İkinci elde satış yaparken şehirlerarası işini nasıl yapıyorsunuz? Satıcıyı ve alıcıyı koruyan bir sistem var mı? Galiba sahibindende get denen olay buna yarıyor. Aydınlatırsanız sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Sahibinden de ki get sistemi veya gittigidiyordaki sistem vs. komisyonu alıyor aracı oluyor sistem kabaca böyle ama ben uzun zamandır bu şekilde satış yapmıyorum. Eft veya havale sonrası ürünü yollarım, yada olmuyorsa elden alabilir. Geçen iphone 6 sattım mesela adam trabzondaydı eft yaptı aynı gün kargoladım. Get veya gg sisteminde alıcıyı çok koruyor ancak satıcıyı hiç korumuyor, atıyorum ben sistem sattım diyelim yolladım vs herif onay vermiyor 3 gün deniyor ediyor vs sonra içini söküyor değiştiriyor hop iade kodunu sistemden alıp iade ediyor ne oldu sen açıp bakıp deniyorsun vs. ondan sonra ispatla bakalım içi değişmiş vs diye nasıl ispat edeceksin adam sahibinden.com'dan parasını geri aldı sende artık uğraş dur. Bunları ben birkere değil rahat 20 30 kere yaşandığını görünce mağdur vs get vs gg işini o yüzden bıraktım.

 • Halid @abdhbal

  Get ile Ankara'daki satıcıdan ürün satın aldım, sen onay vermeden para satıcıya geçmiyor. Ama bu durumun satıcıya dezavantajı var mı bilmiyorum.

 • olasandra @olasandra

  Mümkün mertebe Uzak duruyorum. çevre şehirdeyse otobüse atlayıp gidip kendim alıyorum. diyelim alternatifi olmayan çok elzem bişey ve Uzak şehirdeyse; sahibinden get satışı ile alıyorum. Satıcı get açmazsa almıyorum. Zamanında 1-2 dolandırılma vakasından sonra artık böyle yapıyorum.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Adamla anlaşıyorum, önce parayı gönderiyor. Daha sonra ürünü yolluyorum. Alıcıyı muhakkak araştırırım. Get ile satmadım, eğer satacaksanız üzerine, komisyonu eklemeniz lazım. Sattığım ürünün parasını en az 1 hafta harcamam.

 • Guapo @guapo

  Ben işte Tekirdağ'dayım 🙂 İstanbul'dan bisiklet aldım 🙂 Tabi kargoyla gelicek şey var gelmiycek şey var. Bisikleti tabiki adamla konuşup buluşma şeklinde aldım. Telefon alıp sattım hep yüz yüze. Onlar zaten bakmadan alınacak şeyler değil. Küçük şey olarak ; eski laptobuma işlemci söylemiştim. 140tl idi. Get'siz aldım. Adam da yolladı. Sonra ram almıştım. Ram'ı Get ile aldım çünkü ne kadar uyması gerekse bile uymayabilirdi. Benim Ram'le beraber çalışmayabilirdi falan. Sonra benim laptobun içinden çıkan işlemciyi satarken ben de get koymadım. Çünkü Get hep alıcıyı koruyor. Adam işlemciyi uyumsuz sokete zorlayıp bozup bana geri yollayabilir. Satıcıların çoğu da bu yüzden Get açmıyor. Kapıda ödeme yüzünden 50tl'lik mala 20-30tl kargo parası veren satıcılar da var. Satıcı parayı almadan yollamaz 🙂

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Satarken ürüne doğru değer biçmeyi unutmayın, Yamaha amfi+ Dali 2’li hoparlör setini 800 liraya sattım. Adam uçarak geldi 🙂

 • Mr. Can 2.0 @extreme

  Babama guvenmem elden olursa alırım. Parayı gönderirse urunu kargolarim.