Gerek sahip olduğu özelleştirilmiş işlemcisi, gerekse de 108MP kamera ve 120 Watt turbo şarj teknolojisi ile kendi sınıfının en iyi telefonlarından biri olan Xiaomi 12T'yi inceledim. Tüm detayları ve deneyimlerim yeni videoda.

https://www.youtube.com/watch?v=2Y-NIxGbYsY

Xiaomi 12T incelemesi | Bu segmentin en iyi telefonlarından

Amiral gemisi telefonların 60 bin TL'lere uzandığı günümüzde 10 bin TL'nin üzerinde telefonlara orta sınıf diyoruz, farkındayım bünye kabul etmekte zorlanıyo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • tigiy @tigiy

  Tüm telefonlar birbirnin aynı üstelik her sene çıkıyorlar. İzlemek bile keyifli değil artık

  • Tarık @xahve

   +1 eskiden telefonların farkları çok netti, 10 metre uzaktan ayırt edebilirdik. Son 3 sene içinde çıkmış hiçbir telefonu elimize alsak bile ayırt edemiyoruz.

  • reducto @protego

   @xahve E ne olacaktı? Tüm telefonların ön tarafı full cam. Eskiden 5cm siyah çerçeve vardı altta üstte marka yazardı falan ayırt ediyorduk. Full camın nesini ayırt etmek istiyorsun 😀 Ayırt etsek zaten ne olacak ne geçecek elimize? 4 köşe ekran işte altıgen yapacak halleri yok ya

  • Tarık @xahve

   @protego eskiden kenarların tasarımı vardı, arka kapağın tasarımı vardı, hepsi gitti.

  • reducto @protego

   @xahve Arka kapak tasarımı hala var. Her markanın arka taraftaki dizaynı oldukça belirgin. Samsung'u, Apple'ı, Huawei'yi net şekilde ayırt edebiliyorsun. O tarafta değişen tek şey eskiden Samsung, HTC, Sony ve Apple dörtlüsü vardı, şimdi 50 tane marka var. Dolayısıyla hepsini ezberlemek ve tanımak mümkün değil. Yine 4 marka olsa çok kolay ayırt ederdin. Kenar kısım da benzer olay. Kenarda ne olacak ya düz yaparsın ya yuvarlatılmış. 2 seçeneğin var altıüstü, ki orada da markalar elde tutuş ergonomisi nedeniyle artık kanıtlanmış tasarımlara yöneliyor, onlar da benzer oluyor. İşin özü arka taraftaki kameraların dizaynı ve arka kapak rengi dışında yapılacak farklı bir şey yok artık, telefon tasarımları iyice oturdu. Farklı tasarımda laptop istemek gibi bir şey bu.

  • Tarık @xahve

   @protego Ben android olan hiçbir telefonu ayırt edemiyorum. Hepsinin arkası dümdüz cama dönüşmüş durumda

 • Kurabiye @kurabiye

  Gerekse de beş para etmez miui ile sevenlerinin yine ... koymaya geliyor.

 • mrx ✔ @mrx

  Aktif olarak 9t kullanıyorum, zamanında fiyat performans oranı aşırı iyi bir telefondu ve çok alan olmuştu. Şu sıralar tekrar telefon bakıyorum Xiaomi bakayım dedim ama şimdiki fiyatları ile beraber düşününce şu telefonu almaya itecek tek bir özelliği yok.. Bu kadar para verip Xiaomi alacağıma gider Samsung'un amiral gemisi S modellerinden birini alırım.

 • reducto @protego

  Sizin özellikle mobil taraftaki bilginiz yadsınamaz, muhtemelen Türkiye'deki en bilgili birkaç kişiden birisiniz. Ancak videolarınızı izlemek çok yorucu. Cümleler arasındaki boşluğu öyle bir kesiyorsunuz ki bir cümle nerede bitiyor sonraki nerede başlıyor belli değil. Cümleler arasındaki boşluğu kelimeler arasındaki boşluktan bile daha kısa olacak şekilde kesiyorsunuz. Dinlemesi çok yorucu ve doğal bir konuşma değil. 5-10 dakikadan sonra mecburen durdurup kapatıyorum. Normalde Youtube'da videoları 1.25 hızda izlerim, sizinkini normal hızda bile izleyemiyorum. Bu videoyu da 9. dakikadan sonra kapatmak durumunda kaldım. Benzetmeyi mazur görün; 40 kilo olduğu halde hala daha da zayıflarsa daha iyi görüneceğini düşünenler var ya, bu aynı ona benziyor. Araları ne kadar kısaltırsanız o kadar iyi olacağını düşünüyorsunuz ancak alakası yok, tam tersi. Lütfen bunu yapıcı bir eleştiri olarak alın. İyi akşamlar

 • AB9 @sqn

  özelleştirilmiş işlemcisi: MediaTek Dimensity 8100. 9000, 9000 plus ya da 9200 ile gelseydi ilgi çekici olurdu. asus rog phone 6D'yi sırf 9200'i kullanmak için çıkardı, epey de ilgi çekiyor. 8100 ise sd888'in gerisinde.

  108MP kamera: 300 dolarlık telefon özelliği. yanındaki 8mp uw, 2mp makro ise iyice dandik telefon itemları. dxomark'ta da 115 puan ile 53. sırayı almış, iphone 11'in gerisinde.

  120 Watt turbo şarj: mi 10 ultra'da da vardı, 2 senelik mevzu.

  2020'de çıkmış olsaydı ilgi çekici olabilirdi ama 2023'e 30 gün kalmışken 17k etiket ile malesef 🙁

 • Samed AYDIN @picasso16

  t seresi keşke pop up ile devam etseydi