Kavisli (Edge) Ekranlı Telefonlara Ekran Koruyucu Uygulamak

Malumunuz telefon ekranları artık bombeli. Aşağıda uygulama yöntemini anlatacağım UV yapışkanlı ekran koruyucu sadece Edge ekranlı telefonlarda değil iPhone 8 tarzı ekranı hafiften kıvrımlı telefonlardada oluyor.

Ekran koruyucuyu Aliexpess, N11 vs tarzı yerlerden sipariş verebilirsiniz o kısmı geçiyorum.

-İşleme başlamadan önce tozsuz bir masa hazırlayın. Zira ekran koruyucu yapıştırdıktan sonra altta toz, kıl vs görmek istemeyiz tabi.

-Ellerinizi sabunla güzelce yıkayın kir ve vücut yağı kalmasın.

-Ahize kısmına ve hoparlöre para bandı yapıştırın yapıştırıcı gidip tıkamasın.

-Telefon ekranını alkollü bezle güzelce silip kir ve leke bırakmayın. Alkol hemen uçup gider sorun değil.

-Sonrasında yapıştırıcının tüpündeki mührü kırıp açın. Ekranın ortasına damla damla hepsini boşaltın. Acele etmeye gerek yok yapıştırıcı havayla temas edince donmuyor. Mavi ışığı görünce donar.

-Sonrasında ekran koruyucunun koruma naylonunu söküp telefonun ekranını, ahizesini, ön kamerasını hizalayarak bırakıyoruz. Yapıştırıcı kendiliğinden her tarafa dağılacak siz bastırmayın. Aralardan fışkırabilir dert değil sonra silinir. Dikkat edin baloncuk yapmasın yapışkan altta. Yaparsa elinizle hafifçe kenarlara doğru itin.

-Mavi ışığı mikro usb prize takıp güzelce bir kaç dakika her yönden ekrana tutuyoruz ve ekrana taş gibi yapışıyor.

Artık tamamdır. Orjinal ekran gibi oluyor bu ekran koruyucular ve kendini belli etmiyor. Kılıfla vs rahatça kullanabilirsiniz.

Aşağıya uygulanış videosunu ekledim oradan bakarak yapabilirsiniz. İlkokulda kartonlarla elişi yapmış herkes yapar zaten.

https://www.youtube.com/watch?v=rAeHEGxJcnk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler