Telefonda üst düzey kamera isteyen biri için S20 FE veya S21 FE iyi seçenekler mi? Max. 15'e en iyi seçenekler nedir kamera açısından?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  S20 fe ve s21 fe sensörler kameralar birebir aynı. Hatta ana sensör s20 s20 plus işte s21 s21 plus fold 3 birde note 20 ve ultra ile de aynı sensör. IMX555 kodlu sensör var bizim cihazlarda. 15 e daha iyi sensörlü bulunabilir yada güncel ama sorun şu ki 4k 60 fps oisli kaçtane var ? image fotoğrafta okey vardır da videoda çoğu eisle bilmemneyle yalandan ois görünümle vs. böyle bildiğin parkinson hastası sanki video çekiyor gibi olur. 🙁 ondan sonra o sensör 500 mp olsa ne fayda ? 1000 mp olsa ne fayda ? dengeli olacak kamera sensörü fotoğrafta sağladığı artıyı videodan çalmayacak.

  • Jensen @tonga

   Aynı olduklarını bilmiyordum, telefon baktığımız kişi en çok kamera ile ilgileniyor, kamera iyi olmak zorunda, ois de çok önemli. Samsung dışına çok çıkmak istemesek de kameranın durumuna göre değerlendirmeye alabiliriz. Bu bir ara herkesin aldığı 13 bin civarına üst düzel özellikleri olan bir telefon vardı, onunki nasıldır biliyor musun?

  • Orcun @orcun

   @tonga https://www.youtube.com/watch?v=R1sUug8Nv48 Bizim s20 fe ana grubundan bu arkadaş, gt2 pro almıştı testler yapıyordu farkı da böyle izle derim. Birde şimdi video işine girişilecekse telefonda usb 3.1 olmasına da dikkat etmek lazım. Ben mesela video da çekiyorum kargo işleri vs. oluyor öncesi sonrası şeklinde kendim kayıt alıyorum, yani 10 20 30 gb videoyu pc'e 2.0 hızından atmak ölümken 3.1 usb kablosu aldım benim s20 fe de var zaten destekliyor cihaz yani 2 katından daha hızlı pc'e video atıyorum. Ha veya sd kart desteği de var ya oraya kaydettirip çıkartıp pc'e okutturmakta bir seçenekte bunlar realme de yok hafıza artmıyor.

  • Jensen @tonga

   @orcun video işlerine girilmez pek ama 3.1 olması iyi yine. Teşekkürler, karşılaştırmaya bakayım bi, bu fiyatlara çok da fazla seçenek yok gibi zaten.

 • hey @hey

  S20fe güzel telefon kamerası yeterli fakat üst düzey değil, özellikle ön kamerası. Bunun dışında herşeyi çok güzeldi kullanımımda, snapdragon olmalı lakin 😉

  • Orcun @orcun

   S20 fe yada 21fe de ön kamera da aynı sensör bu cihazların video çekimi ön kamerada çok iyi, ama fotoğraf çekimi rezalet. 😀 Benim hayatımda ön kamera yok selfi falan zerre çekmiyorum ama garip bir durum. Çünkü ön kamera 4k 60 video da çekiyor. Ama foto kalitesi baya sıkıntı. Zaten focus yok, e birde denemek lazım ama 50cm den sonrasını odaklıyor. E malum sabit odak ama selfi işine gelmiyor ön kamera. 😀

 • Joe @joe

  Üst düzey degil onlar malesef. Ama yeterli günlük kullanım için.