ABD'den alınma AT&T kilitli Pasaport kayıtlı NOTE5'im var. Cihaz AT&T simkart olmadığı sürece güncelleme almayacak. Benim buna tc versiyon stock rom atmam sorunu çözer mi veya daha mı kötü yapar?
#akış #TeknoYardım #Tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • 3dfx @3dfx

  amerikadaki samsunglar snapdragon oluyor, türkiye romu atarsan brick olur.

 • Fırat ➕ @frt

  İnternete biraz baktım da genelde ücretli servisler var bunu yapan. 20-30 dolar civarı para istiyorlar.

 • Orcun @orcun

  Vardı bende öyle bir simkilitli samsung, birtürlü çözemedik rom atamadık bile öyle belaydı. Ama paralı yapan servisler var parasını veriyorsun simlock kalkıyor sonra imei kayıt işini halledip simi takıp devam ediyorsun. Baktın değmeyecek note 5 pert bulmaya bak. Anakartı sağlam olsun yeter fark yoksa tasarımda vs. değiştirirsin. Ekranları çok pahallı olduğu için çoğu kişi ekranı kırılınca satıyor mesela. Öyle bulursan takarsın türkiye cihazın note5'in olur.

 • sawgent @sawgent

  Model numarası farklı cihazların yazılımlarını birbirine yüklemene izin vermez. Direkt hata verir yüklemeden.

  Sim kilidini ama legal ama illegal yöntemlerle açtıracaksın. Kendin de yapamazsın. Teknik servislerde box ile işlem yaptırırsan cihaz imei değiştirilmiş gibi sorunlu hale gelir. Çünkü EFS'ye müdahale ediliyor. Ondan sonra da herhangi bir firmware yüklemesi yaptığında şebeke gider. Unlock kodu ile açılabiliyor. Bu unlock kodunu temin edip girersen en azından sorun çıkmadan kullanmaya devam edebilirsin.