Octacare Karışık Yara Bandı

Önem verilmeyen bir ürün sınıfı için inceleme yazacağım: Yara bantları!

Yıllarca ucuza aldığımız Cansınbant, Santavik ve Sanitabant gibi ürünlerle minik yaralanmalarımızı giderdik. Fakat artık daha bilinçli bir tercih zamanı geldi. OctaCare bilinçli tercih konusunda seçeneklerden birisi.

OctaCare Karışık Yara Bandı paketi eczacılarda ve çeşitli internet sitelerinde 6-10 TL gibi bir fiyat bandında satılıyor. İçinden dörder adet hepimizin bildiği klasik bant, klasik ve geniş bant, büyük yuvarlak bant ve küçük yuvarlak bant çıkıyor. Bu çeşitlilik sayesinde daha minik, daha büyük yaralar sarılabiliyor. Hatta yuvarlak bantlar çok kullanışlı, eklemleri engellemiyor, varlığını hissettirmiyor.

Bu ürünün önemli avantajları su geçirmezlik, farklı ebat seçimleri, deriden kolay çıkartılabilirlik. Sırf bunlar yüzünden bile tercih edin derim.

Sadece OctaCare değil, NexCare markasını da tercih edebilirsiniz. Cansın grubu da benzer ürününü çıkartmış ama onun hakkında bilgi sahibi değilim.

#akış #sağlık #teknosağlık #ilkyardım #yarabandı #yaralanma

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • YasinC @yasinc

    Genelde bu tip bantlar hava aldırmıyor. Bir süre sonra iltihap gibi bir hale alabiliyor bazı yaralar. Bir süre dikkat edip yaranın doğal yol ile kabul bağlayıp kapanmasını bekleyin.

    • arandur @arandur

      Hiç öyle bir sorun olmadı. Yaranın doğal kapanması iyidir ama biçimsiz yerdeyse, sürekli bir yerlere değip kanıyorsa, kanın eşyaları bulaşmasını istemiyorsan yara bandı şart. Yoksa günlerce yara bandı takmaya gerek yok.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler