Sennheiser'ın cx 200 street ii modelini aldım fakat beklediğimden daha kötü bir performans sergiledi. frequency response değerleri zaten tutarlı değilmiş grafiklere göre. neyse gereksiz ayrıntıyı geçecek olursak bas, tiz ve mid olarak değerlendirirsek hiçbirinin dengesini beğenmedim. baktım frekans hassasiyet ölçümlerine başarılı durmuyor.

https://reference-audio-analyzer.pro/en/user-report.php?id=1225

baslar: derin değil etkileyici bir bası yok. mesela davul sesi ile gitar sesi çalarken davul vurduğunda pek bir derinliği olmuyor, doğal şekilde yansıtamıyor.

mid: kötü değil ama iyi de değil, dediğim gibi low midrange ile upper midrange arası detayı yeterli değil.

tiz: pek tıslama olmasa da dengesiz, sonuç olarak vasat.

hepsi birleşince sahnesi pek geniş değil, enstrüman  ayrımı pek iyi değil. ayrıntıyı alabiliyorsun ama sesler sanki boğuk kalmış gibi doğal değil. sonuç olarak fiyatına göre ortalama bir kulaklık f/p diyemeyeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Makineci @makineci

  Hocam bulmuşken sorayım, bu empedans değeri neyi belirtiyor.
  Low impedance demiş mesela, high olsaydı ne farkı olacaktı? Bu değerin normali 32 ohm sanırım?

  • window Ts @window

   aslında empedans dirençle alakalı eğer telefon gibi çıkış gücü yüksek olmayan cihazlarda kullanacaksak düşük empedanslı kulaklık seçmek zorundayız. yoksa kulaklığı besleyemez telefon ve ses kaybı olur. empedans tek başına ses kalitesini belirlemez sürücünün boyutu ve yapısı da çok önemlidir.

  • Makineci @makineci

   @window peki bir şey daha sorayım, benim telefonum orta/alt seviye bir telefon, kulaklık ve ses sistemine aux ile bağlandığımda gerçekten çok düşük ses elde ediyorum ama Bluetooth ile böyle bir sıkıntı olmuyor.

   Bu aux çıkışının kalitesi* ile mi alakalı? Ek güç girişi olan sistemde bile verdiği ses çok düşük kalıyor.

  • window Ts @window

   @makineci telefonun jack'ı problemli olabilir veya bozuk olmasa bile belki besleyemiyordur kulaklığı modeli ne kulaklığınızın ? başka telefonda ve bilgisayarda denerseniz anlayabilirsiniz.

  • elmasevmem @elmasevmem

   kulaklık empedansı, kulaklık sürücülerinin müzikçalardan gelen akıma karşi gösterdiği direnci belirtiyor. mesela ortalama bir kulak içi kulaklık 16-32ohm empedans gösteriyor. onlar düşük empedanslı oluyor. bunu telefonun kulaklık çıkışı ile beslemek kolay. üst seviye kulaklıklar veya yüksek empedanslı kulaklıklar 600ohm'a kadar çıkabilmekte. (bende sennheiser hd6xx var, hd650nin massdrop versiyonu, o mesela 350ohm), böyle kulaklıkları besleyebilmek için kulaklık amplifikatörü şart. ben kulaklığımı telefona veya pcye takınca çok kısık cılız bir ses alıyorum, amfisiz kullanmak imkansız gibi birşey.

 • Makineci @makineci

  çok teşekkür ederim cevaplarınız için, son olarak anker q10 hakkında ne düşünüyorsunuz? 🙂

  şuan vestel k550 var basstan dolayı pek memnun değilim ancak anker yorumları çok olumlu, sizin görüşünüzü merak ediyorum. Bluedio ve behringer gibi markalar nasıldır?
  @window @elmasevmem

  • elmasevmem @elmasevmem

   o kulaklık da bende var, hb'de 200liraya düşünce almıştım. beklediğimden daha güzel ses kalitesi, seviye de tatmin edici, ama bassları abartıyor biraz, extra bass tuşu etkin değilken bile bazı şarkılarda bass normladen fazla. veya ben daha "steril" bir sese alıştığım içindir. ayrıca ses yalıtımı çok iyi, dışarıdan ses te almıyor ses te vermiyor. kulağımı da rahatsız etmedi.
   pil ömrü efsane, ilk aldığımda battery medium diyordu, en az 30 40 saat kullandım hala battery medium diyordu, yola çıkacağım için şarj ettim mecburen.
   tavsiye ederim. bu arada q10 için konuşuyorum.
   not: şu an indirimde değil herhalde, ben 200liralık kulaklık olarak değerlendirdim, 400lira vermezdim ben olsam.

  • window Ts @window

   bilmiyorum denemedim o ürünleri, vestel k550'i biliyorum ama onu da denemedim. doğru düzgün veri de yok elimizde kulaklığın ölçümleriyle ilgili. en önemlisi sesleri olduğu gibi vermesinden de daha çok dinleyene keyif vermesi. siz renkli sesler almayı seviyorsanız doğal ses üreten kulaklık hoşunuza gitmeyebilir. cihaz galiba 16ohm rahatlıkla beslenmesi lazım telefon jackından. hyperx cloud core ve cloudun ses kalitesi iyiydi bunları önerebilirim. kulak içi olacaksa da zs10 fiyatına göre başarılı. diğerlerini denemediğim için yorum yapamıyorum. kz zsn'in de bas ve midleri fena değil ama tizlerde hafif dengesizlik var. kz'nin birçok modelinde tizler sorun oldu genelde sibilans problemi olabiliyordu bazı frekanslarda yüksek seste.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler