Favipiravir içmiyoruz şuan değil mi?
Bende en son yararsız olduğuna dair bilgi var, doktor arkadaşlardan içme diyen de var iç diyen de. Benim test çıkmadı daha ama çevremdekiler hep pozitif çıktı onun için soruyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Omer @omerf97

  bana getirdiler kutuya etiket atip yeni tarih basmislar icerideki ilaclarin hepsinin tarihi gecmis baya 6 ay once gecmis salladim cope.

 • seda @seda

  Favipiravir konusu epey konuşuluyor bu aralar. Hisseleri de düşmüş.
  Alternatif birşey vereceğiz gibi bir açıklama vardı. Son durum nedir?

  • Johan @johan28

   Verilen ilaç bu ve kullanmayacağız anlaşılan.

  • seda @seda

   @johan28 ,beğen i işaretledim ama aslında sonuç olarak başka birşey vermediklerine kızdım

  • Johan @johan28

   @seda ben de memnun değilim, bildiğin ilaç etkisiz diye araştırma çıktı yani en azından ilk verielr bu yönde yan etkileri de var, doktorlar kullanamayabilirsiniz dedi. Ya tutarsa diye içiriyorlar sanki.

  • Omer @omerf97

   @johan28 boyle ciddi bir konuda kesin hukum vermek istemem ama abimde benim gibi corona hatta ayni anda olduk ona bunu verdiler bana tarihi gecmis diger ilaci abim bunu kullandi 8 tane falan ama bi fark yok aramizda ben hic ilac icmememe ragmen yan etkileride goz onunde bbulundurulursa icmemek daha iyi gibi

  • Johan @johan28

   @omerf97 valla o kadar b*ktan bir durum ki anlatamam. Şimdi devlet getirip veriyor getiren elemanlar sağlıkçı bile değil nerdeyse. Doktorlara sordum her kafadan bir ses ancak daha mantıklı olan ve verilere dayananlar içme dediler, elemanlara söyledik biz doktor değiliz bakanlık öneriyor diyerek gittiler bir kutu ilaç verdiler o kadar. (Bana kalsa bu iş için eczaneler kullanılsa daha iyi olurmuş)
   Bir de o kadar çok değişken var ki içmeme kararı aldık ama bir şey olsa aklımızda acaba olacak o da öyle kötü bir durum maalesef.