Asphalt OverDrive

#AsphaltOverDrive #Asphalt8 Asphalt OverDrive'ı az önce yükleyip denedim.Oyun hakkında bir inceleme yazacağım ama ilk izlenimimi ve Asphalt 8 ile benzerlik ve farklılıklarını yazayım.

-İlk olarak Asphalt 8'den en büyük farkı boyutu.Asphalt 8 1,04 GB - Asphalt OverDrive 93,8 MB

-Asphalt 8'in aksine Asphalt O tek elle oynanılacak şekilde yapılmış.Artık kaydırarak oynuyorsunuz.Bence aralarındaki en büyük fark bu.Oyun konu olarak 80'lerde geçiyor ve biraz Miami Vice havası var.

-Grafik ve sesler olarak iki oyunda bazı öğeler hemen hemen aynı.Örneğin Ferrari Testarossa her iki oyunda da aynı şekilde modellenmiş,nitro kullanımında çıkan ses aynı.İlk deneyimimde oynadığım kısım bana Asphalt 8 deki Barcelona haritasını anımsattı.

-Asphalt 8 deki "Sezonlar" Asphalt O da "Mahalle" olmuş.Asphalt 8 deki oyun modları yine farklı adlar ile Asphalt O da mevcut.

-Oyunların arayüzleri konsept olarak aynı kalmış.Yine oyunu açtığınızda menüler ve ortasında aracınızın bulunduğu bir garaj ile karşılaşıyorsunuz.Asphalt o da sosyal özellikler eklenmiş.Daha tam inceleme şansım olmadı ama belli avantajları olan "Çete" diye bir kısım gelmiş

-Asphalt O 'da bazı Need for Speed oyunlarında olduğu gibi size oyun ile ilgili bilgiler veren bay ve bayan karakterler var.

-Asphalt O ya Real Racing 3 de olduğu gibi yıldırım sembolüyle simgelenen bir enerji barı gelmiş.Fakat tam bitiremediğim için bittiğinde oyun sizden beklemenizi ya da para vermenizi mi istiyor bilmiyorum.İncelemede yazarım.Bu hoşuma gitmeyen bir özellik oldu.

-Asphalt 8 in aksine Asphalt O da aracınızın rengini değiştirmek için ücret ödemeniz gerekiyor.Aracınıza CSGO daki "Name Tag" lara benzeyen plakalar takabiliyorsunuz.

Asphalt 8 i çok seven ve oynayan biri olarak Asphalt OverDrive hem oynayacak hem de vakit bulursam incelemesini yazacağım.Şimdilik vaktim varken bu noktaları belirtmek istedim.

https://itunes.apple.com/us/app/asphalt-overdrive/id596399782?mt=8

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler