Honor Band 5 Tanıtıldı 0.95" AMOLED Ekran, 5ATM, SpO2, $27

 • 0.95inç (240×120) AMOLED dokunmatik ekran
 • PPG kalp atış sensörü, sürekli ölçüm özelliği
 • Pedometre, uyku ve egzersiz takibi, sedanter
 • Çağrı ve mesaj bildirimi, gelen çağrıyı reddetme
 • 6 eksenli sensörler kızılötesi algılama sensörü
 • 5ATM suya toza dayanıklılık derecesi
 • SpO2 oksijen doygunluğu sensör donanımı
 • Bluetooth 4.2 LE, NFC (Opsiyonel) desteği
 • 100mAh batarya / 14 gün aktif kullanım pil ömrü
 • Cihaz ölçüleri 43×17.2×11.5mm; ağırlık 22.7g
 • Standart versiyon fiyatı 189 Yuan ($27)
 • NFC versiyon fiyatı 219 Yuan ($31)

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ersoy @ersoy

  Geldi de bunu bulup almak bir mesele. Geçen sene Honor Band 4 almak istedim. Uzakdoğu'da beş tane ülkede sormadığım Huawei mağazası, teknoloji store kalmadı.. yok.. sonunda sıkıldım Mi Band 3 aldım. Bugün de Mi Band 4 geldi ve ilk izlenim gayet başarılı, beğendim.

 • BRN @brnspawn

  Bluetooth 5.0 olmaması kötü olmuş. Pilide Mi Band 4'e göre küçük ama resimde daha ince görünüyor. Mİ Band 4 bence daha ince olmalıymış.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Pulse oksimetre işi iyiymiş. Eğer düzgün çalışıyorsa ciddi bir alternatif. Spor sırasında müthiş iş yapar.

 • cro magnon @cro-magnon

  PulseOx değeri yani oksijen doygunluğu spor sırasında işe yarayan bir metrik değildir. Spor yaparken atıyorum %90 doygunluk okusaniz bile bu bilgiyle bir şey yapamazsınız, bir anlamı da yoktur.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   Spor yaparken oksijen okumak az bitaz ileri seviye iştir. Nabız bile gereksiz diyenler var. Bence ekg pulse hepsi önemli veriler. Eğer hedefin yoksa sadece nabız yeterli.

  • cro magnon @cro-magnon

   @ilkercom ileri seviye değildir, bir kullanım alanı yoktur. Antrenmanlara herhangi bir şekilde yön vermez, öğrenmek somut olarak bir şeyi değiştirmez. Fakat nabız öyle değildir. Nabzın en az 3 kullanım yolunu sayabilirim. Esas nabız bazlı antrenman ileri seviyedir, tam aksine nabziyla ne yapacağını bilen ve nabız bazlı program yapabilen insan içindir. Ama nabız amatör için de işe yarayabilir, mesela aerobik bölgede kalmak isteyen biri için fikir verir, ya da resting heart rateini takip eder en fazla.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @cro-magnon oky. Efor testlerinde filan boşuma takıyorlar zaten. Volümetrik kapasite de boş işler.

  • Berkay Özdenoğlu @berky84

   @ilkercom Egzersiz sırasındaki faydasını bilmiyorum ama uyurken nefesi kesilen kişileri tanımak için iyi olacaktır.

  • cro magnon @cro-magnon

   @ilkercom Efor testinde onu uzman bir doktor analiz ediyor, ayrıca ölçüm sebebi de farklı. hemoglobinin oksijen taşıma kapasitesinde bir sorun mu var, akciğerde oksijen absorbsiyonunda bir problem mi var gibi sağlık problemlerini görmede faydası olabilir, ama bunu evde sen yapamazsın. Tekrar ediyorum spor yaparken PulseOx değeri okumak senin hiçbir işine yaramaz.

   Volumetrik kapasite dediğin VO2MAX ise bunun için PulseOx gerekmez, hatta ikisinin birbiriyle hiçbir alakası yok. "Volumetrik kapasite" diye bahsettiğin şey her ne ise, PulseOx öyle bir bilgi vermez.

   Bildiğin şeyler hakkında yorum yapmaya çalış. Bilmediğin şeylerde yapmaktan kaçın. Ben de aynısını yapmaya çalışıyorum. Sana tavsiyem.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @cro-magnon sporda her veri değerlidir. Bu köstekli saatle ölçülen saniye de olur. O2 de olur. Sizin mantığınızda bir hata var. Bakkala giden Osman amca belki kalbinde sıkıntı var nabız verisi işini görecek. Pulse varsa kolunda -ki doğru ölçtüğünü var sayıyorum- ; bu senin spor sırasında solunum verimliliğin hakkında fikir verir. Powermetren varsa birim kadans ile ne kadar verimli gittiğini ölçersin. Hiç bir şeyin yoksa dediğim gibi saniye tutarsın referans mesafeyi ölçersin. Spor yapıyor musunuz bilmiyorum sağlık ile meşgul müsünüz onu da bilmiyorum. Ama spor hekimi değilseniz bu konu hakkında kesin konuşmamanızı , hiç bir veriyi yok saymamanızı öneririm.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @berky84 önemli bir veri ki ameliyat sırasında ölçülüyor. Uykuda ölçüyorlar.

  • cro magnon @cro-magnon

   @ilkercom Bak hocam, ben amatör bir sporcuyum. Mesleğimi sorarsan mühendisim. Sana tane tane anlatıyorum, bunu son kez yapıcam, sonra kendi haline bırakacağım seni.

   Ben oksijen dolgunluğu önemsizdir demedim, spor yaparken bir işinize yaramaz dedim. Köstekli saatle ölçülen saniye, Powermetre'nin ölçtüğü güç değerleri, ve nabız takibi spor yaparken işinize yarayan metriklerdir. Oksijen dolgunluğu DEĞİLDİR. Bana bir tane senaryo söyle, PulseOx verisi spor yaparken nasıl işimize yarayabilir bu konuda 1 TANE örnek ver. Sen neden bahsettiğini bilmiyorsun, ben de seni ciddiye alıp cevap veremeyeceğim artık.

   Bekliyorum örneğini.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @cro-magnon spora başladığında aneorbik mekanizma ile başlarsın. Yaptığın spora göre aerobik veya aneorbik olarak geçişler yaşarsın. Endurans tipi birşey yapıyorsan aeorbik modda uzun süre devam etmen önemlidir. Bunu da eğer test merkezinde filan değilsen ölçebileceğin aletler nabız ve oksijen sensörleridir. Hatta bazı nabıZ ölçen aletler atım grafiğini dahi ölçer. (Bkz echowell ) Pulsoksimetre ile o geçişi gözlemleme imkanın olursa bu sana muazzam bir avantaj sağlar. Dediğim gibi bu veriyi sağlıklı almak ve değerlendirmek önemli. Yoksa 2 saat laktat eşinin üstünde sürersin haberin olmaz.

   Bir diğer konu koşma gibi hoplamalı Zıplamalı sporlarda bu aletler düzgün ölçmeyeceği gibi sen de bakamazsın bile.

   Yaptığın weight lift ise zaten o2 ölçmen çok mühim değil.

  • cro magnon @cro-magnon

   @ilkercom 🙂 Tek tek gidicem.

   Öncelikle aneorbik değil anaerobik. Spora anaerobik mekanizma ile BAŞLAMAZSIN diyerek başlayalım.

   "Endurans tipi birşey yapıyorsan aeorbik modda uzun süre devam etmen önemlidir. Bunu da eğer test merkezinde filan değilsen ölçebileceğin aletler nabız ve oksijen sensörleridir. "

   Yanlış, PulseOx antrenmanın ne derece aerobik olduğu konusunda bilgi VERMEZ. Nabız verebilir, o da tahmini olarak ne kadar anaerobik olduğu konusunda bilgi verebilir ancak. Başka bir deyişle zone 3te misin zone 5te misin gibi. Bu zone'ların hiçbiri tamamiyle aerobik veya tamamiyle anaerobik olamaz, çünkü anaerobik solunum tek başına hiçbir zaman kasların enerji ihtiyacını karşılamaya yetmez. Pulsoksimetre ile o geçişi gözlemleme imkanının olması söz konusu olmaz, spor yaptığın süre boyunca oksijen satürasyonu değerinin düşmesi ve düşük kalması normaldir. Bunu görüp de "anaerobik ağırlıklı spor yapıyorum" gibi bir çıkarım yapılamaz.

   "Yoksa 2 saat laktat eşinin üstünde sürersin haberin olmaz"

   Zurnanın zırt dediği noktaya geldik. Söylediğin şeyde en ufak bir doğruluk payı yok. Öncelikle laktat eşiğini açıklayayım sana, laktik asit kaslarda anaerobik solunumla üretilir ve kana verilir. Kalp ve karaciğer laktik asiti metabolize edebildiğinden bu laktat bir yandan üretilirken bir yandan tüketilir. Peki laktat eşiği nedir? Laktat eşiği laktik asidin üretim hızının tüketim hızından fazla olmaya başladığı NABIZ değeridir. Buraya kadar biliyordun anladığım kadarıyla, ama bilmediğin bir şey söyleyeceğim şimdi. Laktat eşiği üzerinde 2 saat antrenman yapmak MÜMKÜN değildir, çünkü laktat eşiği aşıldıktan sonra birkaç dakika içinde tükenme yaşayarak yavaşlamak zorunda kalırsın. Laktat eşiğinin üzerindeki nabızlar sustainable değildir ve LAKTAT EŞİĞİNİN ÜZERİNDE BİRKAÇ DAKİKADAN FAZLA ANTRENMAN YAPMAK FİZİKSEL OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİR. AYRICA BU KONUNUN DA PULSEOX İLE BİR İLGİSİ YOKTUR. Bu söylediğime ikna olmadıysan bir teknoloji meraklısı olarak Google kullanma yeteneğine güveniyorum.

   "Bir diğer konu koşma gibi hoplamalı Zıplamalı sporlarda bu aletler düzgün ölçmeyeceği gibi sen de bakamazsın bile."

   Yoruma bak ya. Ben yıllardır koşuyorum, yıllardır da koşuda nabız kullanırım. Koşuda nabız kullanmaya Garmin Premium HR Soft Strap ile başladım, sonra bir iki yıl Suunto Smart Sensor kullandım, şimdi de Kalenji Dual Ant+ / Bluetooth ürününü kullanıyorum, bilekten nabız ölçen saatim de var. Koşuda nabız kullanılır, ister nabız bandıyla ister bilekten optik nabız ölçer ile. Bilekten nabız ölçen cihazların doğruluğu başka bir tartışma konusu, ama onların iyileri artık göğüs bandı performanslarına yaklaşmaya başladı. Bu konuda Valencell ve Scosche gibi şirketlerin sensörlerini örnek vericem fikir olsun diye, ama daha iyileri olabilir kıyaslama yapmadım. Ya da en basitinden Forerunner 245, 945 gibi cihazların performansları da fena değil. DcRainmaker bunları detaylı inceledi girip bakarsın. Nabız bazlı koşu programları var, bu konuda Google kullanma yeteneğine güveniyorum.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @cro-magnon hocam sana uzun uzun yazardım ama senin ikna olmaya niyetin yok.

   En sevmediğim insan türü bu türdür.

  • Fırat Volkan Tanınmış @fvtaninmis

   @ilkercom @cro-magnon Ya kusura bakmayında... Bu işleri bu kadar içindemisiniz? sizin yetkinlikler nelerdir? onları bir görsek? olmaz mı?

  • Lehimli At @at

   Hort gibi olacak da bu oksijen olayına "ooo çok güzel" dedim. Sonra düşündüm ki: oksijen yoğunluğunu ölçtüm diyelim, ben bunu nasıl değiştireceğim? Nabız sayesinde dinlenmem gereken süreyi ölçebilirim fakat oksijen yoğunluğunu kullanabilecek bir alan düşünemedim.

 • Afsinyus @ufo

  Sensor vs fasa fiso. Ekrani görünüyor mu kardeş? Xiaomi disarda az guneste tovbe billah gözükmüyor

 • Berkay Özdenoğlu @berky84

  Trump yüzünden Broadcom Huawei'ye BT 5.0 yongası satmadı sanırım, eski yongaları kullanıyorlar.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  https://www.trainingpeaks.com/blog/pulse-oximeter-altitude-training/

  Pulse oksimetre kısmı neden önemli merak edenler için iyi bir kaynak. İngilizce olmasına rağmen anlaşılabilir. Veya google translate kullanılabilir. Düzgün bir dille yazıldığı için çeviri büyük oranda düzgün.

  • cro magnon @cro-magnon

   Altitude Acclimatization. Doğru, Oksijen Doygunluğu değerine bakmak rakıma adapte olup olmadığımıza dair fikir verir. Öncelikle bu sıradan kullanıcının HİÇBİR İŞİNE YARAMAZ bunu söyleyeyim. Bu sadece yüksek rakımda acclimatization antrenmanı yapan, yüksek rakım kampı yapan profesyonel/rekabetçi sporcuların işine yarayabilir, ki onda da o kadar çok yaramaz çünkü altitude acclimatization bir zaman meselesidir, yüksek rakımda antrenman yapan sporcu tahmini bir süre içinde (2 hafta-4 hafta, gibi) acclimatize olur zaten. Bunun için illa PulseOx verisine bakmak şart değildir.

   Ayrıca oksijen doygunluğu bilgisi dağcıların da işine yarar. Hatta esas onların işine yarar. Diğer sporcuların ise örneğin bu forumda bulunan tek bir sporcunun bile işine yaramaz. Niye ısrar ediyorsun? Ben de Google kullanabiliyorum söyleyeyim, Google Scholar veya başka publication database'lerini de kullanabiliyorum. Uğraştırma beni de bence.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @cro-magnon bu yazı okuyan kesim içindi üzerinize alınmasaydınız keşke.

  • cro magnon @cro-magnon

   @ilkercom Öf. Engin bilgilerinle beni aydınlatmak istersen ben buradayım. Klavyem hazır. Google hazırda bekler. Heyecanımız yüksek. Gençliğimiz var.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @cro-magnon gerek yok. Google a da gerek yok. 10 sene önce doktor arkadaşlarla tartışıyorduk bu konuyu. Onlar gerek yok diyordu şimdi kendileri kullanıyor. Sizin zaten her hangi birinden öğrenebileceğiniz bişey yok. Böyle insana benim de katabileceğim bişey yok. Sen sağ ben selamet.

  • cro magnon @cro-magnon

   @ilkercom ya sen daha az önce 2 saat haberin olmadan laktat eşiği üzerinde antrenman yapılabilecegini söyleyen bir adamsın. Senin bu konuda bana katabilecegin bişey olmadığı çok bariz zaten. Bu konuyu doktor arkadaşlarına danışmanı tavsiye ederim.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @cro-magnon hadi arkadaşım. Sana kapı gibi trainingpeak yazısı koydum. Olayı rakıma bağladın. Ki endurans antrenmanın en kritik detayı rakımdır. Aklınca "ha rakım" diyip önemsiz hale getireceksin. Daha bir sürü döküman eklerim buraya. Laktat eşiği aştığında ölmezsin verimin düşer. 350 watt üreten adam yavaş yavaş düşer. O 1,5 dakikada elin ayağın tutmama olayı başka bişey. Onu da google a sor.

  • cro magnon @cro-magnon

   @ilkercom lütfen ekle dokümanları. Bekliyorum. Bugün geç oldu yatıcam artık ama yarın hepsini açıp alıntı yapa yapa cevap vericem sana. Sen şimdi bu forumda 2000-3000 rakıma kamp kurup altitude acclimatization yapan bir insan olduğunu mu iddia ediyorsun? Ben zaten diyorum ki EVET bu insan için pulseox bir nebze ise yarayabilir. Özellikle dağcılar için hayati bir bilgidir bak. PulseOx birilerinin işine yarar bak bunu kabul ettik, geçtik bu konuyu.

   Laktat eşiği aştığında verimin düşer ve mecburi olarak laktat eşiğinin altına inersin. Daha sonra yavaş yavaş kandaki laktat düşmeye başlar. 2 saat laktat eşiği üzerinde kalmak he mi 🙂 kendi yazdığın şeyi tekrar alıntı yapayım istersen?

  • cro magnon @cro-magnon

   @cro-magnon Trainingpeak yazısını da alintilayacagim merak etme. Ama bugünlük yeter üşendim.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @cro-magnon dediğim gibi sana laf anlatmak gibi bir gayem yok. Forumda ? Dağcı mı vardır triatlet mi vardır orası da umrumda değil.

   O2 metre 200 liraya bileğe takılabilir seviyeye gelmiş bunun iyi bişey olduğunu yazdım sabahtan beri gereksiz diye kafa ütüledin. Şimdi laktat mevzusu çıkarma.

   Laktat eşiği öyle sadece nabız ile ölçülecek kadar basit bişey değil. %100 isabetle ölçen bir sistem de sana bana görünen bir teknoloji değil. Milyon dolar kazanan bir pro olmadığını varsayarak yazıyorum.

 • akifozkalay @akifozkalay

  Umarım müzik değiştirme gibi özellikler mevcuttur.

Tüm blog yazılarını gör