@leventp @hkellecioğlu: siteyi her gün kapatıyoruz da şunu eklemeyi düşünürseniz diye buraya koyayım:


User-agent: GPTBot
Disallow: /

https://platform.openai.com/docs/gptbot

OpenAI Platform

Explore developer resources, tutorials, API docs, and dynamic examples to get the most out of OpenAI's platform.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • qubit @qubit

  Bundan iyi tişört olur aslında.

 • Excalibur @excalibur

  Kasma hocam boşver adam kapatacak işte bin tane bahane saydı o gün. Ben bıraktım artık bişey paylaşmıyorum. Bizim önemsediğimiz kadar önemsemiyor burayı.

  • Orcun @orcun

   Ben şeye üzüldüm. Buradaki bu kadar insana demek ki 1 gram değer verilmemiş. TS sitesinden bahsederken bile sanki tiksiniyordu.

  • qubit @qubit

   @excalibur adam gelip buradaki 20 bilemedin 30 kişiyi canlı yayın için bilgilendirme amaçlı konu açtığında mesajına "donanımı düşük dizüstü ile canlı yayın yapma 14 15 yaş bile aştı bunları vs vs." yazılırsa kusura bakma önemsemezse önemsemez.

   @orcun 1 gram değer vermese bu site 10 dk açık kalmaz. Hamdi kapat siteyi dedi mi çoktan kapatmıştı. Tiksindiği içerikler olduğuna katılıyorum: teknoloji dışı abuk içerik istemiyor. MG'den farklı düşünüyormuş. Geri kalan için "sizin de emeğiniz var" diye kaç kere söyledi. Neyse bunlar boş laf.

   Site para kazandırmıyor. Düzgün bir işletme teklifi de gelseydi gelirdi. Read-only yapılacak (onu da beceremezlerse bilemem). En azından bir şey lazım olursa buluruz. Geçelim bunu. Ben SSD konusu tartışacağım da nerede tartışacağım onun cevabını bilmiyorum. Telegram vs. buralarda işim yok. Bir şey bulacağız.

  • Orcun @orcun

   @qubit Eğer değer verilseydi bunca yıldır burası bu şekilde bırakılmazdı. 1 gram değer veriyor olsaydı bu siteye ve topluluğa böyle ortada kalan kapatsak mı kapatmasak mı ilerde kapatırız gibi bir açıklamada yapmazdı.

   Yapacağı şey çok basit. Arkadaşlar yeni site istiyorum. Artık bu akış sistemi ve Hamdiye olan ( siteyi hamdi yazdığı için ) bağ kopsun tamamen wp teması üstünden şekillensin düzgün site olsun istiyorum. Adminlik yetkileri de hazır bende ben mod ve yönetici de seçiyorum bunu da organize edeceğiz siteyi eskisinde de iyi hale getireceğiz demesi lazımdı.

   Burada yıllarca adam kıyımı yapıldı. 2020 üyesisin bilmiyor olabilirsin öncesini ama senin 2020 yılına orantılarsak eğer akışta yenilediğinde bakarken daha 3 5 dk geçmezdi bile anında 10 tane daha yeni içerik oluyordu. Ve bu böyle akşama gece yarısına kadar gidiyordu. Benim bu avatarımın hikayesi de odur. Çünkü dikkat çekecek avatar arıyordum baktım gif oluyor böyle bir avatar yaptım mesela, sebebi de buydu çünkü akış çok hızlıydı. O dönemdede iyi modere edilemediğinden ipin ucu kaçırıldı.

   Bugün forum bitti diyorlar ya kardeşim tama bitti de iyileri bitmedi ki ? teknopat sene 2023 de forum yönetiyor ya, dh keza devam ediyor vs. bu adamların iş yükü forumunu idare ettirmesi derken işte davası şusu busu saymıyorum bile ts'e orantılarsan 1000 de 1 bile değildir. Eyvallah Levent abi ben yoruldum uğraşmak istemiyorum da diyebilir çok normal. Sürüncemede neden bırakıyor ? çek fişi hadi eyvallah de bitti. Zaten fişi çekeceksin yani bunun kaçarı yok, e zamana yayıp mevzuyu unutturup veya o anki durumdan daha fazla yumuşatıp sonra farkedilmeden çekerim mi diyor ? El kadar bebeğe aşı yapılacak mesela doktor oyalıyor çocuğu güldürüyor bizim ki de o hesap oldu.

   Buranın bu hale gelmesinin sebebi zaten kendileri, en başından ipin ucu kaçırılırsa böyle oluyor. Bak teknopat harf hatası yap herif seni utanmadan 1 hafta banlayabiliyor. Harf ya harf ? bitti bunu millet öncesi çok eleştirdi forumlarda ekşisözlükde vs şuan ne oldu ? var mı takan bu durumu ? yok. DH de de o kadar olaylar oldu bazıları hatta amazon'u dolandırdılar vs. sonuç ? MÇ çıktı üyelere hakaret etti kıyamet koptu ya ? e sonuç ? dh hala devam ediyor. O amazon konusunu modere ettikleri dönemde foruma ekstra 20 civarı yönetici almışlar. Mesaj atıyordun farketmez istediğini yaz anında siliniyordu 15 gün ban yiyordun. Kıyım yapıldı temizlendi bak hala sorunlar var ama dh bir şekilde devam ediyor.

   Levent abinin yapacağı iş çooooooooooooooooooooook basit. Birtane adama güvendiği bildiği yönetim site adminliğini verecek o da modları ayarlayacak şu sitenin de hamdi ile olan bağı kopartılıp yeni bir tema site arayüz yapılacak mevzu bitecek. Ondan sonra levent abi de kendi işlerine videolara odaklanabilir. Dava dava diyor mesela ben bunlarla uğraşamam edemem vs. yapılan tek şey orada gelen kağıt senden ne istiyorsa onu yetkililere atmak o kadar onu da yönetici admin yapar senin üstünde de hiçbir yetki gene kalmaz uğraşmazsın.

  • qubit @qubit

   @orcun ancak akşama cevap verebileceğim. Çünkü önce SSD ile ilgili sorunumu söyledim, buna çözüm bulmam gerek. 2000'lerin başından beri bu tarz birkaç siteye üyeydim; bunlardan şu an sadece ars açık. Diğerleri aynen TS gibi DHW ve PCL gibi kapandılar. Yani bu filmi çok gördüm. Hepsinde LP, MG gibi yayın sahipleri vardı. Sadece Ars açık çünkü belden epey bir aşağı içeriği tolere eden mide bulandırıcı bir anlayışları vardı ve ana sitelerini büyük sermaye satın aldı. Forumları onların da öldü tabii. Reddit hepsini öldürdü: reddit'in indiği pisliğe onlar bile inemediler.

  • qubit @qubit

   @orcun Yazdıklarını zor da olsa okudum. Maşallahın var. Düşündüklerimin bir kısmını sildim gerisini paylaşayım:

   1) TR’de şu siyasi konjonktürde belli bir ölçeğin üstü topluluk sitesi açamazsınız ve işletemezsiniz. Ancak Telegram olmadı Discord. Bunun için 4 şart var: 1) iktidara yakın birisi olacaksın 2) belli konularda Reddit gibi ahlaki prensiplerin olmayacak 3) En az 1 milyon TL bu işe ayıracaksın 4) Kardeşin ya da amcanın hukuki ofisi olacak. MG geçen ay Warner mıdır nedir bir stüdyonun yazdığı telif uyarısını anlattı. PCL anında korkmuş kaldırmış. Donanımhaber hukuki konuda çok sağlam olduğundan takmamıştır. PCL, DHW korsana zaten müsaade etmezdi de donanımhaber'de bir konuda ürünü geliştiren firmanın sahibi yazarken diğer konuda uygulamayı korsan kullananlar yazışıyordu. Yıl 2007 2008 unuttum.

   2) TS’nin HK’nın kodunu hiç kullanmaması ve forum kurması gerekirdi. Bu net. Sitenin ana sayfası da zaten düzgün tasarlanmamış. Bu kadar kullanıcı var iyi bir haber yazsalar manşet yapamıyorsun. Kategori yok, arama motoru çalışmıyor. Sitenin ne işe yaradığı belli değil. Bunların nedeni HK’nın kötü programcı olması değil, belli ki ailesini geçindirmek için makine öğrenmesidir vesairedir adam kendini geliştiriyordu, TS’ye zamanı yoktu. Bak karşılığını aldı.

   Özetle. İş öyle yönetici seç, moderatör atansın ile olacak iş değil. TCK maddelerini bilen üye buldun da mod yapacaksın. Maalesef MG bile bilmez diye ilgili TCK maddesini yazarak mesajları bildiren birisiyim. Dolayısı ile @excalibur’un yazdığı yanlış da olsa kısmen doğru: kasmayıp pas geçeceğiz.

   Benim bu mesajı atma nedenim site read-only kalıp da OpenAI vs. gibilere yem olmasın. Bedavaya siteyi indeksleyip TR pazarından trilyon kaldırmasınlar. Donanımhaber filan yakında uyanıp bu kodu eklerler.

