Honor 9 Lite İncelemesi

Çinli fiyat/performans markalarından bir tanesi daha ülkemize girdi bildiğiniz üzere. Ben de bir süredir kullandığım siyah renkli Honor 9 Lite ile ilgili görüşlerimi sizlerle paylaşıyorum.

 

Tasarım

Honor 9 Lite'ın en güzel taraflarından birisi tasarımı. Bende gece siyahı modeli var, fakat gözüm mavisinde kalmadı değil 🙂 Arka tarafta cam tasarım var ve yansıma yapıyor. Kenarlarda metali  hissedebiliyorsunuz. Ayrıca kamera çıkıntısı da yok denecek kadar az. Ön kısımda 18.9 luk ekran oranı dar çerçeveyle gerçekten çok hoş bir görüntü kazanıyor. Alt tarafta hoparlör ve şarj giriş yeri mevcut (micro USB). Ayrıca  3.5 mm kulaklık girişinin olması da benim için büyük avantaj.

Telefonun görüntüsü gerçekten çok hoş ve tek elle kullanmak da çok kolay ama her tarafın cam olması beni tedirgin attı. İnce bir şeffaf silikon veya çerçeve kılıfla kullanılabilir 🙂 Bu arada kalınlık 7.6 mm.

Ekran

Tam olarak ekranla alakalı olmasa da en güzel şeylerden birisi sürekli değişen kilit ekranı fotoğrafı. Telefonun ekranını her açtığımda birbirinden güzel fotoğraflar çıkıyor ve çok hoş 🙂

Ekran kalitesi fena değil Full HD+ FullView panel kullanılmış parlaklığı gayet iyi renkleri de iyi veriyor. Bir de gece kuşları için özel şeyler yapılmış. Parlaklık baya bir düşüyor ve filtresi de var. Gözümü yormuyor eski telefonda karanlıkta telefona bakmak eziyetti benim için.

 

Performans

Yonga seti konusunda her zaman Snapdragon önceliğimdi ama bunu kullanıcı ön yargı olduğunu fark ettim. Zaten bu fiyat seviyesinde artık hemen her telefon tatmin ediyor. Bildiğiniz gibi Kirin 659 var ve ben de çok fazla performans delisi olmadığım için fazlasıyla yetiyor. Bilmiyorum çok önem verenler daha fazlasını fark ederler mi ama bana göre baya yeterli. PUBG de oynadım rahat şekilde oynatıyor. Isınma problemi de hemen hemen hiç yok. EMUI arayüzünde de kasma vs yaşatmadı kısacası performansından memnunum.

 

Kamera

Bildiğiniz gibi telefon 4 kameraya sahip, 2 önde 2 arkada. Genel olarak ortalama üzeri performansları var. İkinci kameranın bokeh efekti yazılımsal anlamda çok iyi uygulanmıyor fakat bir portre vs olduğunda gayet iyi. Ön kamera temiz ve güzel çekiyor. Toplamına baktığımda kameranın bir tık daha iyi olmasını bekleyebilirdim ama şu anki haliyle çektiği fotoğraflar hiç de kötü değil.

 

Pil Ömrü

Telefonun pilinden çok memnunum.Günü rahatlıkla çıkarıyor ve üstüne de kalıyor. Yoğun kullanmazsam günün sonunda eve geldiğimde %40'tan biraz az kalmış oluyor. Tek üzüntüm, hızlı şarjın olmaması. O da olsa tadından yenmeyecekti.

 

Sonuç

1299 TL'den teknosa'da satılıyor şu anda. Bence bu fiyatta bir telefondan beklenen her şeyi karşılıyor özellikle tasarımı ve pil ömrüyle rakiplerinin önüne de geçiyor. En azından bir göz atın derim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler