Dostlar selamlar, geçtiğimiz günlerde mbp aldığımdan dolayı elimdeki kasayı satmak istiyorum. Yani fiyat konusunu kısmen @orcun ile tartıştık, ederi nedir, ne kadara satılır vs.
Fiyat burası için yüksek gelebilir. Ancak fikir belirtmek isteyen varsa da yorum yazabilir. Paraya sıkışık değilim, elimde konsol vs birşeyde yok o nedenle oyun oynamak içinde duradabilir çok sorun değil. Sizlerinde fikrini merak ediyorum bu sistemin sizin gözünüzdeki ederi nedir? 😁 Son detay tüm parçalar tertemiz sıfırdan farksızdır. Kasa üzerinde toz filtreleri olduğunda tozlanmada minimum seviyede zaten çoğunlukla yattı arkadaşlar. Fotoğraflarda kasa ve kasa içerisindeki tüm parçalar mevcut.

Kasa = Carbide Series™ Quiet 400Q Compact Mid-Tower Case
Güç Kaynağı = High Power 750WATTS 80Plus Silver Modüler (Ürün Kodu HP-750-G14C-SILVER)
Anakart = Asrock Z77 Extreme4
CPU = Intel® Core™ i5-2500K Processor (6M Cache, up to 3.70 GHz)
CPU Soğutucusu = Phanteks PH-TC14PE (2066/2011/2011-v3/1151/1150/1155/1156 & AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2/FM1 2ad PH-F140 Premium Fan Siyah İşlemci soğutucusu)
GPU = GeForce GTX 1060 AERO ITX 6G OC
Ram = Corsair (3x 4GB = Toplam 12GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600Mhz CL9 (Vengeance® Low Profile Blue — 8GB Dual Channel DDR3 Memory Kit CML8GX3M2A1600C9B
SSD =
Memoright FTM Plus 120GB Sata3 SSD -
Samsung 860 Evo 500GB SSD-240
James Donkey JD240 240GB 3D Nand 2.5

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Vizuvv @vizuvv

  @orcun tartışıyor mu 🙂 Mülayim biri gibi geldi. Hayırlı satışlar olsun.

  • nowhereman @nowhereman

   tartışma derken onu kastetmedim 😁😁 teşekkürler

  • Vizuvv @vizuvv

   @nowhereman Münazara gibi. Fikir teatisi. Ok.

  • Orcun @orcun

   @daralik Yok ya öyle tartışmaya zaten bende girmeyi sevmem ama bazen şöyle oluyor burada özellikle çok var. Adam benim yazdığım bir yorumdan hınçlanmış, ama bana da gelip ben sana sinir oldum diyememiş. Diyemediğinden dolmuş. Ondan sonra benim bir açığımı arar durur. Dost gibi görünür ama en ufak şeyde arkadan bıçaklar vs. bunları çok yaşadım.

   Bak buradan yorum yazmışım, o yorumun ss'ini almış gidiyor twitter'dan o yorumun ss'ini benim avatarı kapatmadan ismi silip '' BAKIN BEYLER BÖYLELERİ DE VAR HIRKIZ BUNLAR '' deyip meze yapmaya kalkıyor. Bu birebir yaşandı bu arada. 😀

   Bana dolmuş, geçmiş nikinden din muhabbetine donanım sıkıntısı sorununa işte başka bir muhabbetten canını yakmışım o böyle gene hınçlanmış vs. bana dost gibi görünüyor. Ama halbuki herif arkamdan kuyumu kazıyor. Benim açtığım telegram grubundan bir anlık sinirle ki buradan ban yemişiz nasıl birşey ise işte, özelden herkese kapalı dışardan görünmeyen chat ortamından sinsice dost gibi takılıp ss alıyormuş en ufak bir olayda geliyor buradan akışta yazıyor. '' ORÇUN BUNU BUNU DEDİ BUNA BUNA KÜFRETTİ '' diye hani aklı sıra beni yargılattıracak buradan. 😀 Böyle kapı zorlar gibi arada gelip zorlarlar.

