HDD KILIFI VE SİLİKON KORUYUCU

Yılan hikayesine dönen harddisk kılıfı siparişim bugün elime ulaştı. Yılan hikayesi kısmını yazının sonunda anlatıcam ilk baştan baymak istemiyorum.

Kılıf bayağı sağlam ve sertliği çok iyi. Benzer kalitede kılıflar için Türkiyede 30 TL istiyorlar. Aliexpresste 9,5 TL civarı. Kılıfın iç kısmı benim Seagate Backup Plus Slim 1TB diskime hafif büyük geldi ancak silikon koruyucuyla tam sıkı oldu. Ben kılıfa ek olarak silikon koruyucuda sipariş etmiştim. Ondanda çok memnun kaldım. Fiyat/performans olarak kılıf ve silikon koruyucu bu döviz kuruna rağmen çok iyi durumda. 2 ürün yaklaşık 14-15 TL civarına geliyor. Benzer kalitede 2 ürünü Türkiyede 40 TLden aşağı kimse vermez.

 

Harddisk kılıfı: https://tr.aliexpress.com/item/Shockproo-Hard-EVA-PU-Carrying-Case-Bag-for-2-5-inch-Portable-HDD-External-HDD/32792296525.html

Silikon koruyucu: https://tr.aliexpress.com/item/2-5-Shockproof-Hard-Drive-Disk-HDD-Silicone-Case-Cover-Protector-for-Seagate-Backup-Plus-External/32795082089.html

Sipariş edeceklere mobil uygulamayı öneririm. Azda olsa indirim yapılıyor.

Seagate Backup Plus Slim 1TB incelemesi: https://teknoseyir.com/inceleme/seagate-backup-plus-slim-1tb-inceleme

 

 

Gelelim yılan hikayesi kısmına. Yılan hikayesi diyorum çünkü ilk siparişimde firma (orico mağazası) 10 gün göndermedi ve hiçbir mesajıma cevap vermedi. 10 gün sonra sahte takip kod girdi ve kodda hareket olmayınca yine hiçbir mesajıma cevap vermedi ve toplam süreç 20 güne ulaşıncada ürünü göndermedim kupon vereyim başka ürün al deyince dispute açıp parayı geri aldım ve 20 günümün çöpe gitmesiyle kaldım. Daha sonra farklı bir satıcıdan sipariş ettim ve pek sorun olmadan satıcı birkaç güne ürünü gönderip kodunu verdi. Ancak bu seferde ayın 31inde kalkan uçaktan tam 17 gün haber alınamadı. Ayın 18inde pttde gümrük kaydı oluştu ve araya giren haftasonu nedeniyle bugün yani ayın 20sinde kılıfı teslim aldım. Bu süreçte böylece 30 gün civarı sürdü. Yani takipsiz kargoyla 15-20 güne gelebilecek bir ürün için takipli kargoyla maalesef ilk satıcı ve 31 ekimden sonraki süreç nedeniyle 1,5 aydan fazla kaybım oluştu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler