Lenovo Z585 Wireless Sorunu

Bu Lenovonun Z585 modelinde wi-fi kendi kendine kapanıyor ve açılmıyor. Atanmış bir FN tuş kombinasyonuda yok.

Araştırdım nasıl yaparım diye. İnternette buldum birşeyler. Denedim ve oldu.

1- Denetim Masası > Programlar >Program Kaldır – Energy managment’ i kaldırın

2- Yine Denetim masasından intel’e ait Kendi yüklediğiniz ve ya yüklü gelen Wifi sürücüsü varsa onları da kaldırın (İntel WiMAX driver, İntel WiFi application)

3- Buradan şu dosyayı indirip kurun (Energy managment). Uyumluluk sorunu aldığınız zaman “Yardım almadan devam et” e tıklayın.

4- Bilgisayarı yeniden başlattığınızda FN+F5 tuş kombinasyonunu kullanarak wi-fi nizi açıp kapatabilirsiniz.

Kolay gelsin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Harddiskin Silinen Bölümlerini, Partitionlarını Veri Kaybı Omadan Kurtarma

Sizinde başınıza gelebilir. Akşam yatarken sağlam bıraktığınız bilgisayarın disk bölümleri sabah kalktığınızda uçabilir. Benim harddiskim 500 GB ve 3 parça. C, D ve E şeklinde. Sabah bilgisayarı bir açtım çok zor açılıyor. Açıldı. Bilgisarıma girip baktığımda C duruyor. D ve E yok olmuş. Diskte fiziksel bir arıza olmamasına rağmen böyle olmuş. Neden olmuş bunu bilmiyorum.

Tabi hemen masaüstünde Bilgisar>Yönet>Disk Yönetimini açtım.

C kısmı sağlam ama D ve E nin olduğu kısım birleşmiş ve siyah. Sağ tıkladığımda yeni bölüm oluştur diyor. Yeni bölüm oluşturunca biçimlendirmek ister. Bütün bilgilerim gider. Gitmez aslında kurtarılır ama çok uğraştırır..

Araştırdım ve Acronis Disk Director 12 adında bir program buldum. İndirip cd ye yazdırdım. Bilgisarı bu cd ile açtım. Biraz bekleyince menüler geldi.

Burada birsürü işlem yapabilirsiniz. Disk bölümleyebilirsiniz. Disk birleştirebilirsiniz. Ama bizim işimiz farklı. Kaybolan partititonları getirmek.

Bunun için disk bölümünü seçip sağ üst menüden Tools a basıyoruz. Burada Acronis Recovery Expert adlı programı çalıştırıyoruz. Sonrası kolay. Otomatik aratıp kaybolan diskleri buluyor. Geri getiriyor. Otomatik olmazsa manuel seçeneği işinizi görüyor.

Velhasıl bilgisayarı kapatıp yeniden açtığımda D ve E bölümlerim sapasağlam hiç bir veri kaybı olmadan duruyordu.

Belki bir gün birilerinin başına gelirse diye yazdım.

Kalın sağlıcakla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap