Biraz önce reddit'te dolanırken karşıma çıkan ve akşam akşam içimi ısıtan, hiç tanımadığım bir insanın yaşadığı mutluluğu paylaşmamı sağlayan çok hoş bir hikayeyi paylaşmak istiyorum.

Ukraynalı bir #reddit kullanıcısı, yaklaşık bir ay önce AMD subreddit'inde bir öneride bulunuyor.

Konu; Raptr'da biriken puanlar ve bunlarla halihazırda hiçbir şey yapılamıyor olması aslında. Ancak konuya tam olarak girmeden önce kısaca kendi durumundan da bahsediyor. İşte uzun süredir #AMD kullandığından, HD 6850 ekran kartıyla son döneme kadar aslında memnun olduğundan, Witcher 3'ten Watch Dogs'a minimum sistem ihtiyaçlarını karşılamıyor olmasına rağmen birçok oyunu oynayabildiğinden, ama en son Resident Evil 7'yi ve Wildlands'in betasını açamadığından falan bahsediyor. Öte yandan Ukrayna'da kısa bir sürede döviz kurunun üçe katlanmasıyla birlikte artık adam akıllı bir upgrade şansının da kalmadığını anlatıyor.

Bu noktada konuyu Raptr'da kullanılamayan puanlara bağlıyor Ukraynalı arkadaş. Topladığı puanların şu an alınabilecek tek hediye olarak görünen R9 270'in yarısına bile yetmediğini söylüyor ki gerçekten haklı. Zira o puanın yarısını bile bir iki yıl içerisinde toplamak neredeyse imkansız. Önerisi ise, AMD'nin donanım alacak oyunculara bu puanlarla indirim imkanı sunması ya da hediye listesine R7 240 gibi daha zayıf kartların eklenmesi.

Peki sonra ne oluyor?

Bu başlığı okuyan bir AMD çalışanından elindeki fazlalık ekran kartını gönderebileceğine dair bir özel mesaj alıyor arkadaş ve olaylar gerçekten şaşırtıcı bir şekilde gelişiyor... Bence devamını aşağıdan okuyun. Çünkü öyle kısaca özetlenemeyecek kadar hoş detaylar içeren çok tatlı bir hikaye. Yok canım ne alaka, gözlerim falan dolmadı; gözüme ekran kartı kaçtı sadece...

#donanım

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5vwgk3/a_story_about_human_kindness_or_how_i_got_whole/

A story about human kindness, or how i got whole new set of AMD gear for my pc....

Hello. As some of you might remember – almost month ago I posted here a proposal for the AMD team. If you want to see the whole post – here is...
BeğenFavori PaylaşYorum yap