Note 4 Ekran Değişimi (Mürekkep Akması) / Note 4 Serviste

Samsung Galaxy Note 4 telefonum var. Öğrenciyim, 7 ay önce Türk Telekom faturalı hattım üzerinden aldım[92₺ x 24]. O zamanlar taksitle alabileceğim ve en az fiyat farkı ödeyeceğim alınabilecek en güzel telefon buydu benim için. Kalemi vardı, 4K çekim yapabiliyordu ekranı büyük ve çözünürlüğü iyiydi. Kalemi sayesinde .pdf uzantılı dosyaların (ders notlarının) üzerine not alabiliyordum. Aktif olarak telefonun çoğu özelliğini kullanıyordum ve memnunum telefondan.

Aldığım günden beri silikon kılıf ve koruma camı ile kullanıyorum. 3 gün önce telefon cebimdeyken evde fayans üzerine düştü. Kırılma sesi geldi ama telefonda hiçbir sorun yoktu. 3 saat sonra -gece- ekranın sol üst köşesinde mürekkep lekesi gibi renkler oluşmaya başladı, sabaha kalktığımda tüm ekranda lekeler vardı. Dokunmatik çalışıyor, ekranda görüntü var ama mürekkepli lekeli bir görüntü.

Başarı Elektronik‘e, servise götürdüm. Görüştüğüm kişi mürekkep akmış, normalde darbe aldığında olur telefon ama, hiçbir darbe izi yok telefona çok iyi bakılmış dedi. Bende ses etmedim darbe aldı diye.(Silikon kılıf ve ekran koruma camı sayesinde tek çizik yoktu çünkü ve telefonu her gün 2 kez ekran temizleme sprey ve beziyle temizlerim.) Servisteki elemanlar incelesinler eğer telefondan kaynaklanıyorsa yaparlar, yok kullanıcı hatası derlerse ücreti ödemeniz gerekiyor, ücretli tamir yapılır dedi. Ücreti ne kadar dedim. En az 660₺ dedi. O an içimi bir korku kapladı.

Sonuç: Bugün mesaj geldi. 660₺ ödemeniz gerekmektedir, ödeme yapılmazsa telefon iade edilecektir diye. :/
Daha önce başka bir marka telefonumun da ekranı kırılmıştı, serviste ücret yüksek diye yaptırmadım, ekranı satan bir telefoncuda tamir ettirdim, pişman oldum. O yüzden servis dışında tamire pek sıcak bakmıyorum.

Telefonu zaten taksitle aldım, 660₺’yi nasıl ödeyeyim ben? Yapın taksit, hat üzerine ekleyin, kredim geldikçe ödeyeyim parça parça.

Geçici olarak eski Nokia Lumia 520 telefonumu kullanmaya başladım, 3 saatte şarjı bitiyor. Note 4’ü de servisten alıp bir köşeye koyarım mecburen. Attan inip..

Siz siz olun telefonunuza iyi bakın. Cebinize sığmıyorsa tam, koymayın oraya. Elinizde tutun, çantanıza koyun. Adım sayıyor diye ya da müzik zevkim kesilmesin diye evde pijama cebinde telefonla pek dolaşmayın.

#servis #telefon #Note4 #Samsung #SamsungGalaxyNote4 #Note #ekrandeğişimi #başarıelektronik #evlatacısı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Dış camda kırık vs var mı ? yoksa sıkıntı iç camdan mı ? Şöyle yapmanı önerebilirim. THH gidip cihazımda durduk yere ekranı böyle oldu bir darbe vs. yok bana direkt garantide kullanıcı hatası denilip cihazım garanti dışı bırakılıp 660 tl ücret istediler. İtiraz ediyorum, yeni ile değişimi veya fatura tutarının iadesini talep ediyorum diyorsun.
  Telefonun o servis fişi faturası vs. ile birde dilekçeyle bağlı olduğun yani ikametgahın olduğu ildeki kaymakanlıkta, THH gidip şikayetini yapıp sonucu bekliyorsun. %99.9 senin lehine sonuçlanır.

  • turker @turker

   Duşurmuş işte arkadaş. Hile hurda yapmanın manası yok. Yok ben yaparım diyorsanız servisten vs. Şikayet etme hakkınız yok.

  • Orcun @orcun

   @turker Var öyle adam televizyonu kırmış gidiyor thh uğraşıyor parasını alıyor. Keza aynı şekilde hb’dan adam uygun fiyata sistem hatasından yararlanıp 3-5 tane bilmemne almış. Site yememiş iptal etmiş sonra uğraşıyor o ürünleri almaya çalışıyor vs. E bunların yaptığı hakta bu kardeşimizin yapacağı hak değil mi ? ha zaten derdi olmasa gelip buraya yazmazdı diye düşünüyorum. Tercih meselesi ister versin ister vermesin kendi bileceği iş.

  • hamityanalak @masterpardus

   @orcun Dış camda kırık filan yok. İçte sanırım sorun. Maalesef ben öyle düştüğü halde durduk yere oldu diyemem, desem bile içim rahat etmez, yapılan telefonu kullanamam. Benzer şeyi ablam ve kuzenim de söyledi ama ben yapamam.

  • turker @turker

   @orcun bahsettiğiniz şeyleri yapanların, yaptığı şey “hak” değil.

  • hamityanalak @masterpardus

   @turker Düşürdüm evet ve yapamam zaten arkadaşın tavsiye ettiği şeyi, ama yine de sağolun ikinizde 🙂

  • Orcun @orcun

   @turker Kişisel birşey o kişinin kendi tercihi, ona göre haktır size göre değildir. Bu konu dinlere oradan bilmemnelere kadar gider. Dediğim gibi kişinin kendi tercihi ister bu şekilde yapar, ister yapmaz. Ben sadece öneriyorum.

   @masterpardus Tercih sizin bende zaten ” Başarı Elektronik‘e, servise götürdüm. Görüştüğüm kişi mürekkep akmış, normalde darbe aldığında olur telefon ama, hiçbir darbe izi yok telefona çok iyi bakılmış dedi. Bende ses etmedim darbe aldı diye. ” böyle yazdınız diye önerdim. Yoksa önermezdim. 🙂

  • hamityanalak @masterpardus

   @orcun Abi onların yaptığı kendilerine göre hak olabilir, kendilerine göre doğru olanı da yapıyor olabilirler ama ben yapamam maalesef. Ben başımdan geçeni paylaştım, elinizdekinin kıymetini bilin diye ve fiyat/süreç hakkında bilgi vermek için. Sadece bu olayda değil, hayatta her şeyde biraz takıntı konusunda dikkat ederim, korsan hiçbir şeyim yok, alacak param yoksa izlemem, okumam, dinlemem, oynamam. Geçmişte kullandığım korsan içerikleri de şimdilerde bulup satın almaya çalışıyorum. Yine de sağol tavsiyen için, teşekkür ederim.

  • hamityanalak @masterpardus

   @orcun Ses etmedim ama sorsaydı söylemek zorundaydım ve söylerdim de 🙂 Bu arada bir arkadaşım AMOLED ekranda mürekkep yok ki ne akması diye de bir yorum yapmıştı dün akşam 🙂

  • Orcun @orcun

   @masterpardus Dediğim gibi tercih sizin. Siz öyle dediğiniz için bende önerdim. Yoksa durduk yere önermem.
   Note 4 ekran değişimi biraz zor. Bende yaptığım için kendim tamir vs. gibi şeyler uğraştırıyor. İşin kötü yanı iç cam ile dış cam yapışık. İç cam en pahallısı zaten dokunmatikte artık orada dış cam sadece fiziksel bir cam başka işlevi yok. O kırılsa çok ucuza mal ediliyor da iç ekran işi sakat.

   Tamiri sadece ekran değişimi bela yapacak telefoncu da yapıştıracağı için zamanla orta kasadan ayrılır. O yüzden yeni ekran alacaksın orta kasa çerçevesi dahil olanlara bak. Ha ama genede uygun değil. Fiyatı pahallıdır. Çinde bile 123 dolara var. Kabaca 460 liraya geliyor. E 20 ila 45 gün arası bekleme süren var ek olarak bozuk geldiğinde yanarsın. Velev ki bozuk feci olur, çinden o yüzden asla ekran önermem. Hadi hepsini geçtim 30 dolar üzeri gümrük vergisi de var.
   Türkiyede 700 liralara yakın ama o parayı vereceğinizie servisinde taktırın çok daha iyidir.

 • turker @turker

  Maddi sıkıntı varken o kadar para dokup telefon almanın manası nedir bilemiyorum tabi ama…

  Ebayde on kasa, panel ile bütünleşik şekilde satılıyordur. Kendiniz yapabilirseniz en ucuz çözüm o olur. KK ile satın alıp daha sonra banka aracılığı ile 3-6 taksit yaptırabilirsiniz.

  • hamityanalak @masterpardus

   @turker Maddi sıkıntı hep var ama devletten aldığım kredinin sürekliliği var, taksit ile alırsam güzel bir telefon almış olacaktım, donmayan kasmayan, uğraştırmayan, okulda derslerde kullanabileceğim bir şey. Eski telefonum Avea inTouch 4’tü, donuyordu kullanamıyordum hafıza yetmiyordu. Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Kod yazdığımız ya da netten interaktif olarak öğrendiğimiz şeyler de oluyordu. PC 2.5 kg üst seviye akıllı telefon < 200 gr. Dediğiniz gibi alabilirsem kendim takmaya çalışırım ama ekranın orijinalliğine, benim el becerime ne kadar güvenilir orası tartışılır.

  • turker @turker

   @masterpardus orjinal ekran bulamazsınız. Ancak başka bir cihazdan sokup takmanız lazım.

  • hamityanalak @masterpardus

   @turker O zaman servis dışında yapabileceğim pek bir şey yok.

 • fsh77 @fsh77

  520 ne pil isini gor hala iyi teldir

Tüm blog yazılarını gör