E - GOLF KULLANICI DENEYİMİ

#VolkswagenGolf

Selamlar #OtoSeyir ailesi ,

Bulunduğum şehirde (Vilnius) çok uygun fiyatlara elektrikli araçlar kiralayabildiğimiz Spark isimli bir uygulama var. Bu uygulamada sadece elektrikli araç kiralayabiliyorsunuz. Sağa sola eğer çok kişi gidilecekse de bu araçları kiralamak çok uyguna geliyor.  Ben de bu kiralamalarım sırasında kullandığım araçlar hakkında bir seri halinde teknik detaylardan çok kısa kısa deneyimlerimden bahsetmek istiyorum. Her kiraladığım araçta ortalama 80 90km yaptım bu sebepte incelemeden çok deneyim paylaşımı şeklinde olacak yazılar. İyi okumalar 🙂

Dışarıdan kozmetik ufak detaylar haricinde normal Golf ile aynı. İçeride de aynı durum geçerli. E-Golf'lerin hepsi mi böyle bilmiyorum ama kullandığım araç baya doluydu, Büyük multimedya ekranından hayalet diye tabir edilen göstergelere kadar. Normal benzinli Golf'ü de kullanmıştım ve biraz beklentimin altında kalmıştı açıkçası ama hem donanımla hem elektrikli motoru ile Golf sanki elektrikli olmak için tasarlanmış dedim.

Aracı kullanırken ilk dikkatimi çeken şey yalıtım oldu. Motor sesinin olmaması sayesinde yalıtımın gerçekten çok başarılı olduğunu anlayabiliyorsunuz. Kullandığım araçlar arasında en iyi yalıtım bunda diyebilirim.

Bir başka iyi olduğu konu ise tork aktarımı. Hyundai Ioniq'e göre çok daha güçlü ama çok daha dengeli hissettiriyor gaza bastığınızda. Sevmediğim şey ise traction control'ün çok çabuk devreye girmesi. en ufak hızlanma ya da kalkışta hemen uyarısını görebiliyorsunuz.

Sonuç olarak; Ben e-Golf'ü çok beğendim. Normal bir Golf'ün eksikleri kapatılmış daha mantıklı bir araç diye düşünüyorum özellikle şehir içinde. Uzun süreli kullanımım olmadığı için menzilden bahsedemeyeceğim maalesef. Ama onun haricinde hem sürüş hem iç mekan kalitesini ve performansını çok dengeli buldum.

Aşağıda bunun gibi kısa kullanım deneyimim olan araçları yoruma yazacağım. Hakkında yazmamı istediğiniz aracın yorumunu beğenirseniz ona öncelik vereceğim.

Sevgiler, saygılar. 🙂

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler