Kristal Piksel 2015 ödül töreninden oyun sektörünü ilgilendiren önemli haberleri derledik. Video sonunda kazanan oyunları da görebilirsiniz.

Kristal Piksel'den haberler, oyun fiyatları ucuzlayacak, PEGI sistemi gelecek, Türkiye Gamescom'da

2012’den bu yana düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri'nin dördüncüsü dün itibariyle Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı Yerleşkesinde gerçekleşti. Biz de Gamende olarak ilk...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • isa @isasntrk

  @cantugsahiner Maşallah heryerdesin reis 😀

 • Batuhan @achfighter

  Ödül alan oyunların topluca bir incelemesi gelse çok iyi olur. Rop dışında diğerlerini daha önce hiç duymadım.

 • seramik_demlik @seramik_demlik

  işin kötüsü asekron bir şekilde kamerada sallanıyor 😀

 • Fırat ➕ @frt

  @dijital-oyun-gelistiricileri-dernegi hesabına da bir düzenleme lazım 🙂

 • Bilgehan Korkmaz @gibraltar

  - Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği'nin oyunların ÖTV'sinden evvel oyun/uygulama geliştiricilerin gelir vergisi yükünü hafifletmeye çalışması gerekmez mi? Hangi alanda küresel rekabet potansiyeli görüyorsan o alandaki yerel engelleri mümkün olduğunca ortadan kaldırmamız lâzım.

  - Demokratik ülkelerde STK'ların siyasal dengeye katkısı çok büyüktür. Pek çok noktada devletin hegemonyasının sınırları olduğunu seçilmişlere hatırlatır. Bir derneğin "görüşmeler yapıyoruz devletimiz onaylayacak inşallah" tarzında bir anlayışta olması sorunludur aslında.

  Türkiye'de dernekler ve sendikalarla ilgili tecrübelerim bana "boşa umutlanma" dese de şimdiden olumsuz bir ön yargı taşımak istemiyorum.

  Gerçek anlamda STK faaliyetleri yürütebilecekse adı ne olursa olsun bir STK'nın varlığı elbette olumlu bir gelişmedir. Zira bir üretici ancak kendisini temsil eden tüzel kişi ile devleti belli şeylere yönlendirebiir.

 • Paralelport @paralelport

  Oooo yeni format. Epey beğendim.

  Bu yaş olayı da hayırlı güzel haber. 15 yıl önce gelmeliydi. Pratikte işe yarar mı bilmesem bile beğendim.

 • Murat Çelebi @junex

  Konsol 1000 tl ama oyun dlc almadan 290 tl. Şaka gibi. Evin anahtarını verelim bari. Eskiden oyunu alırdın oynardin. Level atladık ilerler herşeyi açarsın . Şimdi Level atla gene tık yok illa dlc alican . Çok garip çok. İnsanların da bunu alması... sonra korsan oyun neden yaygın.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Korsanla bunun ilgisi yok aslında. O PC aleminin konusu. Konsol oyunlarının korsanı yok. Kaçak orijinal var. Konsol oyunlarının pahalı olması kaçak ürün girişini teşvik ediyor.

  • Murat Çelebi @junex

   Olmaz mı hocam. Ortalık yazılımı kırılmış Ps3 ler ile dolu. E tabi artık Sony Ps4 e yoğunlaşmış diyebiliriz ancak ben girip PSN de 290 TL ye oyun görüyorum. Yani Ps4 çıktı Ps3 oyunları ucuzladı da diyemiyoruz. Yap 99TL herkes alsın. Bedava da alalım demiyoruz. Neyse. Çok mu dertlendim bilemiyorum 🙂

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Zaten ÖTV konsol ve oyunlarında var. Konsollarda da 250 liraya kadar düşüş bekleniyor.

 • thundermack @thundermack

  Ps4 1000 tl altına düşerse almayı düşünebilirim. Ama oyunları ya takasta yada başka bir yöntemle ucuza getireceğim.239.90 oyunu duyunca hiç bir müşteri almıyor zaten. Konsol yerine oldukça fazla müşteriye pc sattık. Bu fiyat ile daha çok müşteri kaybederler.