Bilgisayarınızı HD TV’nize kablosuz bağlayın

HDTV sahibiyseniz, ve bilgisayarınızda film arşiviniz varsa, başka bir oynatıcı hatta kablo dahi kullanmadan filmleri TV’de izleyebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey, görüntüyü kablosuz aktaracak bir sistem. Icreon marka kablosuz görüntü aktarma sistemini inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ziyaretçi

  Keski kucuk bir demo yapabilseydiniz bize.

  Fiyati oldukca ucuk olmus. amazon.com’da ayni isi yapan bir urun buldum, $115.
  Warpia Wireless USB PC to TV Audio / Video Display Adapter

  Ayrica hdmi uzerinden de mi stereo gidiyor yoksa 5.1 var mi?

 • Koray Üstüner

  Bu sitedeki ürünler de çok güzel görünüyor. Yeni nesil Core i3 serisi bir işlemci ile 1080p görüntü aktarabiliyorken ne yazık ki sistemimdeki Core i7 960 işlemci ile 1080p görüntü iletemiyormuşum 🙁
  Yine de 1 yıla kalmaz bu konuda büyük adımlar atılacaktır. Örneğin 10 metrelik çalışma mesafesi yetersiz…

 • lawnmower @lawnmower

  Video güzel, bolca emek verilmiş, ama ürün fazlasıyla fuzuli. Mevcut özellikleriyle çoğu kişi için fiyatını haketmiyor. Bu parayı verip kablosuzla uğraşmaktansa uzunca bir HDMI kablo almak çok daha mantıklı. Şu aynı odada olma mecburiyeti olmasa, hani yan odadaki bilgisayarın görüntüsünü aktarabilse filan çok daha tercih edilebilir bir ürün olurdu. Bir de keşke şöyle yakın çekim yaparak bahsettiğiniz bozulmaları ekranda gösterseydiniz. Hani aynı görüntüyü kabloyla ve bu cihazla vererek ekranın belirli bir noktasını çekerdiniz, biz de görürdük. Uzunca tarif etmekten çok daha faydalı olurdu. Elinize ve emeğinize sağlık.

  • Altan Yoklar sethgecko

   Uzun bir hdmi kablosu almaktansa , notebook’u lcd,projektör yakınına koyup normal bir şekilde hdmi-dvi-vga kablosuyla bağlayıp kablosuz klavye fare setiyle işi halletmek daha mantıklı.
   Fakat videoda da bahsedildiği gibi sistemin amacı birden çok notebook için , gerekli olanlarının , anında görüntü üreten cihaza(lcd-projektör) kendi ekran görüntülerini göndermeleri. Bir nevi kablosuz görüntü ağı (5-10 ya da daha fazla kaynak için) kurmanın ilk adımları. Ev kullanıcıları tercih eder mi bilemem…

  • Fitzgerald

   300 küsür dolara laptop bilgisayarlar var, onlardan alınıp HD Televizyonun yanına koyulabilir, ayrıca bilgisayarın kapağı kapatılırsa fark edilmez bile. Sonra görüntü aktarımı kablosuz olarak televizyonun yanındaki bu bilgisayar ve ana bilgisayar arasında lan bağlantısıyla yapılabilir diye aklıma geldi.. Neyse, sonuçta öncü bir teknoloji ve bu yüzden fiyatı çok pahalı diyelim, ileride gelişecektir muhtemelen…

 • ruff'n thumbe

  Network üzerinden Cat5 kablo ile HDMI sinyalini uzaklara taşımak mümkün bu denenebilir hatta elektirik hattı network kombinasyonu ve HDMI Cat5 kombosu yada media player en iyisi bence 🙂

 • ugur_bek

  kullanim alani cok genis olacak bir sey icin tanitilan urun cok yetersiz. keske firmalar dlna ya biraz daha onem verselerde mevcut ag yapimizi guzel amaclar icinde kullanabilsek…

 • Ziyaretçi

  Amazon.com uzerinde ayni isi yapan cihazlar $100 civari. Bu yine Turkiye vergisi yemis.

 • Levent

  Bu zahmeti bize sunmak zor değmeyen bir ürün için, tarif etmekte haklılar kim alacak 300 dolar’a? Şirketler için geçerli bir ürün şimdilik bize gereksiz. Aynı marka benzer ürün ellerinize sağlık.

 • Ali UYGUR

  Eğer bilgisayarım televizyonumla aynı odada olsa neden bu ürünü kullanayım ki 🙂 elimde 7 m HDMI kablo var onu kullanırım. ürünün üreticileri bence hesap kitap yapmadan piyasaya sunmuşlar.

 • Özkan

  Aklıma takılan bir nokta var. Bu cihazı kullandığınızda bilgisayarınızdaki dahili grafik yongasının hızlandırma özelliklerini kullanabiliyor muyuz?
  Yani bu zımbırtı ile oyun oynarken dahili ekran kartımız devre dışı kalmıyor mu?

  Ayrıca sıkıştırılmış görüntü, kısıtlı mesafe ve fiziksel engeller vs vs gibi çok ciddi sorunları var. Darkhardware forumunda benzer ama çok çok daha iyi bir teknolojiden bahsetmiştik.
  http://forum.darkhardware.com/viewtopic.php?f=4&t=194204
  Forumda konuştuğumuz WHDI teknolojisi 1920×1080 çözünürlüğüne kadar görüntüyü 60 fps ve sıkıştırmasız olarak aktarıyor, ayrıca kapsama alanı çok daha geniş.
  Hatta bu WHDI teknolojisini kullanan HDMI stick şeklindeki vericiler sayesinde kablosuz HD görüntü aktarma olayını bilgisayarlar dışında oyun konsolu, fotoğraf makinesi, video kamera, cep telefonu vs vs gibi HDMI çıkışı olan her cihaz ile birlikte kullanılabiliyorsunuz.

 • sedat kuran

  ben samsung aldım dlna destekleyen lcd tv ana bilgisayarımdaki allshare programı ile yani upnp server yardımıyla tüm hd filmleri seyredebiliyorum televizyona sadece network kablosu bağlı tabi wirless adaptörü de alınca kablosuzda haberleşi
  yor başka bişey yok

 • ercan ökke

  ıyı gunler dılerım öncelık sormak ıstetım soru su hd fılım ızlek dısında ınternete dolasmak ınternet oyun oynamak mumkunmu acaba yoksa sadece film izmek ıcınmı cevaplarsanız sevınırım

 • Burç

  sedat hocam bende de samsung tv var, dlna özelliği var ancak bu bağlantı televizyonun bilgisayar içindekileri dosyalara ulaşımını sağlıyor. yani bilgisayar ekranındaki görüntüyü tv’ye aktarma gibi bir durum sözkonusu değil sanırım. mümkünse paylaşabilir misiniz?

 • Emir Ökmen

  ben levent beyin dediği cinsteyim:ekranın başına gidip pixel sayan 🙂

 • Hasan

  hepsiburada.com’da 589 tl bu ürün. bence sırf film izlemek için eve alınacak bir ürün değil. 15 tl kabloya ver aktar 🙂

 • adnan

  bu aletin yaptığını wiriles usb adaptörle (yalnız 1080p için 300mpbs olacak) yaptım.Gerekli alet edevat. 1.) jrivermediapleyer 2.) virtual router prgramı veya usb wifi adaptörün AP yazılımı 3. wifili smart tv. Bende internet ve modem olmadığı için usb adaptör kullandım.

 • adnan

  Bir not daha Ralink çipsetli wifi adaptör daha iyi sonuç veriyor

Benzer Videolar