Bugün Türksat Kablo'ya geçtim, kurulum 1 saat sürmedi, hız testi aşağıdaki gibi
Aldığım paket 24mbps gördüğüm hız 23.26mbps

#TürksatKablo

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Aynı hız benim de kota dolunca 8'e düşüyor. 8'de ki hızı da böyle. Gece 2'den sabah 8'e kadar 24 mgbit tabi.

  • Orcun @orcun

   @ardazeytin Ortak ip zımbırtısından çıktım çıkalı hem de ping bu aralar çok dalgalı, ama 30 ms'i pek geçmiyor.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @orcun benim 75mbps vdsl de bu civarlarda. Ben de şikayetçi değilim ama esporcuların şikayet edebileceği seviyede. Onlara fiberden başka pek çare yok. Ama çoğu ADSL de düşük ping oluyor.

  • Orcun @orcun

   @ardazeytin Ping işinde bağlandığın sunucu da mühim. http://www.speedtest.net/result/7341980295 mesela midilli seçtim 120 ms oldu. Şimdi birde yurtdışı mühim. Esporcu adam e haliyle amerika serverlar'a bağlanıyor olacaktır. Modemi bağlantısı kablolu vs. olması lazım. Benim şuan kablosuz 2.4 ghz, modem kablonetin verdiği kendi modemi vs. e birde hepsi bir yana benim hantal olmamam lazım. Klavyem farem kulaklığım harici ekranım önemli min 144 hz 1 ms ama input lag'da çok az olacak. Donanım en güçlülerden 1080ti falan olacak hatta olabiliyorsa sli olacak ki daha yüksek fps alabileyim ya da detayı düşüreceğim vs. vs. vs. CS oynayanlar falan çok iyi bilirler. Benim için stabil hızda olsun neyi istediysem onu versin adam gibi yeter. Sabahın 8'i 3'e düşürüp, akşam vakti 4-5 mgbit, gecenin 2'si 50 mgbit yapacaksa o internet benim işime yaramaz. 7/24 download yapıyorum yani benim için kayıp demek. Kablonet internetimi kesti diye hesapladım bakım ayağına arıza vs. thh verdim o derece takıntılıyım.

 • KUTALP @kutalp

  upload 2 benim gözümde hiçbir değeri yok.

 • Gurveer Ponce @gurveer-ponce

  Fiyatı ne kadardı? Türknet niye düşünmediniz?

 • İlkay Güngör @xen

  TurkNet'ten Kablonet'e geçtim zaten. TurkNet'i 2 seneye yakın kullandım memnundum, 24Mbps ye ADSL ile çıkmak imkanı olmadığından geçtim. Fiyat olarak şuan 70TL ödüyorum, bu fiyata altın sinema paketi ve teledünya hd kanalları da dahil full tv hizmeti, 2 sene taahhütlü, TurkNet'te taahhüt yoktu, tv hizmeti yoktu, o da 70TL idi. Upload konusunda; TurkNet ADSL de kötüydü, Türksat kablo da kötü, ancak beni fazla ilgilendirmiyor çünkü sadece içerik tüketen taraftayım. Şuana kadar herhangi bir aksaklık veya hız düşmesi yaşamadım, kullanıcı deneyimlerimi ileride paylaşacağım