Sevgili arkadaşlarım ve abilerim. Yurtdışından ilk defa alışveriş yapmayı planlıyorum ama kafam bi hayli karışık. Hemen sorulara başlıyorum :
1- Kredi kartı olmadan peşin ödeme ile satın almak için ne yapmalıyım? Yani elimdeki TL'yi dövize çevirip, banka hesabıma yükleyip, kart bilgileri kısmına bu hesabımın kartını girmem mi gerekir mesela.
2- Muhtemelen karşılaşacağım gümrük ücretlerini nereye nasıl yatırırım?
3- Paramı dövize çevirme, ödeme yapma ve gümrük+kargo ile ilgilenme kısmında amerikadanalisveris.com ne kadar kolaylık sağlar?
Gözlük ve fotoğraf makinesi almayı planlıyorum.
#AlışVeriş #amerikadanalışveriş #TeknoYardım #Amazon #eBay

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fatih @fatihy

  Nereden alışveriş yapacağına bağlı

  Eğer amazondan bir alışveriş yapıyorsan ve gümrük sınırını geçiyorsa zaten sezon senin adına bu ödemeyi yapıyor.
  Ödeme için Amazon banka kartlarını kabul ediyor mu bilmem dene

  eBay De ise paypal harici alışveriş yapmak çok zor nadir insan paypal harici bir ödeme kabul ediyor.
  Döviz ile uğrasmana gerek yok eğer site kartından para cekebiliyorsa banka otomatik TL ye çeviriyor

 • Mehmet Burak @mbi

  1- banka hesabi ile olmiyacaktr çogu sıkıntı ciksbiliyor ugraştginiza degmez . Bir ön odemeli kart yada enpara kart almanizi tavsye ederm özelliklede en card .dövizdi para çevirmeydi derdinz olmaz zaten bunlarda.
  2 - Gümrük vergisi alacaginiz siteye göre degişir amazon felan urunu alirken sizden kesyor diger yerlerdede genelde urun eve geliiyor vergisini ptt kapida aliyor.
  3- Çogu buyuk site turkyeye yolluyor .
  Almak istedigiiniz ürünün tam marka ve modeli belli ise araştirabilirsiniz turkiyeden almak kargo+gumruk+bekleme girnce bazen burdan almak mantikli olabiliyor. Murat abi burda olmayan br ürünü saticininda sadee amerkaya gonderdig için kullandi . Bence buna gerek yok .