#akış #inceleme #soğutucu

Bundan aylar önce, anakartım ASUS Rampage V, RAM'lerim 4x4 Quad iken, sırf kasa içi şenlik olsun diye RAM soğutucusu almaya karar vermiştim. Türkiye'de bulamayınca Amazon'da dolaşırken daha önce hiç emsalini görmediğim bir şeyle karşılaştım:

 

 

 

ANTEC SPOTCOOL sistem soğutucusu. Sanıyorum adını spot ışığı şekline borçlu. Ürün şekliyle bile sadece RAM'leri değil, sistemin içinde gözünüze kestirdiğiniz herhangi bir bölgeye, 80MM 3 aşamalı fan devir hızıyla lokal soğutma uyguluyor.Bunu yaparken mavi ledi ile kasa içinde sinir bozucu bir aydınlatma sağlıyor. Şahsen ben mavi led ışığından memnun değilim. Beyaz olmasını tercih ederdim. Ya da kendini belli etmeme - kapatma fonksiyonu olsaydı da olurdu.

 

 

 

 

Biraz araştırma yapınca insanların bu soğutucuyu farklı emelleri için kullandığına şahit oldum!

Kasa içi bağlantı için uygun bir yuva bulursanız, istediğiniz her bileşene odaklayabileceğiniz çok amaçlı bir soğutucu.

 

Ben bunu eski sistemimde şu şekilde kullanmıştım. Neyse ki o kasadan ve anakarttan zamanında kurtuldum. Kasanın içi 80'lerin pop müziği gibi olmuştu.

 

Kimler almak ister?

1- Kuru - düz - sıradan merak sahipleri...

2- Kasa içinde özel olarak soğutulması gereken bir bileşenden dert yananlar...

3- Şekil olsun diyenler...

 

Şekil olsun demek için pahalı sayılacak bir ürün.

 

Zamanında Amazon'dan ikj tane almıştım.

 

Şu anda daha uygun fiyatlı, daha kısa bacaklı bir modeli stokta görünüyor ve tanesi 10$ ancak satıcı Amazon olmadığı için kargosu 19.50$:)

https://www.amazon.com/Antec-Spot-Gooseneck-Thermal-Sensing/dp/B00JYE5I1Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1472375706&sr=8-1&keywords=antec+spot+cool

 

Buldunuz mu kaçırmayın. En azından elinizde bir tane bulunsun. Monitöre sağlı sollu ayna gibi takıp masa başında serinlik de sağlanabilir.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler