Bütün Apple fan boilarına gelsin:

" 19 ocak ta macbook air cihazımın şifre ekranını geçtikten sonra touchpad ve klavyesi çalışmamaya başladı. ancak şifre girilmeden öncesinde bütün kontroller sorunsuz çalışıyordu.

uzun uğraşlar sonucu 31 ocak tarihine tamir randevusu alabildim.

garanti kapsamında gerekli onarımın 3-5 iş günü içinde yapılacağı söylendi.

11 şubat tarihinde akasya apple store dan arandım. cihazın garanti kapsamından çıkarıldığını çünkü sıvı teması tespit edildiği ellerinde kanıt olarak resimler olduğu söylendi. garanti kapsamından çıkması için neden 12 gün beklendiğini ve resimleri görmek istediğimi söylediğimde mahkeme duvarı suratlı cemal isimli çalışan resimleri görmek istiyorsan mahkeme kararı getir diyerek telefonu kapattı.

bugün itibariyle görüştüğüm mağaza müdürü lale ve konunun esas oğlanı cemal'e nasıl bir sıvı hasarının sadece login olduktan sonra etki ettiğini açıklamasını ve resimleri görmek istediğimi söylediğimde benden yine mahkeme kararı istendi ve sıvı hasarı her şeye sebep olabilir gibi muallak ve teknik bilgiden hiçbir şekilde nasibini almamış bir gerekçe sunuldu.

yaklaşık 30 dk süren tartışma sonucunda bunlardan bir yol olmayacağını anlayıp cihazımın teslimini istedim.

onarım red belgesini imzalandıktan sonra cihazı açtım ve bu sefer sorunun artık olmadığını gördüm. yani klavye ve touchpad sorunsuz çalışıyordu.

madem çalışıyor siz benden ne hakla bunu belirtmeden 590 tl + kdv istersiniz dediğimde yine her derde deva sıvı hasarı gerekçesi öne sürüldü ve bazen çalışır bazen çalışmaz gibi akla zarar bir açıklama yapıldı.

apple store akasya'nın müşteriye geçirme odaklı politikasından bir kuple paylaşmak istedim. olur ya işiniz düşer yolunuz düşer tüm akıl ve mantık kalıplarınızı mağaza dışında bırakın.

bu arada ne tip bir sıvı hasarından bahsediliyor bilemiyorum ama kesinlikle bir sıvı filan dökülmedi ve cihazın üzerinde tek bir çizik bile yoktu. kendi onarım kabul belgelerinde de bu durum belirtilmişti.

bir sonraki rezalette buluşmak üzere esen kalın.

ılave: bu arada aynı soruna sahip başka bir macbook air kullanıcısının cihazının garanti kapsamında onarım gördüğünü de belirteyim."

BeğenFavori PaylaşYorum yap