Adata UE710 64GB USB Bellek İncelemesi

Ürün fotoğrafları

 

Kullanım amacı

Dışarıdayken ipad/iphone’nunuza dosya atmak için bir bilgisayara ihtiyacınız kalmıyor. İstediğiniz dosyayı ister ixpand mini cihazınıza takılıyken görüntüleyebilir ya da istediğiniz bir uygulamaya istediğiniz bir dosyayı atabilirsiniz.

 

Hız Testleri

Sandisk ixpand ile karşılaştırıldığında biraz yavaş kalıyor. Bilgisayardan usb belleğe içinde video ve altyazı dosyaları olan 6.83gb boyutundaki klasörü 313 saniyede attı. Yani yaklaşık 21.8mb/sn lik bir yazma hızı var. Benzer testte sandisk ixpand mini 25mb/sn ile yazmıştı. Usb bellekten ipad e ise çok daha hızlı biçimde yazdı.

Kendi uygulamasındaki dosya yöneticisinden dosyaları seçip paylaş butonuna bastığınız an dosyaları tablete kopyalıyor. Daha sonra çıkan seçeneklerden ‘dosyalarıma kaydet’ seçeneğini seçip istediğiniz uygulamanın içine dosyayı anında taşıyor. Yine buradaki seçeneklerden ‘Vlc ye kopyala’ seçeneği pek doğru çalışmıyor ki sandisk ixpand mini’de de çalışmıyordu. Ama sandisk ixpand mini’de dosyalarıma kaydet dediğinizde dosyaları göremiyordunuz. Sırf bu yüzden iade etmiştim onu.

 

Eksileri

•Kılıf ile kullanıma uygun değil.

•Benzerlerine oranla biraz daha yavaş

•Kendi uygulaması üzerinden video oynattığınızda altyazıları görüyor lakin Türkçe karakter sorunu var. Ayarını bulamadım.

Artıları

•Isınmıyor. Sandisk ixpand mini el değmeyecek derecede ısınıyordu. Adata da ise hafif ılık oluyor.

•Dosya atmak için bilgisayara olan bağımlılığınızı öenmli ölçüde azaltıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler