Türk lirasına yaptığınız haksız fiyat politikası sonucu steamı bırakıyorum, steam hesabıma aldığım tüm oyun ve ek paketlerin şuan ki Türk Lirası tutarını altta belirttiğim paypal adresime göndermenizi ve steam hesabımı silmenizi arz ederim.

paypal adresim: ………

Steam destek bölümüne bu mesajı gönderin. Aldığınız oyun ve ek paketlerin TL tutarını gönderip hesabınızı silmeseler bile, yaptıkları fiyat politikasını tekrar gözden geçirirler.

Örnek: http://steamcommunity.com/discussions/forum/1/619569608602204828/

Yaklaşık 3000 TL civarı bir para vererek oluşturduğum steam hesabımı, Türk lirasına uygulanan haksız fiyat politikasından sonra oluşturmaya çalışsam 7777 TL ödemem gerektiğini söylüyor steamdb.info. Türkçe seslendirmesi bile olmayan bir oyuna, kendi dilinde oynayan oyuncuların ödediği paranın 2 - 2,5 katı bizden fazla para istemesi akıl alır gibi değil ! Steam, Türk Lirası politikasını düzeltmez ise ruslara yapılan fiyat politikasına sahip olmak adına korsana yöneleceğim ve korsanı destekleyeceğim.

Sebebi:

rusyada oyunlar neden ucuz sorusuna rusya'nın önde gelen geliştiricisi ve dağıtımcısı Akella’nın dağıtımdan sorumlu başkan yardımcısı Vladimir Koudr şöyle anlatıyor:

"Bundan 15 yıl önce rusya pazarının %100 yasa dışı kopyaydı. Korsandan vazgeçirip oyun almaya teşvik etmek için ucuz fiyat politikası getirdiler. Örneğin güncel bir A kalite Bilgisayar oyunu, rusya’da 20 dolara satılıyor, B kalite bir oyunun satış fiyatı ise 12-15 dolardır."

kaynak: http://thgtr.com/rusya-oyun-pazarindan-carpici-notlar

Rusyanın önde gelen oyun şirketinin yetkili ismi Vladimir Koudr ile yapılan röportajdan anlaşılıyor ki; Türkler ucuz oyun oynamak istiyorsa korsana yönelmesi gerekiyor. Eğer bu fiyat politikasına da ses çıkarmazsak asgari ücretin 397 dolar olan ülkemizde, en pahalı benzinden sonra en pahalı oyun satış fiyatında da 1. olacağız !

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk Türk Yapımı Devasa Çevrim içi Savaş Oyunu Zula, Saatler sonra Türk oyuncuların beğenisine sunulacak. Bizimle birlikte İlkleri yakından takip edin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2.0 daha kullanışlıydı, Teknoseyir bu haliyle kullanıcı incelemesi ön planda bir site görünümü veriyor, biz TeknoSeyir’in kendi incelemelerini ön planda olmasını istiyoruz.

Teknoseyir’in daha kullanışlı olması için yapılması gerekenler;

Anasayfa’da bizi (Sağ tarafı En son yüklenen - Orta tarafı popüler videolar - Sol tarafı takip ettiğin kullanıcıların paylaştıklarından oluşan) 3 kolonlu Teknoseyir2.0 karşılaşın, Kullanıcı kendi sayfasına (Profil sayfası) tıklayınca, Haber Kaynağı adı verilen (facebook’daki zaman tüneli mantığı gibi) Teknoseyir2.1′i görsün burada TeknoSeyirin profil sayfasında yer alan kendi yorumları, takipçi sayıları gibi bilgileri bulabileceği gibi aynı zamanda kullanıcı akışını buradan gerçekleştirsin. Ayrıca Teknoseyir2.1′deki sağ kolon, sola alınıp diğer sosyal ağlarda olduğu gibi akış sağ tarafta dursun.

-Ne demek istediğimi daha kolay anlatabilmek için, fotoğraf üzerinde önizleme hazırlayarak anlatmaya çalıştım, fotoğraf tam ekran gözükmezse bu adrese tıklayın: http://i.hizliresim.com/8naqYr.png

Site boyutlandırması sabit olmasın, ekran çözünürlüğüne göre genişleyebilsin

Yazı düzenleme kısmı biraz daha detaylandırılsın, kalın - italik - altı çizili vb tarzda içerik kalitesini artıracak araçlar eklensin.

#TeknoSeyir #TeknoSeyir2 #Teknoseyir2_1 #TeknoSeyir2_2 @teknoseyir @leventp @gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Uzman Oyuncu @uzman-oyuncu

    Şuanki akışı profil sayfasında "Haber Merkezi" olarak tanımlanan yeni kısma taşımayı ve sağ taraftaki gündem - öne çıkan gibi seçeneklerin sola alınmasını önerdim. Bu benim kendimi daha iyi anlatmak için tasardığım bir önizleme fotoğrafıdır, profil şuan bende böyle değildir

  • Uzman Oyuncu @uzman-oyuncu

    Önceki versiyonda, TeknoSeyir'in kendi içeriğine kolay ulaşıyorduk ama kullanıcı içeriğine ulaşmakta zorlanıyorduk yeni versiyonda ise kullanıcı içeriğine kolay ulaşırken, TeknoSeyir'in kendi içeriğine zor ulaşıyoruz. Benim dediğim şekilde olursa anasayfada TeknoSeyir içeriğine ulaşırken, Profil sayfasınızda yer alacak "Haber Kaynağı" isimli alandan da kullanıcı içeriğine rahat ulaşabileceksiniz. Ayrıca Gündemi ve Öne çıkan videoları da aynı şekilde profil sayfasının sol kısımdan görebileceksiniz

  • Uzman Oyuncu @uzman-oyuncu

    yeni versiyondaki eleştiriler burada tartışılıyordu; http://teknoseyir.com/durum/117292 ben bütün eleştirileri göz önünde bulundurarak iki versiyon arasındaki iyi noktaları birleştirip daha zengin özellikli bir teknoseyir sunmaya çalıştım bu konuda korkmanıza bir anlam veremedim