Bu yazı Teknoseyir ailesine açık bir mektuptur. @leventp @gamsizm @hkellecioglu 🙂

Arkadaşlar ben 2012 den bu yana Teknoseyir ailesinin bir üyesiyim. Siteyi takip ettiğim süreçte hemen hemen her videoyu izledim, ilgili olduğum konularda olmasa bile izledim, sırf dönen muhabbet için. Ara ara youtube kanalını açar en eskiden en yeniye seçeneğini seçer eski ve izlemediğim incelemeleri izlerim. Ha diyeceksiniz ki bu adam niye TS maceralarını anlatmaya başladı. Hemen size şöyle açıklayayım (yazı bittiğinde resmin amacını anlayacaksınız)

Teknoseyirin çoğu üyesi siteyi birinden duymuş yada inceleme ararken bulmuştur, geri kalanlar ise ekibin daha önce yaptığı işlerden gelen takipçileridir. En başından beri TS’yi takip edenler hiçbir zaman bu siteden daha fazlasını beklemedi yada bize daha iyi hizmet ver yoksa çeker gideriz demedi. Zaten bunu demeye hakkımız yok, sonuçta adamlar ücretsiz bir şekilde bizim için içerik üretiyor. Ancak son zamanlarda bu yeni sürüme geçildikten sonra TS’nin çekirdek üyelerinde bile bir homurtu başladı, herkes siteyi ve aileyi terk etmekle tehdit eder oldu. Evet ben de farkındayım şu an eski kalitenin olmadığını, ben de biliyorum çoğu kişinin ekipten ayrıldığını ama bana ücretsiz bir hizmet sunan adamları tehdit etmiyorum.

Size çok güzel bir örnek anlatayım. Türkiye’nin en iyi metal grubu Pentagramdır ama Türkiye’de metal müzik dinleyenlerin dahi bir kısmı tanımaz bu grubu, çok az ama sıkı bir kitlesi vardır Türkiye’de. İlk kuruldukları zamanlar o kadar güzel iş yapmışlar ki ilk albümlerinde insanlar grubun devam etmesi için destek amaçlı 2 şer 3 er tane almış kasetlerini ve o günden beri hala usanmadan o küçük kitleye müzik yapmaya devam ediyor bu adamlar.

Bizde TS’ye aynı şekilde destek olmalıyız, çünkü eski kalite yeniden tutturulacak eminim. Bu adamların TS yüzünden ne kadar yıprandıklarının resmidir aşağıdaki. Plus üyelik sebebi TS’nin varolma çabasıdır, daha iyi hizmet daha iyi içerik çabasıdır. Bu adamlar kendilerine ev yada abara almak için, kredi borçlarını kapatmak için geçmiyor bu sisteme. Ha diyeceksiniz ki diğer siteler ayakta kalırken TS nasıl bu noktaya gelebiliyor. E her güzel şeyin bir vebali var bu dünyada. Birkaç gündür yapılan ve yaptığım şeylerden şimdi düşününce utanç duyuyorum. Tamam plus üyeliğe geçmeyin ama gidiyosanızda sessizce gidin bu siteden. Videoları izleyin ama yandaki reklamada tıklayın. Şikayet etmeyin çözüm üretin.

Bu yazıyı sonuna kadar okuyanların çoğu eminim yalaka diyecektir bana 🙂 Ancak benim sabaha kadar da sürse dinleyeceğim tek muhabbet Leven ve Murat abinin teknoloji sohbetidir. Gülmek mi istiyorsunuz webteknoyu takip edin, istediğiniz şey daha fazla ayrıntıysa technopat isimli siteyi öneririm, ben teknolojiden anlamam benim gibi anlamayan biri anlatsın bana diyosanız Timur abiyi takip edin, tam LP kafasında biridir oda. Ama hiçbir yerde TS kadar sıcak ve samimi bir içerik bulamazsınız. Şu saatten sonra artık bizde şikayet etmeyi bırakıp sorunları çözelim ve yeniliklere ayak uyduralım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Merih @merih

  Altına imza atılacak bir yazı. Halen işin geyiğinde olan varsa başta DH olmak üzere etrafta bolca site mevcut.

