Semih paylaştı.

Steam Early Access

Dikkat hediyeli inceleme ! Paylaşan 3 kişiye steam oyunu hediye ediyorum.

Podcasti yazıya çevirdim , okumak istemeyenler videodan dinleyebilir. Yok reklam yapma dersen videoyu açmayın yazı pek farklı değil.

Hanımlar beyler herkese merhabalar ,

Bugünkü konumuz early access. Daha doğrusu çoğunlukla bağımsız yapımcıların '' bizim aklımızda süper bir fikir var bir kısmını yaptık geliştirmek için paraya ihtiyacımız var '' yalanından bahsedeceğiz. Benim bu konuda sıkıntı yaşadığım oyun The Forest 'tı. Youtube'da GamerRocko yani Şefik abide oyunun birkaç bölümünü izlemiştim ve oldukça hoşuma gitmişti ve oyuna sahip olan arkadaşıma hesabını bir süreliğine bana vermesini istedim ve sağolsun hesabını bana vermişti. Oyunu o zamanlar biraz oynamıştım ve hoşuma da gitmişti sadece geliştirilmesi gereken yeler olduğunu düşünüyordum. Bende biraz beklemeye karar verdim ve oldukça uzun bir süre bekledim oyunun gelişmesini bu arada oyundan o kadar ümitliydim ki indirime girdiğinde satın almıştım kendisini. Oyunu geçen günlerde indirip oynama fırsatım oldu ve tek düşündüğüm şuydu '' bu oyun hala aynı acaba steamde sürüm seçme gibi bir şey mi var diye kontrol ettim hayır oyun en güncel sürümüydü ancak oyunda birkaç ufak şey haricinde hiçbir yenlik görmedim ve hala kesilmeyen ağaçlar tarzı buglar karşıma çıkmaya devam etti. Konuyu Steam Early Access'ten The Forest'a sallamaya çevirmiş olabilirim ama bunlar Early Access ile edindiğiniz oyunlarda başınıza gelebilir. Steam Early Access ile cebini dolduran kişiler biraz oynayanlar kadar kafasını çalıştırsalar sadece ceplerini değil bavullarını doldururdu haberleri yok. Örneğin oyunda birşeyler inşaat etmek istiyorsunuz ve şemayı yerleştiriyorsunuz ancak benim gibi simetri hastalığınız tutarsa şemayı silip tekrar yerleştirmek isteyebilirsiniz ama bunu yapamazsınız çünkü geliştiriciler bunu akıl edememiş ya da parayı saymaktan ona zaman gelmemiş bunu oyunu oynayan takip eden kişiler tarafından yapıldı ilk olarak ayrıca oyunu neşelendiren değişik şeylerde ekledi kendileri örneğin sınırsız kaynak gibi. DayZ ve Rust'ın yanına benim için The Forest da katıldı. Umarım güzel özellikler getirirler tüm sorunları çözerler ve az önce söylediklerimi bana yedirirler.

Early Acsees olan bir oyunu almayı düşünüyorsanız şöyle söyleyebilirim. İncelemeleri okuyun özellikle eksik görülen kısımlarına bakın ve ciddi ciddi düşünün. Örneğin ben Ark isimki oyunu almayı düşünüyordum ancak performans sorunları olduğunu duyunca beklemeye karar verdim ha diyebilirsiniz indirirdin çalışmıyorsa geri iade ederdin falan falan ama nerede yaşadığınızı iyi düşünün bizim ülkemizde internet '' SINIRSIZ İNTERNET 50 LİRA '' gibi kampanyalar ile satılsa da AKK gibi lanet olsa bir probleme sahibiz. Kotayı aştıktan sonra internet oldukça yavaşlıyor ve evde 2 bilgisayar internete bağlı ise CS : GO 'da pinginiz genellikle 100+ olarak gezinir. Sonuç olarak ne oldu mağdur olan yine biziz. Dediğim gibi iyi incelemek gerekiyor şuan en düzgün çıkan ve arkası sağlam olan H1Z1 bile inanılmaz problemli. 3000-4000 'e bilgisayar topluyorsun oyun açılmıyor oraya yazıyorsun forumlara bakıyorsun en sonunda bir dosya indirirsin biryerlere atarsın oyun açılır. Eee madem bu kadar basitti neden düzeltilmedi anlayamıyorum.

Buradan anlayacağımız Early Accees pişmanlıktır.

Görüşmek üzere , hoşçakalın .

#HaberinizOlsun #Steam #SteamEarlyAccess #EarlyAccess

Early Access Oyunlara Dikkat !

Hanımlar beyler herkese merhabalar , bu videoda sizlere Early Access denen bağımsız yapımcıların ceplerini doldurduğu sisteme neden dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili ufak bir podcast...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 19

Gom Audio

Gom Audio İncelemesi

Ses dosyalarını oynatmak için GRETECH'in çözümü olarak karşımıza çıkıyor. İsminden de anlaşılacağı gibi Gom Player'ın ses oynatıcı versiyonu. Gom Player güncellemesi ile karşıma çıktı. Hem deneme amaçlı, hem de böyle bir programa ihtiyaç duyabilecek kişilerin olması ihtimali ile bu incelemeyi yazdım. Öncelikle program 15 MB. Kurulumu çok kolay. Şahsen ben next'lere basarak kurdum (Deneme amaçlı olduğu için).

Genel Özellikler:

• Windows 8/7/Wista/XP ve 2000 işletim sistemlerini destekliyor. 64bit\32bit desteği var.
• .ape/ .asx/ .cda/ .flac/ .m3u/ .m3u8/ .m4a/ .mid/ .mp1/ .mp2/ .mp3/ .mpc/ .mpga/ .ogg/ .pls/ .wav ve .vma ses dosyalarını desteklemekte.
• .m4a olarak kaydedildiğinde .aac olarak kodlanmış ses dosyalarını desteklemekte.
• Ses dosyasının isminin nasıl görüneceğine karar verebiliyorsun. Şarkıcı İsmi - Başlık/ Albüm Adı - Başlık/... şeklinde
• Kısayol tuşları mevcut ve değiştirilebiliyor.
• Programında 3 farklı skin var.
• Diğer programlarda olduğu gibi bunda da tekrar modları, Equalizer, playlist oluşturabilme ve karışık çalma modu bulunmakta.
• Radyo mevcut.
• Güç seçeneklerini ayarlayabiliyorsunuz.

Artıları:

• 3 Farklı skin bulunması. Beğeniye göre değiştirilebilir.
• Önceden oluşturulmuş playlistleri direkt aktarabilme özelliği.
• Kayıpsız ses türlerini oynatabilmesi
• Müzik klasörümü içine attığımda hazır olması 5 saniyeden kısa sürdü.
• Tepki süresi çok kısa.
• Ses dosyasının tüm özelliklerini gösteriyor.

Eksileri:

• Tüm şarkıları attığım zaman bazı dosyaların isimlerini klasör yolu olarak gösterdi. Ama çalması için tıkladığımda düzeldi.
• Bendeki bazı .wav dosyalarını oynatamadı.
• Türkçe karakter sorunu var.

Ben programdan bayağı memnun kaldım. Ses için Windows Media Player, Winamp ve KMPlayer'ın alternatifi olarak kullanılabilir. Daha kullanmadığım bir sürü özelliği mevcut. Bu yüzden isteyenlerin indirip denemelerini tavsiye ederim. Küçük programın incelemesi de küçük olurmuş...

http://audio.gomlab.com/eng/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İNCA İUWA-300N Wireless Adaptör

İNCA İUWA - 300N İncelemesi

Bir süredir sinyal düşüklüğü ve bağlantı kopması sorunları yaşıyordum (Şahitlerim var). Bağlantı kopmaları, Skype görüşmelerinde ve online oyunlarda büyük sıkıntıydı. Sinyal düşüklüğü ve internet hızı ise, Film-Dizi-Anime izlerken ve internet gezintilerinde sorun yaratıyordu.
İnterneti ortak kullandığım için modemi değiştirme veya ethernet kablosu kullanma ihtimalim yoktu. Sonuç olarak tek seçeneğim (Daha doğrusu benim tek aklıma gelen) sinyal arttırıcı kullanmak oldu. Hiçbir araştırma yapmadan Vatan Bilgisayardan bunu aldım.

Kutu İçeriği

• 1 Adet Kablosuz Adaptör
• 2 Adet 5 dBi Anten
• 1 Adet USB Uzatma kablosu
• Kullanım Kılavuzu
• Kurulum CD'si

Özellikler

1. Kablosuz Frekans Ağı : 2.4 Ghz - 2.4835 Ghz
2. 1000 m'ye kadar açık alanda çekim gücü (Apartmanda ben zemin kattayım, modem 4. katta)
3. 300 mbps kablosuz dosya aktarım hızı sağlıyor (Ben şahsen denemedim)
4. İEEE 802.11 b/g/n standartlarına uygun
5. 64/128 Bit WEP, WPA, WPA2, 802.11x ve 802.11i Şifreleme güvenliği var(mış)
6. Windows 2000/XP/XP64/Vista/Win7/Win8 - MacOS İşletim sistemlerini ve Linux Dağıtımlarını destekliyor

Kullanım Deneyimi

Kurulumunda herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Kurulum CD'sini kullanmadan da çalışıyor, ancak kurulumu yapmanızda fayda var. Kullanım kılavuzundaki yönlendirmeleri takip edersiniz kolayca kuruluyor. Kablolu olduğu için bilgisayar çevresinde herhangi bir sıkıntıya/karışıklığa sebep olmadı. Ben kablolu kullanmayı tercih ettim, Laptop'ta sorun oluyor kablosuz kullanırken.

Normalde wireless 2 çubuk çekerken, şimdi 4 çubuk çekiyor, hain satıcı 5'e çıkar demişti. Skype ve oyunlardaki kopma sorunlarını bir daha yaşamadım. İnternet hızında ise 4K youtube videolarını kesintisiz izleyebiliyorum. Hız testleri ayrıca (öncesi ve sonrası şeklinde) resim olarak aşağıda var. 9 puanı 5 çubuk çekmediği için verdim. İlk inceleme için yeterli sanırım.

Fiyatı 60.00 tl ile 70.00 tl arasında değişiyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/uuwa-300n-300mbps-kablosuz-usb-adaptor.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap