EVEREST RAMPAGE ARMOR L02 GAMİNG USB 3.0 Mini-ITX Micro-ATX-ATX GRİ KASA

#akış #inceleme #PC #kasa

Bunu bir inceleme olarak değil de çok hızlı biçimde birkaç özellik sayılan ucuz kasa tavsiyesi olarak kabul edin.

Vatan’dan almıştım 208₺ idi.

http://www.vatanbilgisayar.com/everest-rampage-armor-l02-gaming-usb-3-0-mini-itx-micro-atx-atx-gri-kasa.html

İç hacim ATX sınırında. PSU saklama dolabı ve kablo saklama oluğu var. Biri ışıklı 2 tane fan koymuşlar. İnce ve narin 2 tane pleksi kapağı var. Kapaklar şeffaf fakat lacivert. Kasa içi yeterli ışık yoksa görünmüyor. Sadece ışıklar seçiliyor. Ancak kasanın ters tarafında duran kabloların bulunduğu taraftaki kapak da pleksi ve bağırsakların görünmesine sebep oluyor.

Bundan dolayı ters kapağa tabela -- reklam işleri ile uğraşan birinden 1 -- 2₺ verip alacağınız siyah veya gümüş renkli mat bir folyo kaplayarak benim gibi bir çözüme ulaşabilirsiniz. Folyoyu pleksiye hatasız yapıştırmak için camsil veya bulaşık deterjanı köpüğü kullanın. Ayrıca spatula da lazım (plastik ağzı olan) yoksa hava boşlukları (pot) bırakırsınız.

Öndeki ve üst taraftaki alüminyum sac daha çok folyo kıvamında. Oldukça ince. Sivri uçlu darbelere karşı savunmasız. Dikkatli olmak lazım. Kasanın iskeleti ise teneke değil. Sac kalınlığı yeterli.

200₺bütçesi olan ve Corsair 400C hayranı kişiler için bence kısmen benzeyen ve ucuz bir çözüm. Gayet alınabilir.
Sistemde Gigabyte 990XA anakart -- Phenom 960T (2 çekirdeği açtım toplam 6 çekirdek) CPU ve 4GB 1600MHZ ram ile R5 230 GPU var.

 

NOT: Önceki inceleme anlamadığım bir sebepten ötürü uçtu. Tekrar ekledim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler