3 yıla yakındır Teknoseyir'in nerdeyse her videosunu izleyen biri olarak son haftalarda artık ilgimi kaybettim. Son dönemde zaten LP hiç aktif değil, bunun yanında yıllarca izlemekten dolayı özellikle bazı konularda artık lafa başlarken nasıl biteceğini biliyorum. Halen gündem değerlendirmelerini seviyorum ama örneğin bir telefon incelemesinde bence gereksiz olan bazı teknik özelliklerinin 10 dk konuşulmasını dinlemek anlamsız geliyor, söylenilecek şeyler daha açık ve fazla uzatılmadan söylenmeli.

Dahası eskiden Can'ı gördüğümde sevinirdim ama otomobiller zaten çok ilgimi çeken bir konu değil ve haftada bir görmekten sıkıldım. Mesela Can ile Emre bir dönem bazı konuları tartışıyorlardı ya da klasik olmuş araçlar konusurlardı, bunları özledim. Teknoseyir'in eski LP ile sohbet bölümlerini artık çok uzun süredir görmüyoruz.

Ayrıca Teknoseyir Sosyal açıldığından beri hiç iyiye gittiğini de düşünmüyorum, sitede bir topluluk zihniyeti ya da ingilizlerin dediği gibi community anlıyışı yok, site kullanıcılardan daha fazla yararlanmalı. Bunun yanında gündemi canlı yapmak neden bu kadar zor geliyor onu da anlamak güç.

#akış @gamsizm @hkellecioglu @leventp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Deniz EFE @deniz-efe

  Eski sohebt bölümlerini, hobi bölümlerini özledim 🙁

 • ahmet faruk @ahmet-faruk

  kısmen katılıyorum,hamdi beyin incelemelerde sorduğu soruları beğeniyorum,evet son zamanlarda sektörle ilgili yada başka konularla ilgili sohbet bölümleri hiç yok malesef ,teknoseyir bardak anahtarlık filan projesi vardı o taraftanda birses çıkmıyor 🙁 kumsaatini görünce aha tozlu raflar dedim. #direntozluraflar

 • Bakura @bakura

  Ben açıkcası yeni kanı yurtdışında buluyorum, Linus'u son zamanlarda favorim.

 • Tarık KAYA (35) @tarikkaya

  Bende uzun zamandır hatırlamıyorum siteyi takip ediyorum. 2014 gündem değerlendirmesin de ki Levent abinin durumu ve ilgisizliği ile anladım TS de ki durumu.
  Levent abi normal işleri yapıyor Hamdi abi ve Murat abi de içerik oluşturuyorlar. Bir iki kişide video edit işiyle devam ediyorlar. TS bu şekilde devam ederse aynı şekilde tıkanırlar. Ve geri dönüşüde olmaz. 2015 başında bir iki yeni yüz alacaklardı. Arada Nasıl Yapılır videoları ekleyeceklerdi gönüllü kişiler ile. TS yapısını finansmanını en iyi şekilde sağlamak için kurumlarla iletişime geçecek, LP durumunun ve sevenlerinin karşısına arada bir çıkarak "Çoluk çocuk var ailemle de ilgilenmek istiyorum müsade edin tarzından yaklaşım ile kişilere durumunu anlatacaktı haffi yolla." Siteye gelen kimseler de LP yi anlayacak ve ona göre de tavırları olacaktı. 2014 değerlendirme videosunda Levent abi tavrı çok iticiydi. Hiç olmazsa ayda iki ayda bir gözükecek sonradan sevenlerini de küstürmeyecekti. Alınan bir iki eleman sosyalde aktif olarak kişilerle iletişimde olacak ve günümüz de ki sosyal medya işi CANLI birebir sohbet havasında geçiyor, bunu yapanlar alıp başını gidiyor gerisi de olduğu yerde ağır ağır kağnı hesabı ilerliyor. Bu şekilde Marka değeri de düşüyor. Ne kadar çok iletşim o kadar çok Marka değeri.
  TS de gündem değerlendirmelerinde veya videolar da ki içerik çok güzel fakat yorumlar aynı kişiler. Şurada aktif olrak 7/24 gözlem olarak taş patlasın 15-20 kişi. Teknolojiyi sevenler içerik üretenler, oyun oynayanlar, resim çekenler, benim gibi bir kaç film yorumu yapanlar veya sorun danışanlar. Arada bir ortalığı karıştıranda oluyor. Ama bu çözülüyor hemen.
  Levent abiyi anlıyorum adam evli barklı. Kimsede burada 7/24 dursun istemeyiz. Fakat Murat abi ve Hamdi abi nereye kadar götürür bu işi hep beraber görücez.
  Aslında içerik oluşturmak ve bu düzenin güncellenmesi lazım. Sosyal medyada iş yapmak isteyenler girsinler bu ekibe alacakları işin kültürü, düzeni, sistemi öğrenirler vs..
  İzleyici sadece teknoloji değil biraz sohbet de görmek istiyor.

 • My_Techno @my_techno

  Ben editorlerin izleyicilere karsi daha samimi olmasini isterdim, boyle daha ic ice 🙂