Casio G-Shock GR-8900A-1DR

Merhaba,ürün casionun daha çok dağcılık olsun dalma olsun extreme sporlarla uğraşanlar için gshock serisinden bir ürünü.
Aslında daha şık bir saat almayı düşünüyordum.Ama bir arkadaş aklımı çeldi spor saat al diye ve gshock serisini araştırmaya başladım.Öncelikle belirtmem gerekir ki saat büyük ve kaba durduğu için daha çok günlük hayatta spor kıyafetlerin yanına şık durabilir.
Kısacası ürün daha çok dayanıklılığı ile öne çıkıyor.
Ürünün özellikleri sade tutulmuş.Üst modellerindeki rakım ölçme veya derece ölçme özellikleri yok.20 bar basınca dayanıklı bu yaklaşık olarak 200 metre derinliğe denk düşüyor.Işık sensörü ile ekran parlıklığını otomatik ayarlıyor.Pil göstergesi sayesinde pilin şarjını anlık olarak ekrandan görebiliyoruz.Pil yaklaşık yüzde 35e düştüğünde bazı fonksiyonları otomatik kapatıyor veya kısıyor.Ayrıca güç tasarruf moduyla istediğimiz zaman biz de elle kısabiliyoruz.Casionun tough solar dediği solar teknolojisi var.Gshocklarda artık standart olan dünya saati,yaz saati ve 5 farklı alarm kurma özellikleri bu modelde de var.
Saati saatlife.com dan aldım 246tl kargo dahil fiyatı.En ucuz satan yer burasıydı.Saatin kutusu çok başarılı,karton kutu içinde hard kutuyla geliyor.
Edit:@x86 @muratcanmemis @titan Gps olmadığını söylemeyi unutmuşum.Genelde çok üst modellerde oluyor gps.Ayrıca bazı küçük özellikleri de yazmadım.Karanlık ortamda saate bakarsanız otomatik ışığını açıyor.Bir diğeri de 30-70dk karanlık ortamda kalırsa sleep state,70dkdan sonra deep sleep state e geçiyormuş ama bu durumlarda neyi kısıyor tam olarak açıklamamış kılavuzunda.Türkçe kılavuz çok yetersiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler