#cepport #deltaservis #XiaomiMiA1
Kendi kendine resetlemek sıkıntısından 1 ayı aşkın süredir delta serviste yatan telefona (pil ekran anakart değişti vs) değişim/iade raporu çıktı... Cepport'u aradık, telefon yok para verelim dediler, bizde muadil veya üst model istiyoruz ama yanaşmıyorlar. Üst model isteğimiz için + ödeme istendi, hangi modele ne kadar fark çıktığına dair arayacaklamış... Thh'ye gideceğiz gibi duruyor... Burada cepportdn bir arkadaş vardı sanki?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Berkay Bekir Köse @berkay

  Sonuçta para iadesi yapıyorlar sorun neredeki anlamadım 😀

  • sarpuli @sarpuli

   Sorun iade ettikleri para ile aynı / muadil ürürü alamamak... Okuduğunuzu anlamada sıkıntı var sanırım?

  • Erdem Özkır @erdemozkir

   @sarpuli sende de yazdığını anlama sıkıntısı var sanırım , sana verecekleri para ile aynı telefonun alınamayacağına dair bir ibare yok yazında , üst model istediğin için + ödeme istediğini yazmışsın.. Arkadaş kendi düşüncesini yazmış niye hemen hakaret ediyorsun?

  • sarpuli @sarpuli

   @erdemozkir MUADİL veya üst model istedik ama para iadesi teklif ettiler dememden ben çok net anlıyorum durumu... Keyfe keder üst model neden isteyelim ve neden versinler ? Hakaretlik bir durumda yok bildiğiniz anlamamışsınız...

  • sarpuli @sarpuli

   @tolgaaaltas muadil de vermiyorlar, muadil önerin düşünelim dedim ama yok olmaz vs... aynısı yok diye muadil veya üst model vermiyorlar... Ayrıca muadilin fiyata göre değil ürüne göre olması lazım yoksa hak kaybı olur...

  • Berkay Bekir Köse @berkay

   Sarpuli dostum ben okuduğumu çok iyi anladım, sıkıntının bende olduğunu sanmıyorum. Adam paranı geri veriyor bu bile aranızdaki ticari ilişkinin sorumluluklarının sonlanması için yeterli bir koşul. Karşı taraf bir şeye yanaşmak zorunda değil, sana olmayan ürünün üst modelini vermek zorunda da değil.

  • sarpuli @sarpuli

   @berkay Uzatmak istemiyorum ama tüketici kanunu bu konuda açık, böyle durumlarda para iadesi / değişim arasındaki SEÇİM HAKKI müşteriye aittir. Müşteri değişim seçeneğini seçtiğinde satıcının elinde aynı ürün yok ise muadilini oda yok ise bir üst modelini vermek zorundadır. Bu konular yoruma açıkta değildir. Bu olayda telefon 5000 liraya alınmış Note 8 olsaydı satıcı koşa koşa muadil ürün verirdi, ürünün fiyatı yükseldi diye para iadesi yapmaya çalışıyor...

 • Orcun @orcun

  THH verin, kararda yüzde 99.9 değişim, aynısı yoksa muadil bir üst seviye verilir diye karar çıkar, o kararı da cepport'a iletirsin. Baktın uygulamıyor mu ? tüketici mahkemesine şikayet edersin, baktın gene uygulamıyor icra takibi başlatırsın. Bu arada cepport biraz ilginç bir firma, dh'de bir konu vardı. Senle benzer sorun ama thh kararı var adamın elinde bunlarda uıygulamıyormuş, hatta sahibi mi neyi ne yaparsan yap icraya ver biz zaten binkere şirket açıp kapatıyoruz hiç bir şey yapamazsın diye de dalga geçiliyordu. Hani dikkat et derim.

  • sarpuli @sarpuli

   Buna benzer şeyler okudum, sanırım garip bir firma o zaman zarar da etsek iade almak mantıklı mı 🙁

  • Orcun @orcun

   @sarpuli Hani zararına bağlı, benim kuzenin kahve makinesi bozuldu, 2015'de 900 liraya almıştı kaliteli bilindik otomatik makine, 2018'de bunun anakartı yanmış firmaya verdik garantisi yok ama ücretli de olsa değişsin çünkü muadil makineler hep 4 5 bin liralarda bunun en kötü bin lira masrafı da çıksa her türlü kardayız diye verdik garantiye. 20 gün geçti 30 gün geçti 50 gün oldu derken ses yok tamir olacakmışta parça bekleniyormuş, dedim dur ya THH verelim biz bunları, thh verdik, 1 ay sonra karar çıktı birebir yenisi ile değişimi elde yoksa da üst modeli ücret verilmeden değişimi diye karar.

   Bunu firmaya ilettik, firma da 1 hafta içinde bize ulaştı, işte para iadesi yapalım vs dedik yok karar neyse onu uygulayın. Aynı model yokmuş üretimi bitmiş size bunun üst modelini vereceğiz dediler ama + para istendi. İşte 900 liraya almışızda şuan verilecek olan model 6 bin liraymışta vs. vs. karar bu dedim uygulanmıyorsa verelim mahkemeye avukatımız var uygulatırız ekşisözlüğü de bu rezilliği yazıcam dedik vs. makinenin yenisini 1 2 gün içinde temin ettiler gittik aldık, harbi evet 6 bin liralık modeliydi. Tam otomatik sayılır kahveyi öğütüyor pod'a koyuyor alıp takıyorsun mis gibi kahven hazır.

   Sende şimdi fatura tutarı ne 1000 lira mı 1500 mü ? yeni muadili kaç para ? arada böyle 50 100 fark mı var yoksa 500 600 1000 lira mı ? ufak meblag ise tamam paranı iade al geç ama çoksa uğraş biz uğraştık ama sonucunda her türlü kazandık.

  • TeknoFukara @tugaygs06

   @sarpuli Nekadara alınmıştı telefon? Şu an ne kadar? Zarar az bişeyse para almak mantıklı olabilir

  • sarpuli @sarpuli

   @orcun Fatura 1179 lira, Mi A1 64 de farklı satıcılarda 1450-1500 civarında yani ortlama 300 lira falan zarar olacak...

  • Orcun @orcun

   @breaking-benjamin İkametgahına bağlı, bak ben 1 küsür ay önce başvurdum sonuçlanmış. Yarın gidicem kaymakamlığa kararı alıp firmaya ileticem, 10 bilemedin 15 gün de oradan kayıp olacak o kadar. Ama sen şimdi istanbulda taaaa en kalabalık şehirde oturuyorsan ikametgahın oradaysa mesela 6 ay sürebilir. Benimde geçmişte 6 ay falan süreni var, yasal süre max 6 ay bu arada 6 ay içinde karar bağlanmak zorunda. 1 hafta sürende var, ama işte ben elezığ'da bilmemne şehrinde oturuyorum buranın nufusu zaten bin küsürlerde falansa o 1 hafta bile sürmez.

  • Orcun @orcun

   @breaking-benjamin İzmir buca, yanılmıyorsam da 500 bine yakın kayıtlı nüfusu vardı. Eskisi gibi çok sürmüyor, ama kart aidatı şu bu vs. bunlar uzun sürebilir, çünkü tek bir alanda yığılma olunca onların işi uzun sürüyor böyle şeylerde fazla sürmüyor genelde.

 • 'Mahmut Demirci @mahmut_demirci

  Miui Türkiye forumuna gelin forumda
  Delta servis ve Cepport da bağlantısı bulunan arkadaşlar mevcut daha önce böyle çok sorun çözüldü.
  Bu sorununuzu orada belirterek gerekli desteği alabilirsiniz.