Adından da anlaşılacağı gibi bizleri özlediğimiz Forgotten Realms evrenine konuk edecek ve 5th edition D&D kurallarına sahip olacak parti tabanlı klasik rol yapma oyunu #SwordCoastLegends 'ın 8 Eylül'de çıkacağı açıklanmış. Oyun, daha önce Nintendo için (özellikle de 3DS) yaptıkları işlerden tanıdığımız n-space'in ilk bağımsız projesi olma özelliği taşıyor. Dağıtımcı ise bir dönem Epic Games ile Unreal Tournament oyunlarını yapan, son zamanlarda da The Darkness II ve Warframe gibi oyunlardan tanıdığımız Digital Extremes. Bir rol yapma oyunu için birazcık eğreti bir ekip gibi dursa da, projenin başında #DragonAge : Origins'in yönetmeni Dan Tudge'ın olması Sword Coast Legends'ı en azından şimdilik dikkate değer bir oyun yapıyor.

Bu arada oyunu tek başımıza oynayabileceğimiz gibi -D&D oyunlarının olmazsa olmazı- arkadaşlarımızla birlikte co-op modunda da oynayabileceğiz (4 kişiye kadar). Ayrıca bir oyuncunun gerçek zamanlı dungeon master'lık yapabileceği bir oyun modu da bulunacakmış. 360 derece döndürebileceğimiz izometrik kamera açısına sahip oyunda savaşlar gerçek zamanlı. İstediğimiz zaman durdurup mikro-yönetim yapabiliyoruz tabii. Yayınlanan videolar da hiç fena durmuyor. Yalnız %13 indirimle 73,95 TL ön sipariş fiyatı bana biraz fazla geldi. Şimdilik beklemekte fayda var gibi.

Save 13% on Sword Coast Legends on Steam

Set in the lush and vibrant world of the Forgotten Realms, Sword Coast Legends offers an all-new way to enjoy the time-tested magic of playing Dungeons & Dragons as a shared storytelling experience.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • cestlavie @cestlavie

  Pek pahalı değil aslinda vaat ettikleri göz önüne alındığında

 • z2900 @z2900

  Bunu almak yerine (sulandırılmış 5. nesil kuralalr vs ıyyy kaka) baldurs gate enc edition almak daha mantıklı hem Türkçe.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @zero2900 Ne yalan söyleyeyim; 5th edition benim kağıt üzerinde 2'den bu yana en beğendiğim d&d kural seti oldu. Hatta Pathfinder'dan daha iyi olduğunu dile getirenler bile var; kesinlikle katılıyorum. Archetype yaklaşımı olsun, gelişim hissi olsun çok başarılı görünüyor. Savaş sistemindeki değişiklikler de oyunu sulandırıp basitleştirmekten ziyade daha erişilir hale getirmiş bence. Böylece senaryoların daha akıcı ve keyifli hale geleceği kesin. Çok uzun süredir aktif olarak oynamıyor olsam da, yerli yabancı tanıdığım herkes devam eden uzun soluklu oyunlarını 5th edition'a taşıdı mesela. Duyduğum yorumlardan edindiğim izlenim; konuşma ve savaş dengesinin de kusursuza yakın olduğu yönünde. (World of Darkness vari) 3-3.5 ile geçen yıllarımı geri istesem geri gelmez, ama şu an vaktim olsa yıllardan sonra şöyle uzun soluklu bir şeylere başlamak isterdim.

 • CuteTechGuy @cutetechguy

  Nerden baksanız 50 saat oynama süresi vardır. saat başı 1.3TL fena rakam değil.

 • SerhatSoylemez @serhatsoylemez

  Fiyatı olması gerekenden yüksek tutup indirim yapmak da yeni moda oldu.

 • SerhatSoylemez @serhatsoylemez

  Aklıma geldi, Neverwinter Nights 1 oyununu (ek paketler hariç) baştan sona bitirmiştim. Sanrım oyunda D&D 3 kurallarının geçerli olduğu yazıyordu. NWN 2 D&D 3.5 olması lazım. Bu sayılar arttıkça ne değişiyor ki?

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @serhatsoylemez Genel kurallarda, savaş sisteminde, yeteneklerde, büyülerde, eşyalarda, sınıf ve ırklarda falan zaman zaman oldukça dramatik, zaman zaman da tamamen denge odakl çeşitli değişiklikler, düzenlemeler yapılıyor. Mesela 3 ile 3.5 arasındaki en önemli farklardan biri 3.5'ta sınıflara özel yeteneklerin olmamasıydı. 3'teki özel yetenekler 3.5'ta sınıflar arası normal yetenekler arasındaydı. Canavarlar da yeni yetenek ve özellikler kazanabiliyordu hatta. Birçok keskin değişikliğe rağmen 3 ile 3.5 kural kitaplarının birlikte kullanıldığı senaryolar da vardı aslında.