Logitech F710 vs Logitech F310

Uzun zamandır kullandığım f310'lardan birinin bozulup, iade etmem ile birlikte f710 aldım. Burada Xbox kontrolcüsü ile f710 arasında kaldım ve servisinden, kullanım deneyiminden memnun olduğum için Logitech'i tercih ettim.
Öncelikle f710 ile f310 arasındaki temel farklardan bahsetmek istiyorum. F710 pilli ve usb nano alıcı ile birlikte gelmekte f310 ise kablolu. Benim gibi elektronik eşyalarının kablolarını sürekli bozan biri için büyük artı. F310'da titreşim motorları yer almazken f710 bunlara sahip ve oynanış deneyimde gerçekten çok etkili olabiliyor. Bunun haricinde f710 yaklaşık 70 gram daha ağır ve sağlamlık hissi olarak çok daha başarılı. Kullanılan dış materyal tuşlarda aynı olmakla beraber kullanılan plastik yüzeylerde f310'da kullanılan ucuz plastik ellerin daha çabuk terlemesine neden oluyor. F710 ise kullanılan materyalin kalitesi fiyatının karşılığını veriyor. Ancak f710 ile birlikte bazen bağlantı problemleri yaşadığımı belirtmek istiyorum.
Oyun desteği konusunda tamamı ile eşdeğer olan iki kontrolcü windows tarafından xbox kontrolcüsü gibi algılanıyor. Bu sayede hiçbir sürücü yüklemesine ihtiyaç duymadan oyun oynamaya başlayabilirsiniz. Xinput desteği olmayan daha eski oyunlarda ise kontrolcü üzerinde yer alan xinput ve directinput arasında geçiş yaşan düğme ile kolayca geçiş yapılıp, directinput ile ayarlar yapılıyor. Directinput ile beraber ps3 içinde kullandım kontrolcüleri ancak ps4 tarafında bir bilgim yok. Bunun dışında iki kontrolcünün de üzerinde bulunan Logitech tuşu ile steam big picture modu ile windows 10 ile birlikte gelen Win + Alt + G tuşlarıyla açılan kayıt arayüzünü açmak mümkün.
Bana kalırsa iki kontrolcü hiçbir eksiklik yaşatmıyor. Satın alacak arkadaşların yapması gereken en önemli tercih kablolu mu kablosuz mu kontrolcü istediklerine karar vermek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler