#KonuDışı Dershaneler okula çevirilince sınava tekrar hazırlanmak isteyenler ne yapacak?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Anıl @anil

  Dershaneler amaçsız para kazanan eğitim kurumlarıdır. Çalışkan öğrenciden para almazlar, dershaneye gitmesede full yapacak adamı sınava biz hazırladık diye övünürler. "Herşeyin başı evde tekrar" Eğer tek başına sakin kafayla birşey beynine girmiyorsa 15-20 kişi içinde hayatta girmez. Ders anlatılmasını mı istiyosun? Vitamin yada benzeri eğitim setlerinden al. Takıldığın bi konu mu var? git mezun olduğun okula sor hocana. (Bana göre)

  • the3 @the3

   Ezbere dayalı eğitim sisteminde büyük iş görüyorlar maalesef. Tek başına çalışarak hiçbir şey öğrenemeyen ancak dershane ve hazırladıkları abartılı ders programı ile derece yapanlar tanıyorum.

  • Hayalet @down

   Bu sene dershaneye gitmedim.Sadece denemelerine girmek için kayıt oldum, derslere gelmediğim için de fiyatı az tuttular.Neyse, meslek lisesinde olmama rağmen anadolu lisesine giden çocuktan daha fazla net yaptım.Ki o çocuk dershane derslerine de giriyordu.Yani olay kişide başlıyor, kişide bitiyor.

  • Anıl @anil

   @down hayatım boyunca sadece 8. sınıfta benim dönemimde olan oks ye hazılanmak için 4 ay gitmiştim 😀 Takdir teşekkür arasında geçen yıllarda dersane yüzünden okulu boşlayınca o seneye kadar sınavlarda aldığım ilk 1'i görüp dersanenin bana yaramadığı düşüncesiyle ayrılmıştım 😀

  • Anıl @anil

   @waltran meb kitaplarıyla demedim zaten 😀 Dershaneye gitmeden kazanan biribi göremezsin 😀 Çünkü dershaneler full yapacak öğrencileri neredeyse evlerinden kaçırıp kayıt yaptıracak. Öğrencisine para ödeyen dersane gördüm ben.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Dershane olayı ilk çıktığında çok faydalı bir şeydi ama sonra, her zamanki gibi içine ettiler. Uğur Dershaneleri falan bayağı güzel katkı sağlıyordu.