Paylaş Paylaş

ViewSonic VP2780-4K Monitör İncelemesi

ViewSonic'in profesyonel kullanıcılar için tasarladığı 4K çözünürlüğe sahip VP2780-4K monitörünü inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • hkurtoglu @hkurtoglu

  Bende merak etmekteyim. Bu aralar Macbook Pro da kullanacağım bir monitör lazım ama kararsız kaldım.

 • Ali Cengiz Tokmakçı @ali-cengiz-tokmakci

  4k monitor almam , almayı da düşünmüyorum (notebook alırken de 1366-768 olmasına dikkat ettim) yani 1080p'ye bile geçmedim ama gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum.
  4k monitörlerin 30hz çalıştığını öğrenmemle üreticilere küfür etmem bir oldu , ha 30 hz olduğunu bile bile alan varsa onları da anlamak mümkün değil.
  30 hz monitorü kim ne için alsın biri beni aydınlatabilir mi?

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  Vallahi bende 4K monitör 27" için fazla diyordum ki 5K imac alan arkadaşa corel draw kullanmak için windows lazım olunca boot camp ile kurarken anladım. windows'da ölçeklendirme biraz sorun olsada, full hd olarak programları bölüp kullanmakta bana win 3,11 dönemimi hatırlattı sanki 🙂 gerçi para kazanılmıyorsa fiyatlar bizim için çok yüksek ama @leventp levent abinin dediği gibi kaliteli ise sorun olmaz daha uzun yıllar kullanırsın amorti eder biraz olsun. benim gözümü eski pro crt monitörümden alıştığından dolayı 60Hz bile çok dalgalı geliyor en azında 85Hz yada 100Hz olursa gözüm yorulmamış olur. Yüksek Hz her zaman iyidir bence kolay gelsin

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Oturup kendi kalibrasyon cihazınız ile kalibre etme imkanınız yoksa seve seve güveneceksiniz 🙂

 • mumsev @mumsev

  İnceleme için teşekkürler ama bende monitörler hakkında deneyimlerimden oluşan birkaç ekleme yapmak amacıyla incelenen monitörün eksik yanlarından başlamak istiyorum:

  - Bence ViewSonic ve benzeri philips, asus, acer markaların en büyük problemi tasarımlarının kötü olması ve gerçekten daha profesyonel ürün üreten markalara malzeme kalitesi bakımından yaklaşa mamaları.
  - Bu ürünün fiyatının 4000 TL olması asla alınmayacak monitörler listeme girmesine markaya karşı sempatim olsa bile engel olamıyor.
  - 4K monitöre gerçekte video montajı işleriyle , büyük ebatlı fotoğraf ve grafik dosyalarında çalışanlar ve desen tasarımcıları gibi işlerle uğraşanlar haricinde pek fayda sağlamaması ve hatta aksine genel kullanım senaryolarını daha fazla zorlaştırıp göz konforunu ufak menü ve yazılar sebebiyle azaltmasını sayabiliriz. Bu sebepten dolayı sizlere ben 27" monitörlerde 2K olanları fiyat ve konfor olarak tercih ve tavsiye ederim.

  Verdiğim bilgiler doğrultusunda yukarıdaki ürünün yerine tavsiyede bulunmam gerekirse muhtemelen muadil veya daha iyi panelli, daha profesyonel uygulamalara, kurumlara veya tasarım stüdyolarına yönelik üretilmiş ve çok daha estetik ve malzeme kalitesi çok daha yüksek DELL monitörleri öneririm.

  Mesela aşağıdaki ürün incelemesi yapılan ürüne muadil olarak DELL markasıyla 4K olrak ve Türkiye'de 2300-2500TL fiyattan bulabileceğiniz bir üründür.
  http://www1.euro.dell.com/content/products/productdetails.aspx/dell-p2715q-monitor?c=tr&l=tr&s=dhs&cs=trdhs1&baynote_bnrank=0&baynote_irrank=1&~ck=dellSearch

  Kendime almayı düşündüğüm, sizlere tavsiye edeceğim ve bir müşterime vererek kendine hayran bıraktıran 2K 2560 x 1440 çözünürlükteki DELL U2715H ürünüdür. Fiyatı ise dolar yüzünden birazcık pahalı 1800-1900TL civarlarında...( O yüzden FullHD 24" olan versiyonunu almak zorunda da kalabilirim )
  http://www.dell.com/tr/p/dell-u2715h/pd

  Bu tip monitörlerin en önemli artısı bence 3YIL yerinde garanti, üstün tasarım ve malzeme kalitesini diğer ev kullanıcısı ürünleri yapan hiç bir firma ürünlerinden daha pahalıya sunmaması olarak sayabilirim.

  Size de tavsiyem monitör alırken "Yaa o markalar pahalıdır" diyerek Dell ve HP gibi markaların kurumsal monitör serilerine bakmadan tercih yapmamamızdır.
  Bu kadar uzun yazılarımı okuyan tüm arkadaşlara da teşekkür ederin... 🙂

 • ilker kaptan @exascale

  PC yi 100 hz tv ye baglayıp oynuyorum. 4k da gercek 100 hz veren tv varmı monitorlerede ne zaman gelir olursa?? @gamsizm

 • Hasan Kılınçarslan @hasan199716

  Arkadaşlar eski gmail hesabımda paralı uygulama almıştım ama o hesapta kaldı ben yeni gmail hesabı açtım ve telefonumda onu kullanıyorum o eski gmail hesabımdaki paralı uygulamayı yenisine nasıl aktarırım???????

 • paratoner @paratoner

  Elimde'de oldukça eskimiş ama iş gören 22" viewsonic gibi buda naiflikten uzak ama kalas gibide olmayan bir model olmuş, fiyatı segmenti yüzünden olsa gerek yüksek kalıyor, sadece grafikten para kazananların almak isteyebileceği bir ürün. 4K / 60hz segmentinde ürünümüz bulunsun demişler besbelli, yine tasarıma özenilmemiş ama kös bir model'de değil bir model.

  Artıları eksileri ile az satış yapacağını düşündüğüm model, 144hz furyası 27/28 - 34"/35" modellerin baskısını az satış yaparak göreceğini düşüyorum.

 • oguzk @oguzkalabalik

  merhaba,
  @gamsizm
  şirket için bugün 2 adet sipariş verdim bu monitörden, yan yana koyup 7680*2160 kullanacağız. kutusundan ne kablosu çıktığını satıcı da distribütör de bilmediğini söyledi. size sıfır kutuda mı gelmişti? geldiyse kutudan kaç tane hdmi veya displayport kablosu çıktığını söyleyebilir misiniz?
  oyun vs oynanmayacak, sadece görsel arayüzlü bir program çalışacak(core2duo ların onboard kartı bile çok rahat gösteriyor programı).
  gtx950 veya 960 ile yürütebilir miyiz 2sini de 4k çözünürlük 60hz de?
  saygılar.

Benzer Videolar