Bu değerler ne anlama geliyor, internette bazı yerler yavaş şekilde full format yapılırsa düzelir derken bazı yerler garantiye göndermek gerektiğini söylüyor kafam çok karıştı :/
#WesternDigital
Ekleme: Hard disk bugün bozuldu 😀 (07.04.2018)
https://teknoseyir.com/durum/853618

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Arıza sektör var sanırım, yedek sektöre 3 orijinal sektör aktarılmış. Bir yüzey taraması yaptırın isterseniz.

  • ganiemre @ganiemre

   15 dakikadır yaptırıyorum şimdiden 4 tane buldu, benim merak ettiğim full format atarsam düzelip düzelmeyeceği, eğer düzelmezse işim yaş, baya dosya var diskte ve yedekleyebilecek yerim yok

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @ganiemre Bunlar smart bölümünde göründüğü için büyük ihtimal fizikseldir ve asla geçmez. Ancak HDD Regenerator gibi yazılımlarla o bad sektörlerin bulunmadığı yerlere diskin veri yazmasını engelleyebilirsiniz. Bende bir ara bölümü biçimlendirince Error Scan testindeki bozuk sektör gittiydi ama smart bölümünde sorun gözükmüyordu. Yani yazılımsaldı.
   Eğer garantisi varsa hemen garantiye yollayın. Bad sektör zamanla daha da artabilir.

 • lterlemez @lterlemez

  Yedeklerinizi alın acilen, sonra isterseniz, arızalı sektörleri belirleyip, hariç bırakacak şekilde bölümlendirin. Arızalı olmayan kısmı biçimlendirip, geçici depolama ve/veya takas dosyası diski olarak kullanabilirsiniz. Sonuçta, anlık küçük hacimli indirmeleriniz ve/veya takas dosyasının bu diskte olmasında bir sakınca yok (yedeklenmesi gerekli olmayan dosyalar olacaklar).

 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Low level format bir süre daha ömrünü uzatılabilir ancak önceliği olan veriler derhal güvenilir bir depolama kaynağına aktarılmalı. Hastalık gibi yayılma ihtimali var. Kullanmak zorundaysanız her an arıza yaşanabileceğini göz önünde bulundurun ve önemli dosyaları içinde tutmayın.

 • cihat emre @cihat-emre

  aha aynısı bana oldu gittim 600 lıraya disk aldım 1 gune kalmaz bozulur yedek al