Adından da anlaşılacağı gibi bizleri özlediğimiz Forgotten Realms evrenine konuk edecek ve 5th edition D&D kurallarına sahip olacak parti tabanlı klasik rol yapma oyunu #SwordCoastLegends 'ın 8 Eylül'de çıkacağı açıklanmış. Oyun, daha önce Nintendo için (özellikle de 3DS) yaptıkları işlerden tanıdığımız n-space'in ilk bağımsız projesi olma özelliği taşıyor. Dağıtımcı ise bir dönem Epic Games ile Unreal Tournament oyunlarını yapan, son zamanlarda da The Darkness II ve Warframe gibi oyunlardan tanıdığımız Digital Extremes. Bir rol yapma oyunu için birazcık eğreti bir ekip gibi dursa da, projenin başında #DragonAge : Origins'in yönetmeni Dan Tudge'ın olması Sword Coast Legends'ı en azından şimdilik dikkate değer bir oyun yapıyor.

Bu arada oyunu tek başımıza oynayabileceğimiz gibi -D&D oyunlarının olmazsa olmazı- arkadaşlarımızla birlikte co-op modunda da oynayabileceğiz (4 kişiye kadar). Ayrıca bir oyuncunun gerçek zamanlı dungeon master'lık yapabileceği bir oyun modu da bulunacakmış. 360 derece döndürebileceğimiz izometrik kamera açısına sahip oyunda savaşlar gerçek zamanlı. İstediğimiz zaman durdurup mikro-yönetim yapabiliyoruz tabii. Yayınlanan videolar da hiç fena durmuyor. Yalnız %13 indirimle 73,95 TL ön sipariş fiyatı bana biraz fazla geldi. Şimdilik beklemekte fayda var gibi.

Save 13% on Sword Coast Legends on Steam

Set in the lush and vibrant world of the Forgotten Realms, Sword Coast Legends offers an all-new way to enjoy the time-tested magic of playing Dungeons & Dragons as a shared storytelling experience.
BeğenFavori PaylaşYorum yap