  • Excalibur @excalibur

   @qubit Yalan mı? Muhabbette habire donuyordu, düşüyordu bağlantı. Ben LP'yi azıcık tanıyorsam evde ahı gitmiş vahı kalmış celeron makineyle yapıyordur yayınları. Kablo çekmeye bile üşenip wifi takılıyordur. Netini hızlandırdı, sonra upload hızları arttı yine de düzelmedi çünkü. Ve bu sırada çocuklar cayır cayır sorunsuz yayın yapıyor ne diyeyim başka. Karşımdaki adam teknoloji editörü.

  • Orcun @orcun

   @qubit

   1. İşletilmek isteniyorsa işletiliyor sadece belirli kalıp var ona uyacaksınız o kadar. Kurallar yasalarımız var ona uyulacak o kadar. Dh de bu tür şeyler anında kalkıyor veya şikayet ediliyor kaldırılıyor. Ya da dahada ilginci kimse görmüyor karışık geliyor öylece kalıyor.

   2. Bunları hamdi'e de murat'a da 80 milyar kez dedik anlattık hepsi kulak arkasına atıldı zerre 1 gram artı katacak birşey yapılmadı yapanları da cezalandırdılar. @frt mesela Fırat diyoruz adam ts de özel eklenti yazdı ya böyle birşey olabilir mi ? spoiler eklentisi akış bilmemnesi falan bu adama hamdinin ulaşıp fırat ne güzel yapıyorsun ya bizde ekleyebilir miyiz demesi lazımken yapma etme şöyle böyle deyip adamı hırsızlıkla suçladılar. Bu adam senin dediğin eksiklikleri sadece eklentiyle yapıyordu.

   Artık yani hasta 4. evre kanser, beyin akciğer karaciğer hepsine bulaşmış kanser her hücrede var. Bu saatten sonra da '' ABİ RADYATERAPİ DENEYELİM, KEMODAN SES ÇIKMADI BELKİ BUNDAN ÇIKAR ? YA OLMADI BİZİM KÖYÜN SUYUNU İÇİRTELİM '' gibi gibi şeylerin hiçbir yaraya merhem olamayacağı açık. Malesef yani hiçbir şekilde değeriniz kıymetiniz yok bunu artık bazı fanboyları gelip burada dese bile onu da başka türlü yorumlayacak olanlar var hiç bu çabaya girmeyin zerre kıymetiniz yok.

  • Erhan M. @erhanm

   @orcun siteden bahsederken müzik vs paylaşmışlar buna da izin verilmiş, çok gevşek davranılmş dedi. MG nin yerine koydum kendimi derin nefes aldım, sustum. Bazen dediğinin nereye gittiğini umursamıyor.

   O yayında ya abi MG ile yayın yapmayacağız adam gitti işte derken bayağı sitem etti aslında ama kimse görmek istemedi.

  • Orcun @orcun

   @erhanm Evet onu bende duydum ama müzik ne yani ? mp3 mü atıldı ? youtube'da olan müziği link atıp paylaştı insanlar o kadar. Bizde paylaşıyorduk vs. + Levent abi sadece teknoloji paylaşımı istiyor ama atladığı birşey var. Burası her ne kadar site de olsa sosyal bir mecra, tabi ki kendi sosyal mecrası biz karışamayız ama dolar bilmemkaç lira olmuşken sadece teknoloji konuşmamız için hepimizin geliri minimum 5 bin dolar olması lazım aylık değil mi ? ha 5 bin olsa bende konuşayım sabahtan akşama akdar vr aldım deyim 120 inç oled tv aldım deyim yada ne alayım diye sorayım vs ? e öyle bir ortam değil ki burası ? tamam über zenginler var aramızda onlar 4 5 kişiler zaten onlar bile alamıyorken sıradan bir teknoseyirci nasıl alsın ? Levent abi note 120 kullanıyordum 20'e geçeceğim diyor. E s23 ultraya geçsene abi ? niye geçemiyorsun ? hah işte ekonomi yüzünden değil mi ? e bizlerde böyleyiz ne yapalım ? ister istemez ts'de muhabbet ekonomiye siyasete ucundan kayıyor. Alım güçlerimiz ortada. Evet sitem etti ama o işin arkaplanını bilemiyoruz. Belki kavgalı ayrıldılar ki bilmiyoruz ekrana teknoseyire kendilerine ortalığa göstermesinler diye böyle davranıyorlar ? bilmiyoruz.

  • Temp @temp

   @orcun Levent abiyi severim ama kusura bakmasın da hepimiz insanız. Kendi Twitter'da sağla solla atışmayı biliyor. Nasıl ki kendisi teknoloji editörü olduğu halde teknoloji dışı konularda da paylaşımlar ve tartışmalara dahil oluyor. Biz de aynı şekilde.