Bloody P81 RGB Oyuncu Mouse İncelemesi (Bloody A6 ile karşılaştırma)

Bugün itibariyle elime ulaştı. Daha önceden Bloody A6 kullanıyordum, fiyat olarak aynı seviyede olduğu için ve o fareyle ilgili çok tecrübem bulunduğu için bu ikisi arasında karşılaştırma yaparak anlatmak istiyorum.

 

Daha önce kullandığım Bloody A6 ile nerdeyse aynı boyutta ve simetrik, tasarımı biraz g300s'e benziyor ancak ondan büyük. Bloody A6 elime tam oturuyordu, bu da tam oturuyor. Bloody A6'dan biraz daha ağır ama uçurum bir fark yok.

 

Sensör olarak Bloody A6'da Avago 3350 vardı bunda ise PMW 3325 var. Açıkçası bana 3350'den biraz daha pürüzsüz geldi kullanımı. 500 hz'te kullanıyorum ancak 1000 hz de çalışabiliyor. Birkaç flick shot denedim ama Bloody T7'deki gibi bir şaşma söz konusu olmadı, aynı eksende kaydı.

 

Switch'leri çok hızlı, söylendiği kadar var ve çok rahat hissedilebiliyor. Gerçekten inanılmaz hızlı 😀 CS-Lol gibi oyunlarda oyuncuya avantaj kazandıracağını düşünüyorum. Tuşlar Bloody a6'ya göre biraz daha sesli ama fark yaratacağını sanmıyorum. Mouse 4 ve mouse 5 butonu Bloody A6'ya göre daha sert ama yine de sıkıntı olacağını sanmıyorum.

 

Ayrıca mouse tekerleği herhangi bir fiziksel mekanizmaya bağlı değil, kızılötesi sensör ile çalışıyor. Bu da fare tekerleğinin bozulma riskini yüksek oranda azaltıyor. CS'de fare tekerleğine zıplamayı atarız bunny yapmak için. Bazen ateş ederken fare tekerliği dönmese bile basılmış gibi algılar fiziksel tuş olduğu için. Bunda böyle bir durum söz konusu değil. 🙂

 

RGB için ekstra bir program yüklemenize gerek yok, mouse'u taktığınızda Blood 6 programında bir RGB kısmı açılıyor, ordan ayarlıyorsunuz. Renkleri benim çok hoşuma gitti açıkçası. Tasarımı biraz ilginç ama emin olun gerçekte fotoğrafta görünenlerden çok daha iyi oluyor.

 

Kısacası Bloody A6 ile kafa kafaya, bazı özellikleri ile Bloody A6'dan daha iyi bir fare. F/P ürünü. Daha uzun süre kullanımda tecrübeme göre eklemeler yaparım.

 

Animasyon giflerini link olarak veriyorum. Daha fazla animasyon var ama benim beğendiklerim bunlar 🙂

GIF 1

GIF 2

GIF 3

 

@gamsizm ve @bulentm'e çok teşekkür ederim.

 

 

 

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler