Profesyonel ekran kartlarının oyunlardaki durumu nedir? Autocad için Dell 5520 Başak (Quadro M1200 ) almak istiyorum da bu kadar para vermişken hiç oyunsuz kalmayalım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • 3dfx @3dfx

  GTX960M performansi alirsin. (Masaüstü 750ti) Özel render ve CAD kullanimin yoksa quadroya gerek yok.

 • gio @gio

  Oyun oynarken yazık ederim o karta diye düşünüyorum ben.

  • 3dfx @3dfx

   hepsi calismak icin yapilmis ürünler, niye yazik olsun. Ben 2015te gtx960 aldim büyük hevesle, gta 5 bitirdim. onun disinda haftada oynadigim oyun 5 saattir, o da football manager, onun icinde bu karta zaten gerek yok, bende verdigim paraya yazik diye düsünmeye basladim. 😀

 • black @eksantrik

  giriş seviyesindeki kartlarda quadro almanıza gerek yok. OYuncu ekran kartları piyasada daha çok tüketildiği için fiyatları daha ucuz oluyor. O paraya alacağınız quadro performansı GTX daha iyi olmaz.

  Daha çok yaptığını işler önemli;

  - Open the file [I/O]
  - Force a rebuild [CPU]
  - Rotate and zoom [Graphics]
  - Open drawing [I/O w/Multi-Threading]
  - Rotate and zoom [Graphics]
  - Add sheet [CPU] & [Graphics]
  - Add view [CPU] & [Graphics]
  - Render (parts only) [CPU w/Multi-Threading]

 • civilization @civilization

  Eğer autocad de 3 boyut çalışmayacaksanız ekran kartı ile çok işiniz olmayabilir. Benim gördüğüm kadarıyla ram ihtiyacı daha fazla. Ama benim şöyle bir sıkıntım var, çalıştığım dosyalar genelde düz çizgilerden ve taramalardan oluşur ama eleman sayısı arttıkça autocad hantallaşmaya başlıyor. Bazen 5 metrelik 90cm uzunluğundaki özalite göre hazırladığım projede sürekli donuyor ama 30 metrelikte donmuyor. Fakat gpu kullanımı ise çok da olmuyor. Kısacası düz çigi varsa bence quadro gibi bir kart çok bir farklılık yapmayabilir.