Merhabalar bilgisayara format atılması için bilgisayarcıya vermiştim (zaman sıkıntısından dolayı kendim atamadım sağolsun kpss vardı) 5 ay sonra bilgisayara bakabiliyorum ve diskin 1 tanesi gözükmüyor içinde önemli dosyalar vardı. Disk silinmiş mi? Silinmediyse ne yapmam lazım?Silindiyse verileri nasıl geri getirebilirim? 1 ssd ,1 hdd var. hdd 2 bölümden oluşuyordu. 1 bölümü yok şuan. #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Asaf Duru @asafduru

  Gitmiş sanki o veriler gibi geldi bana. HDD'yi de formatlamış olabilir ilgili kişi. Belki veri kurtarma programları ile kurtarılabilir. Neyse ben pek anlamam paylaşayımda anlayan arkadaşlar baksın bi

 • Murat Uysal @muratuysal

  Ben de ufaktan anlıyorum geri getirilebilir olduğunu umuyorum.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @muratuysal Veriler gitmiştir yüksek ihtimal. Kendisi özel bölümleme yapmış gibi sanki format atarken. Raw olmuş o bölüm. Şimdi sürücü harfi verip diski taksan tekrar biçimlendirecek v.s. kurtarma ihtimalin düşecek.

   Diski başka bi OS altında harici olarak bağlayıp komple bi tarat istersen easeus v.s. ile. Belki bişey çıkar.

 • ofis @ofis

  harici disk olarak başka sistemde görmeyi deneyin, imkanınız varsa.
  olmaz ise bölümü ayırıp aktif ettikten sonra da içindekiler görünmez ise silinen dosyaları kurtarma programıyla bir çok bilgiye ulaşmanız mümkün. ama aralarında, görünse de bozulan ve açılmayan olabilecektir.biçimlendirme yapmanızı isterse hızlı biçimlendirme yapın ki kurtarma şansınız artsın.en önce programı bulun deneyin.işe yaramayan bir programa denk gelebilirsiniz. aynı dertten ötürü bir kaç kez recover my files denemiştim kurtarmıştı.

 • Hatsune Miku @hatsunemiku

  Bölümü temizlemiş ama içindeki verilerin çoğu duruyordur. Başka bir diske, Recuva ile "derinleme tarama" yaptırıp sağlam verileri aktarın. Asla kendi üzerine geri yazdırarak kurtarmaya çalışmayın verileri, kurtaramıyor öyle.

 • Murat Uysal @muratuysal

  Tarama yapıyorum şimdi, silinen bazı dosyaları buldu. Dosyalar başka diske kurtar diyeceğim bakalım sonuç ne olacak.

 • kurtcuk @kurtcuk

  sorunsuzca kurtaramazsın çünkü bölümü silip üstüne yeni bölüm açmış, bölümü sildikten (silmemesi gerekir zaten o ayrı) sonra o bölümün kullandığı yerlere yeni veri gelmemesini sağlasaydı, kurtarılabilirdi.

 • Ali C. DAYAN @dayance

  Bölüm sadece silindiyse ve format atılmadıysa, Acronis ile olduğu gibi geri getirebilirsin.

 • Murat Uysal @muratuysal

  EasesUs Data Recover isimli programla çoğu dosyayı geri geldi. Fakat büyük boyutlu dosyalar açılmıyor. Açıkcası depo olarak kullanıyordum ve resimlerim vardı onların nerdeyse hepsi geri geldi.