 • Melih AYDIN @melih_aydnn

  ben çok beğendim söylediklerini. hepsine katılıyorum ama resimler arasında pek fark göremedim ben, sadece daha yakışıklı olmuşlar 😀

 • ismailjr @ismailjr

  Çok güzel yazi olmus. Tebrikler... Bir tek technopatin daha fazla detayli olduguna katilmiyorum. 🙂

 • Alican @cancagir

  @leventp @gamsizm @hkellecioglu

  Murat abi sana kesinlikle katılıyorum. Tüm akışı kapatacağız dediniz neredeyse kullanıcılar sizlerin suratına bi tükürmediği kaldı. 2012 yılından beri TeknoSeyir kullanıcısıyım. Sitenin eski halini de biliyorum. Plus üyeliğe geçiş sürecinde sizlerin haftalık gündem değerlendirmesinde konuştuğunuz şeyler şuydu ;
  Bizler böyle bir karar aldık. Plus üyelik sistemi getireceğiz, ayda makul bir fiyata isteyen kullanıcılar üye olup TeknoSeyir’e ve bizlere yardımda bulunacaksınız. Yoksa bizler TeknoSeyir’in kepenklerini kapatıp gideceğiz diye söylemiştiniz. Site tasarımı değişti, beta sürecine girdi site hiç kimse bunlara tepki koymaz iken 3 aylık var olan “Tüm Akış” kalkacak dediğiniz de ortalık yıkıldı resmen. Murat abi sorun sizde değil sorun kullanıcılar da, sizler bazı şeyler de karar alırken her şeyiyle tartışıp o şekilde karar alıyorsunuz sonuçta bu işten para kazanıyorsunuz. En basitinden “Tüm Akış” ile site teknolojiden uzak tamamen çöp bir siteye dönüşse ben açıkcası bir Firma olsam TeknoSeyir’e reklam vermek istemem. Ne kadar çok üye sayınız da olsa yaptığınız işi düzgün ve doğru bir şekilde yapmıyor iseniz Firma olarak ben böyle çöp bir siteye reklam vermek istemem. Demem o ki site yöneticileri ve bu işten para kazanan sizlersiniz verdiğiniz kararlar tamamen sizleri bağlar. Kullanıcıların bu kadar tepki vermelerini doğru bulmuyorum açıkçası.

  Arkadaşların unuttuğu bir şey var herhalde bu site halen daha BETA sürecinde olan bir site bazı şeylerin ölçülüp biçilip karar verilerek yeniden yapılması gerekiyor. Site nasıl ki ilk kurulduğu hali ile karşımızda değil ise ileri ki günlerde de sitenin gidişatında bazı şeylerin değişmesi gerekebilir ve olması da gereken de budur. Beta sürecinde kurulan Teknoseyir ile sonsuza dek devam edilmeyecek herhalde bazı şeylerin değişmesi gerekiyor ise değişmezi lazım. Burada çalışan insanlarda yaptıkları işleri düzgün bir şekilde yapmak istiyorlar. En önemlisi saygı duymak gerekir. Site arka planı neden siyah diye ortalık yıkılıyordu bir ara kardeşim biraz düşünün bu insanlarda para kazanıp evine ekmek götürmesi gerekiyor. Eleştiri illa ki yap ancak saygı çerçevesinde yap eleştirini

  Bazı sitelerde ki yöneticiler gibi insanları azarlayan bir yönetici görmedim ben. Levet abi , Hamdi abi , Murat abi de yaptığı tüm yorumlarda gayet sakin ve ılımlı bir şekilde olacak şeyleri anlatmaya çalışıyorlar. Ancak anlayan kim. Beğenmiyorsan girmeyin kardeşim benim gibi düşünen vardır illa ki burada sadece akış için duruyorsan durma bence siteye yararından çok zararın dokunuyor farkında değilsin. Üstelik yapılan eleştiriler ve yapılan yorumlar bazen saygı çerçevesini aşıyor.

  Bende buna benzer bir yazı yazmıştım. Paylaşmak istedim üyelerin bu gereksiz tepkisi bence çok yanlış sizinde dediğiniz gibi bilgiye bedava veriyorlar sonuçta. Plus üyelik olmasa bile yinede bazı bilgilere ulaşabileceksiniz. Hangi teknoloji yayının her hafta düzgün bir şekilde gündem yayınlıyor veya yayınlıyor ise bu kadar güzel hoş sohbeti nerede bulabileceksiniz ki

 • LP @leventp

  Çok teşekkürler, elinize sağlık