Paylaş Paylaş

AOC 24G2U5/BK Oyuncu Monitörü İncelemesi

AOC'nin oyuncular için tasarladığı 24 inç ve 75Hz IPS panelli monitörü 24G2U5'i inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mehmet Can @dogan_mcan

  İzleyelim bakalım nasılmış 🙂

  • Hamdi @hamdi

   Memnun musun hocam? ışık sızması var mı? Sallanma durumu nasıl, sağlam mı?

  • Mehmet Can @dogan_mcan

   @hamdi Kullanmaya başlayalı 1 ay oldu ve oldukça memnunum. Monitörler hakkında açıkçası pek bilgli değilim ancak anlatmaya çalışayım yine de 😀 Şu durumda belirttiğim gibi ViewSonic monitördeki flicker sorunu nedeniyle AOC'ye geçtim: https://teknoseyir.com/durum/1291158

   Işık sızması ve benzeri herhangi bir sorun yaşamadım. Ekranın ışık dağılımı mükemmel değil, sağ ve sol köşelerde parlaklık biraz daha fazla ama bunu anlamak için arkaplanı tamamen siyah yapıp bakmak gerekiyor. Kısacası renk ve siyah renk başarımı konusunda da memnun kaldım. Telefonumdaki Amoled ekran kadar olmasa da TN ve VA panellere göre çok daha iyi. Parlaklığı da bayağı yüksek bu arada. %30 parlaklık bana hem gün içerisinde hem de gece fazlasıyla yetiyor.

   Ergonomi ayarı tam teşekküllü ve ayağı çok sağlam. Gün içerisinde sağa sola çevirmem veya yükseklik ayarı yapmam gerektiğinde herhangi bir şekilde ne ben zorlanıyorum ne de monitör zorlanıyor.

   Laptop ile kullandığımdan dolayı benim için çok problem olmadı ama monitörün kendi hoparlörleri çok kötü. Öylesine koyduklarının farkındayım ama yine de biraz hayal kırıklığına uğradım. Ayrıca DisplayPort'tan bağladığım için kulaklık jakını kullanamıyorum. Monitör ayarları gayet güzel ama menü tuşlarının tek tek olması can sıkıcı olabilir. Ben en başta parlaklığı kısıp bir daha asla ayarlar ile oynamadığım için rahatım ancak sürekli ayarları değiştirecekseniz monitörün yazılımı var en azından o şekilde de ayarlanabiliyor. Bence USB girişleri de kötü konumlandırılmış, monitöre USB kablosu takmak tam bir eziyet ve dediğim gibi laptopa bağlı olduğu için bunları pek de dert etmiyorum ben. Zaten HDMI bağlantı kullanmadığım için kısıtlı port yeteneklerine sahip olmuş oluyorum monitörde. Gtx 1060 ile kullanıyorum ve Portal 2 hariç oynadığım bütün oyunlarda Freesync sorunsuz çalıştı. Son olarak güç kablosu da adaptörlü falan değil, direkt düzgün bir şekilde monitörden prize takılıyor. 1080p ve 144Hz olan IPS monitörler arasında sanırım en yüksek F/P bu monitörde. Stokları da sürekli bitiyor zaten. Düşünüyorsanız tavsiye ederim ben şimdiye kadar çok memnun kaldım.

 • akın kurşun @akursun

  24g2U 144Hz 1200TL almıştım geçen Aralık'ta.

 • İrtegün @irtegun

  AOC C24G1 144 hz freesync monitör sahibiyim. Nvidia ekran kartı için Gysync'ı aktif edilebilmeme rağman tam uyumlu çalışmadığından oyunlarda titreme, bulutlanma benzeri rahatsız edici görüntüler meydana geliyor.

  • Mehmet Can @dogan_mcan

   Evet. Nvidia da zaten bu uyarıyı G-Sync'i etkinleştirken söylüyor. Çok fazla oyun denemedim ama eski oyunlarda muhtemelen daha fazla yaşanıyor bu problem. Witcher 3, Doom, Dying Light, Sims 4, Just Cause 4, AC Odyssey, AC Origins, Watch Dogs 2, Far Cry 5 ve Dear Esther oynarken Nvidia G-Sync sorunsuz çalıştı ama Portal 2 oynarken çalışmadı ve V-Sync'i aktifleştirdim. Eski oyunlar zaten yüksek FPS değerine sahip olduğu için V-Sync'i etkinleştirmek de herhangi bir şekilde oyun deneyimi baltalamıyor.

 • çağatay güven @cagatayguven

  Aoc kullananlar deneyimlerini yazabilirler mi?

Benzer Videolar