Merhaba, arkadaşlar yoğunlukla after effects ve adobe premier gibi programların kullanılacağı bir render bilgisayarı nasıl olmalıdır hangi bileşenler tercih edilmeli veya hazır sistem mi alınmalıdır / mac mi olmalı gibi birçok soruya cevap arıyorum. Bilgisayar tasarım bilgisayarı olarak kullanılacak bunun yanında photoshop ve illustrator gibi kullanımlarda da akıcılık sağlaması gerekiyor ciddi anlamda. Bir iş bilgisayarı olarak alınması düşünülüyor.

Son dönemde konulara epey uzak kaldım. Önerebileceğiniz çözümler nasıl olur teşekkürler..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adını vermek istemediğim popüler bir forum ve anasayfasında ''AMD Ryzen 7 1800X incelemesi 'AMD tüm gücüyle, rakiplerini eze eze döndü!' haberi ve incelemesini gördükten sonra Teknoseyir gibi tarafsız bir sitenin önemini şu aralar çok daha iyi kavradım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Kotaların kaldırılması konusunda devlet neden internet altyapısı sağlamıyor hakkımız değil mi diye yazdığımda bazı teknoseyir üyeleri bu dediğin komünist kafası devletin öyle bir mecburiyeti yok gibi laflar etmişti hemen . Bu haberi okusunlar da bir utansınlar http://www.dijitalx.com/2016/12/28/kanada-hizli-internet-baglantisini-vatandaslik-hakki-ilan-etti/

Çok bilmiş arkadaşlar devam etsin hükümet yalakalığına

Kanada hızlı internet bağlantısını vatandaşlık hakkı ilan etti

Kanada, yüksek hızlı genişbant internet erişimini temel telekomünikasyon hizmeti ilan etti. İndirme hızı en az 50 mbps, yükleme hızı ise 10 mbps olacak.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
 • skyforce @skyforce

  Bu işin komünistlikle alakası yok. Diyen halt etmiş. Öyle olsaydı Küba ve Kuzey Koredeki gibi olurdu. Hatta tam tersine ben kendimi bildim bileli bir takım güçler Türkiye de iletişimin önünde durmuştur. Yani devletin ( ki burda kasıt şimdiye kadar gelmiş geçmiş hükümetlere etki eden güçlerdir ) aslında destek olmasına gerek yok köstek olmasaydı yeterdi. Hem öyle bir duruma geldik ki internet ucuzlasa ne olacak ki demeye geldik. Doların yükselmesi ve vergilerin artmasından dolayı teknolojinin ilerlemesinden ve giriş seviyesi aygıtlarının bir çok kişinin işini görmesinden kaynaklı olarak genel anlamda fiyatı düşen bilişim aygıtlarının fiyat düşüşlerinin hiç hissedilmeyip tam tersine feci lüks olması durumu var.

  • skyforce @skyforce

   Ek olarak bir takım çevreler gerçek doğru iletişimden rahatsız. Tabi burdan kastım Twitter, Facebook, veya her hangi bir yerdeki provakatif yalan haberler değil. Doğrudan bilgiye kaynağından erişme, özgür birey olarak gerçek bilgiyi olabildiğince öğerenebilme, Tv kafası olmayan bireylerin yetişmesi bir takım çeverelerin hoşuna gitmiyor. Yoksa TV bedava, Neden bedava hükümet yanlısı olduğu için mi bedava kesinlikle hayır. Tek sebebi mal bir toplum yetiştirdiği için ve gerçek bilgiye ulaşılamadığı için bedava.

  • skyforce @skyforce

   Demem o ki radyo yayını var ama radyo dinleyecek aygıtım yok olayına geldik biraz.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Devlet nasil su ve gaz altyapisini, yolu, hastaneyi vs'yi sagliyorsa, interneti de saglamalidir. Bir suru ulkede bu devletin gorevleri arasinda yer aliyor. Burada olan sadece bu gorevin minimum limitinin yukseltilmis olmasi.
  Yasadigim ulkede de benzer durum var. Devlet diyor ki benim tum vatandaslarim ya 4g ya fiber ya da kablo en az x mbit internete hizmetine, ne kadar kervan gecmez yerde yasa da erisecek.(Ucreti karsiliginda elbette)

  Kirsalda (ki bu dedigim hakikaten aksamlari kurtlarin bastigi, insan nufusu km2'de 5 kisi filan) biraz sekteye ugrasa da var gercek bu durum.

 • OverFixer @overfixer

  Konuşacak lafları olmayınca ellerinde argüman olmayınca hemen komünistlik suçlamasına sarılıyorlar . Hem komünizm kötü bir şey mi orası da tartışılır . Dünyada kapitalizm hakim de sanki herkes mutlu mesut mu yaşıyor milyonlarca insan evsiz sokaklarda milyonlarca çocuk açlıktan ölüyor . Savaşlardan mezhepsel ayrılıklardan dolayı ölen ve yoksul düşen milyonlar var . Dünyanın zenginlikleri sadece yüzde 1lik bir kesimin elinde toplanmış insanlık can çekişiyor . Bu şekilde konuşan insanları hiçbir yerde ciddiye almamak gerek bundan sonra müsahamma göstermeyeceğim .

 • OverFixer @overfixer

  Dinimizde yardımlaşmak , yoksullara zor durumlara olanlara yardım etmek , elimizdekileri paylaşmak , hediyeleşmek , hoşgörü , zor olan şeyleri insanlar için kolaylaştırmak gibi kavramlar var ama bunlardan bahseden yok nedense .

steamden eklemek isterseniz profilim : http://steamcommunity.com/id/etorphine/

Pek oyun oynamıyorum ama muhabbet etmek isteyen dizi, film , oyunlar aklınıza ne gelirse konuşmak isteyen dertleşmek isteyen olursa ekleyebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar, kuzey ve güney köprülerinin yerini alan PCH Diyot anakart biriminin -sistem yük altındayken - kabul edilebilen sıcaklığı ne kadar olmalıdır en fazla ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ömer Özgür @omc43

  Kasa havalandırması yeterliyse üstünde durmaya gerek yok.

 • OverFixer @overfixer

  Teşekkürler ben de kısa bir google araştırması ile 80'e kadar normal olduguna dair bazı bilgilere ulaştım ancak buraya da sormak istedim. Aida64 geliştiricisi de böyle diyorsa bilgiler örtüşüyor diyebiliriz. Başka bir forumda arkadaşın bilgisayarı re-start atıyor yük altındayken PCH'nin 50 derecelerde olmasından şüpheleniyordu ancak anlaşılıyor ki sorun başka bir nedenden kaynaklanıyor.