Selamlar,

Linkteki ürünü almayı düşünüyorum, fakat bir türlü karar veremedim. Bir çok video izledim, çok beğenen de var, yerin dibine gömen de. Bugün RTX 4080 siparişi verdim İnventus'tan. 4080 tercihimi de bu monitörü alırım diye vermiştim açıkçası. 2k için 4070ti, 4k için 4090 düşüncem vardı. Bu monitörle 4080'in uygun olacağını düşündüm. Samsung oled monitörlerde yanık durumunu en aza indirmiş, 3 sene de panel değişim garantisi var gibi görünüyor. Tabi bunların hepsi kağıt üstünde. Sizler ne düşünürsünüz bu konuda?

Not: Yazılımcı değilim, monitörde kodlama gibi işler yapmayacağım. Oyun, video, film ağırlıklı olacak. Uzun yazılar okumak için 2. bir monitörüm mevcut.

https://shop.samsung.com/tr/smart-odyssey-oled-g8-34-0-1ms-175hz-uwqhd-1800r-has-usb-type-c-mini-dp-gaming-monitor/?integration_color=G%C3%BCm%C3%BC%C5%9F%20rengi%CC%87&utm_source=gelirortaklari&utm_medium=cpc&utm_campaign=21

Smart Odyssey OLED G8 34" 0.1ms 175Hz UWQHD 1800R HAS USB Type-C Mini DP Gaming...

Samsung Smart Odyssey OLED G8 34" 0.1ms 175Hz UWQHD 1800R HAS USB Type-C Mini DP Gaming Monitör Shop Samsung’da! Samsung marka Oyun Monitörü ürününü Samsung Türkiye Garantisi ile satın...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • marquis @marquis

  Türkiye'deyim. O monitörle bunun paneli aynı diye biliyorum.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Firmanın verdiği söze pek güvenmiyorum artık, sonuçta geçmişte oled firmalar "çok fazla tv izlemişsiniz" "Çok oynamışsınız" "Günde 2-3 saat izşeyin" Gibi saçma sapan bahaneleri olan firmalar.
  bu firmalar kutusundan daha yeni çıkmış monitörde 1-2 ölü piksel çıkıyor daha haftası dolmadan iade, değişim istediğinde bile min. 5 piksel, 10piksel olcak diyorlar. He şu var para derdin yoktur, borç harçla almıyorsan al kullan. Ama para derdi olan insanlar için oled gerçekten şans işi.

  • marquis @marquis

   Samsung markasından aslında pek haz etmiyorum. Sıfır S7 Edge telefonum 1 ay sonra pembe çizgi sorunu çıkarmıştı, benden bir telefon parası daha istemişlerdi. Fakat bu monitörün çok ta bir alternatif yok Türkiye'de. Bu monitörün piyasada bulunan alternatifi Philips Evnia. Yalnız şu da var ki yeni nesil oledlerde eskisi gibi sorunlar da pek yok. Bu arada Alienware, Phillips, Samsung ve bir kaç marka daha aynı paneli kullanıyor. Yani Samsung'dan kaçış yok bu ürün gamında.

  • Fırat Duran @firat_duran

   @marquis s7 edge bende de vardı, pembe çizgiden dolayı servise vermiştim ve değişmişlerdi, Servis te istanbul doğubank a yakın, esnaf dükkani 🤣 ücret de almadılar ve sıfırladılar. S8 vardı garanti bitimine 1 ay kala bataryasını vs değiştirmişti samsung.
   Yeni nesil eskisi gibi değildir doğrudur da tek kurşun atma şansı olanlar için oled uzak durulması gereken bir teknoloji, bir de oyun oynayacak, min. 4-5 saat belkide aynı oyunu oynacak. Yanma yapacak yapmayacak bilmiyoruz sonuçta bu 2023 model, anca seneye görürüz.
   Yani paran varsa hayırlı olsun 🤣

  • marquis @marquis

   @firat_duran samsung innov8 vardı bende yıllar önce. Kameranın kapağı bozulmuştu, servis pili de değiştirip geri vermişti. O zaman bi ısınmıştım. Fakat daha sonraları Samsung beni Apple fanı yaptı işte. O telefonu da halen saklarım, içimde uktedir. Para herkes için sıkıntı fakat bu monitörü de alabilecek durumdayım. Ama peşin para vererek almam tabiki. 12 taksiti de aynı para. Bu arada 9 taksitle amazon da satıyor bu monitörü. Oled yanığını önlemek için bu monitörde bir işlemci var, Levent Abi bahsetmişti, piksellerin yerlerini değiştiriyor diye. Bir de ısınmaması için G-SYNC yok, parlaklık ta düşük tutulmuş. Panel aslında daha parlak. Amerikalılar ilk iş parlaklığı artırıyor. Bakalım önce yeni kasanın parçaları gelsin, sanırım daha sonra karar veririm.

 • Issız_adam @systemnet

  Amazon’da satıyor bunu ben bu ürünü mediamarkta gördüm bayıldım