   Tamire ürün yollayacak mesela bakıyorum direkt adres isteniyor ne iş ? kimsin hacı abim ? in misin cin misin ? nikini bilmem lazım ? buradan bana sorması lazım ? ki güveneyim de bir adresi vereyim vs. öyle biri aldı adresi herif bak iyi hesaplamış yeni tertemiz nick almış telefon almış adres almış vs. ya herif üşenmiyor bana etek yolluyor. Bizde tamire notebook gelecek sanıyoruz. 😀 Birde öyle dolandırıcı ki gitmiş bir avukat hanımın kimlik bilgileriyle ptt'den yollatmış. Herif baya baya katmerli tecrübeli, zamanında burada bile paylaştım. Güzel liseli eteği anime kız eteği gibiydi benim kız arkadaşıma verdim giydi baya güzel günler geçerdik yani sağolsun kendisi buradaysa okuyorsa bilsin, eteği bende değil zaten ama kızda ayrıldık olsun iyi anılarım oldu. 😀

   Ama hesap edilmeyen şey şu, ben bunları bininci defa da yaşadım. Sen 1001 oluyorsun veya 1002 veya 1009 vs .vs. ben internetin en pislik yerlerinde de takıldım. DH forumlarında, neler neler yaşadık. Bu kafatasçı garip gureba forumlarda, işte ağır dinci forumlarda vs. vs. incisözlüğün ilk zamanları ki 2 tane 1. nesil yazarlığım vardı. Ben böyle bir ortamdan geliyorum problem orada zaten. 😀 Hani biz mağdur ola ola birileri ezmeye çalışa çalışa onlardan daha akıllı olmak zorunda kaldık. Ona itildik yani seçeneğimiz yoktu. Kazıkları yiye yiye bir şekilde öğrenip tecrübe ediyorsunuz. Burada daha anlatmadığım çok şey var ama yazınca da '' DURUMUMUZ YOKTU OKUYAMADIK AĞBEY '' diyorlar. 😀 Buna da takılan var bu arada 😀 uzun yorum yazıyorum diye adam takılıyor, oradan da bana sinirleniyor. 😀 En temizi hiç yazmamak ama bizim de olayımız bu işte yazmadan olmuyor. @nowhereman beni yüz yüze az buçuk tanıdı gördü 😀 burada bu yazdığı kadar konuşmadı der mesela haklı hayatta konuşmam bu kadar. 😀

  • nowhereman @nowhereman

   @orcun 😁😁 uzun metin sebebiyle tebrik ederim 😝

 • Orcun @orcun

  Aslında bu kasanın cpu anakart ve belleği satıp yada toptan satıp ufak bir amd intel yeni nesil sistem toplanır. Çünkü sende olay şu, oyun da oynayacaksın vs. steam hesabım var diyordun birsürü oyun falan, o durumda bence sana pc lazım. Macbook yada osx ile oyun işi zaten olsa bile sağ kulağını kolunu belinden çevirip enseden çevirip sol elle tutmaya benziyor. 😀 Windows pc lazım o yüzden. Veya en temizi ekran kartı ssd ve psu hariç sat gerisini gelen parayla micro atx kasa ucuz anakart i3 dengi cpu o 1060'ı tak kullanmaya devam et. O kart hala 1080p de güzel oyun oynatır. Detay kısarsın ama oynatır.

 • alfaaur @alfaaur

  Selam, son oyunları oynamak gibi bir derdin yoksa işlemci anakart ram değiştir sadece, 4. nesil ve üstü İ7 al mümkünse ddr4 sistem olsun, birkaç sene daha idare eder bence, yada son çıkan işlemcilerden değil ama yeni nesil mesela r5 5500 gibi bir işlemci ram anakart alıp keyfine bak. Bende eski sistemini satmak istiyorum umarım istediğin olur. işlemci ram anakart bence 1500 TL den fazla etmez, tüm sistem ise 3-4 bin arası eder gibi tabii benim düşüncem.

 • Alpi Ironside @alpi350

  Kasa ve PSU sistemin diğer bileşenlerinden daha pahalıya satılır. 😀

  Kasa+ PSU=2000
  Ram+Anakart+İşlemci=1600
  SSD^ler=600
  Soğutucu=500
  GPU=1700

  Toplam=6400 daha fazla asla etmez. Max ederlerini yazdım zaten.