Android için Google Chrome Güncellendi.

Google yaptığı duyuru ile birlikte ünlü web tarayıcısı Google Chrome’un yeni Android sürümünü tanıttı Google Chrome Android versiyonu yeni güncelleme ile birlikte, bazı çoklu pencere desteği verilen telefonlarda “tarayıcıda birden fazla pencere seçeneği” geliyor. Bahsi geçen cihaz içi çoklu pencere seçeneği Samsung Galaxy Note 3 ve Galaxy S5 gibi akıllı telefonlarda bulunmakta.

Chrome Android için gelen güncelleme ile dikkat çeken bir başka özellik ise tam ekran video seyri, HTML 5 kontrolü ve altyazı desteği. Kapatılan sekmelerin geri açılmasına da olanak veren güncelleme aynı zamanda çok sayıda hata için de çözüm getiriyor.

Google Chrome Android versiyonu için gelen güncelleme ile birlikte kavuşacağımız özellikleri özetleyecek olursak;

- Kapatılan sekmelerin aynı şekilde geri açılması
- HTML 5 kontrolü ve altyazı destek seçenekleri ile tam ekran video izleyebilme
- Chromecast adlı TV arayüzü üzerinden bazı videoları oynatma seçeneği
- Seçili cihazlarda çoklu pencere ile görüntüleme özelliği
- Çok sayıdaki bug için çözüm ve genel performans iyileştirmesi.

Google geçtiğimiz gün paylaşmaya başladığı yeni bir güncelleme ile birlikte Gmail adlı e-posta servisine de çok önemli özellikler getirmişti. Gmail’in Android sürümü için gelen güncelleme ile, e-postalarınızda yer alan ekli dosyaları direkt olarak Google Drive’a aktarabilecek, spam klasörüne düşen mail’lerin neden spam etiketi aldığını öğrenebilecek ve sağdan sola okunan lisanlar için özel menü sistemine kavuşabileceğiz. Chrome Android yamasında olduğu gibi, Gmail güncellemesi de yayılmaya başladı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap