Yeni donanımla birlikte Windows 11 de kurulabilir hale geldi. Yeni format atmışken ve henüz her şeyi kurmamışken sorayım: Windows 11'e geçmek için anlamlı bir sebep var mı? Sizce "artık geçme zamanı" geldi demek için tahminen en fazla ne kadar süre var; 6 ay, 1 yıl, 2 yıl... vs? Bir de Windows 10 üzerine Windows 11 yükseltmesi yaparsam programlar, ayarlar vs. gider mi yoksa hiçbir şey olmamış gibi kaldığım yerden devam eder miyim?

#windows11 #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • liara @liara

  Hayır. 10'dan devam. 2 defa denedim 11'i yok olmuyor hep bir şekilde hatalarla karşılaşıyorum. Yakın zamanda 10'a dönücem.

 • Emiracle @emiracle

  Bir senedir Windows 11 kullanıyorum, bir tane bile hata ile karşılaşmadım. Donanım destekliyorsa Windows 11'e geçmemek için herhangi bir mantıklı sebep yok. Windows 11 her şeyiyle Windows 10'dan daha iyi.

 • UnicornKnight @unicornknight

  eğer "gerçek" minimum gereklilikleri sağlayan (VESA'nın Display HDR 600 sertifikasını haiz, yani bölgesel arka plan karartma, bölgesel 600 kandela pik parlaklık, tam ekran 400 kandela pik parlaklık, geniş renk gamutu desteği) bir HDR monitör mevcutsa Windows 10'a göre fersah fersah düzgün ve başarılı HDR desteği beraberinde ayrıca doğrudan HDR desteği içermeyen sürüyle oyun için Microsoft'un şahane çözümü olan Auto HDR mucizesi nedeniyle tercih edilir.

  bir de Microsoft'un aslında Windows 10'a da verebileceği (hatta eski Insider sürümlerde mevcut) ancak vermediği dosya yöneticisine sekmeler bulunması gibi arayüz özellikleri de kullanım deneyimini daha iyi hale getiriyor, ama tabi bu tek başına bir geçiş nedeni olacak kadar fark yaratan bir şey değil.

  başkaca bir neden cidden yok açıkçası, tasarım dili olarak Windows 10 hala daha başarılı bana kalırsa.

 • pegasus @pegasus

  ben bir yamuğunu görmedim. genelde içerik tüketip oyun oynuyorum. arada bir de ses kayıt ve düzenleme programları. ama her türlü yükseltme değil de temiz kurulum öneririm.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Mart 2022 den beri hem iş hem kişisel bilgisayarımda kullanıyorum. Ne işimi ne oyunumu engelleyen bir sorun ile karşılaştım. Donanım güncelse zaten sıfırdan 11 kurmak çok daha mantıklı. Benim notebooklar zaten fabrikadan 11 ile çıkmış.

 • Cihat @cihat

  5 yıl windows10 kullandım, 4-5 gün önce 11'geçtim. Genel olarak fena değil ama 10 kadar oturmuş bir sistem değil. Beğenmeyip bir daha kurulum yapmaya gücenmiyorsan dene.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Bazı yerleri iyi bazı yerleri kötü. Ben hala kendi ana bilgisayarımda 10'dayım.

 • Batuhan @achfighter

  2 ay olacak Win11 kullandığım. Henüz pişman olmadım. Hatta iyi ki geçmişim dedim. İleride format atmak zorunda kalacağıma şimdiden sıfırdan kurup kurtuldum. 🙂

 • Koray @koraysuna

  Hayat memat meselesi değil ya geçin gitsin

 • Ali @norego

  Ben de denesem mi diye düşünüyorum da ana iş bilgisayarında riskli işler bunlar

 • Ümit Büyükyıldırım @umit2050

  Şu ana kadar gelen cevaplardan anladığım kadarıyla sorun yaşayan da var yaşamayan da. Artıları var hemen geçmeyi gerektirecek kadar fark da yok. Ben şimdilik bekleyim diyorum. Geniş bir geçiş başladığında ben de yeniden değerlendiririm.

  • Ali @norego

   En temizi. 2023 sonlarına doğru geçerim ben de belki. Yeni makineler 11'li satıldığı için o zamana kadar baya bir kitle kullanıyor ve genel olarak hatalar görülüp düzeltilmiş olur

 • Demir @zero

  insider olarak ilk çıktığından itibaren kullanıyorum son güncelleme ile dosya gezgini'ne sekme özelliği geldi 10 numara oldu, bunun haricinde win1o'daki ayarlar menüsü daha kullanışlı hale geldi, arayüz, simgeler daha güzel.

  Şahsi bilgisayarım hariç ofiste 10 adet daha pc'de win11 kurulu,bir sürü e-imza, mali mühür, network yazıcıları, muhasebe, erp yazılımları, java v.s ıvır zıvır programlar kullanılıyor, herhangi bir hata ve sorun ile karşılaşmadık.

  Ofiste silverlight kullanan birkaç scada yazılımı, plugin ile çalışan ip cameralar mevcut bunlar da edge üzerinde ki ie uyumluluk modunda sorunsuz çalıştı, win 11'de ie artık yok.