Türknetten Kablonete geçmeyi düşünüyoruz. Binaya yeni tesisat çekildi. Aramızda kablonet kullanan arkadaşlar varsa "Akn" haricinde bağlantı kalitesi, müşteri hizmetleri gibi konularda memnun musunuz ? Herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı ? Yorum yazarak fikir verebilirseniz çok sevinirim. #kablonet #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Samsa @samsa

  Ben memnunum. Kesinti çok az yaşadım ancak yaşadığınız yere göre değişebilir. Oturduğunuz yerdeki kablonet müşterilerine sorarsanız daha faydalı olur.

 • Fevzi Öztaş @foztas

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Kablonet Türknetten sonra ilaç gibi gelecek sanırım 😀

 • BURAK ADAGÜN @burakadagun

  Kısaca tarifeler haricinde alt yapısı uygunsa dediğini veriyor. Servis genelde beş saatte yanıt veriyorlar. Modem alternatifi olmaması kötü.

  • Fevzi Öztaş @foztas

   Teşekkürler. Kablonetin verdiği modemi kullanmak zorunda mıyız ? Yada modem istememe gibi bir hakkımız var mı ?

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   @foztas Resmi olarak piyasada başka modem yok. İmkan dahilinde Docsis 3.0 modeminiz varsa kaydını yaptırarak kullanabilirsiniz. Telefon hizmeti alacaksanız Netmaster ürünlerine mahkumsunuz.

   CBW-383Z4 modelini kullanıyorum. Yirmi gün kadar Infinity 401 modelini kullandım. İkisi arasında güncellik haricinde fark yok. Sorunları devam etmekte ve bence fiyatını hak etmemekte. Netten ikinci el docsis 3.0 modem alıp, arkasına kaliteli wi-fi yayını yapan router bağlarsanız daha iyi olur.

  • Fevzi Öztaş @foztas

   @burakadagun Hocam verdiğiniz bu bilgiler için teşekkürler. Modem konusunda hiç bilgim yoktu saolun. Telefon olacak sanırım. O zaman bu durumda Netmaster CBW-383Z4 modemi tarifeye ek 2 tl ile kullanmak zorunda gibiyim ?

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   @foztas Kablonet'ten modem alacaksanız, Infinity 401 veya CBW-383ZN verecektir. Şuan sitede kiralama ücreti her iki model içinde 6TL ve iki yıllık sözleşme sonunda 144TL ödemiş olursun. Piyasada 50 - 190TL arasında bu modemler bulunuyor. Eğer ki bu kiralama ücreti çok daha düşecekse Kablonet'ten alınabilir. Bu durumda Infinity 401 tercih edilir.

   https://goo.gl/Wv1tXJ
   https://goo.gl/FzBajE

 • ofis @ofis

  ben farklı bir konudan bahsetmek isterim.
  teledünyanın apartmanda ki kutusu apartmanın ortak elektriğine bağlı.elektrikler gittiğinde gidiyor haliyle.

  elektrikler gittiğinde her şey gidiyor ne alaka derseniz, adsl kullanıyorum modem güç kaynağına bağlı ve elektrik gittiğinde telefon hattı bundan etkilenmediği için tablet ve telefondan internet kullanımına devam edebiliyorum.

  böyle bir düzeniniz varsa kablonete geçmek bu yönden bu şekilde.yanlış biliyorsam internet o apartmanın içinde ki kutudan değilde telefon gibi dışarıdan ayrı çekiliyorsa problem yok elbet.

  tv olarak teledünya kullanmaktayım gittiği zaman yarım gün gelmediği oluyor. adslnin kullandığım 11 yıl için de ne kadar süre kesildiğini sorsanız hatırlamam ama kablo tv gitti mi internette aynı hattan gidiyorsa bir nevi yine karanlıkta kalıyorsunuz.gitti mi hepsi gidiyor biliyorum.

  bütün bu olumsuz olabilecek süre zarfında mobil internetim yeterli atlatırım derseniz yine sorun yok 🙂

 • Mesut Kahraman @vigilante

  Her şeyinden çok memnunum.İnternet kampanyları için yakınlarda şubesi filan varsa uğra gizli tarifeleri olabiliyor.Şimdi sitesinde 24ten yukarı yok ama lokal şubeleri var oralarda bi kaç bişi gördüm ben.

 • toroskartali @toroskartali

  Konya da iki farklı evde kablo net kullandım hız konusunda ne diyorlarsa veriyorlardı. Ben şahsen memnundum. Ailem hala kablo net kullanıyor bir sıkıntısı yok.