Merhaba daha önce gözünü lazerle çizdirmiş olan var mı? No touch lazer ile gözümü çizdirmeyi düşünüyorum diğerleri gibi göze müdahale değilmiş ben ikna oldum 3 numara miyopum 50 cm ötesini göremiyorum ve bıktım 26 yaşındayım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • gio @gio

  numara artık artmıyorsa yapılabilir ama 3 numara için 50 cmden ötesini görememek biraz fazla gibi geldi bana, 2.5 numarada gözlerimi çok hafif kıstığımda uzaktan hangi otobüsün geldiğini anlayabiliyorum yarımdan biraz fazla da astigmat var (artık tiplerinden, doluluğundan çıkarabiliyorum gerçi otobüslerin hangi hatta çalıştığını) astigmatizm falan da mı var?

 • çöküş @noisecash

  Dünyanın en zengin insanları neden lazer yaptırmak yerine gözlük kullanıyor.
  Sorunun cevabı bu soruda gizli

 • Fırat Duran @firat_duran

  İyice araştırın. ilasik e bakmayi unutmayın. Ben ilasik oldum, ameliyat genellikle maks. 10dk sürüyor. 4-5 saat gozler sızladı, sıfır ışık ortamda bu ağrıyı azaltabiliyorsunuz. NTL in videolari izleyin ne oluyor hangi şikayetler var bir bakın.
  Tavsiyelerim:
  - Mutlaka bir refakatçin olsun.
  - Mutlaka akşam vakitlerine doğru ameliyat ol. Karanlık ortam sart.
  - Evde bulundugun yerdeki tum isij kaynağını kes. Yorgan/carsaf altina gir biraz ağla geçer 😂

 • POfficer @felixfelicis

  Benim ilk gün kötü geçti sonrası sakindi. Normalde gözleri 2. gün açabiliyormuşuz ama ben açtıkça sulandı açtıkça sulandı dedim hiç zorlamıyım en iyisi. 3. gün doktor artık gel muayene edelim açman lazımdı deyince sulanmasına aldırış etmeden açmıştım gözümü. Meğer o illaki olacakmış bi kefe tam açıp dayanınca yetiyormuş. Sonrasında yanılmıyorsam 1 haftada oturdu netlik işi. Doktor ilasik yerine elasik mi dedi ne dedi onu da bilmiyorum daha güvendiğini söylediği yöntemle yaptı. Farkı nedir tam bilmiyorum. Lazerle çizme falan hakikaten 10dk. süren kısa bir işlem. İnsan hayret ediyor. 2019 Kasım'da yaptırdım. Şu an için memnunum. Umarım ileride bi sıkıntısını yaşamayız. Benim gözler miyop+astigmat 2 idi. Dayanamadım yine de.