Synology DiskStation DS220J NAS İncelemesi

Synology'nin DS220J NAS cihazını inceliyoruz. Bu model, iki adet Hard Disk destekliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
 • Tegin @tegin

  @leventp yi izlerken bir an Techmoan kanalını izlediğimi sandım 🙂 .

 • Jpage @jpage

  Tesekkurler inceleme icin. Guc tuketimi icin evet bilgisayarla NAS server kurulumu cok iyi bir sey degil. Fakat Raspberry Pi gibi aletlerle NAS server kurulabilir belki enerji verimliligi daha iyi bile olabilir.

 • ygurbuz @ygurbuz

  Ram çok önemli mi bu tür cihazlarda. 512GB veya 1GB olması küçük bir ofis kullanımı için neyi değiştirir? Son olarak QNAP TS-128A-1G ile kıyasladığımızda (disk 1 adet de yeterli) hangisini tavsiye edersiniz?

 • eyoruk1 @eyoruk1

  İnceleme için çok teşekkürler.Ben bu cihazı aldım , Ironwolf 4 ve 3 TB olmak üzere hdd aldım ama bir türlü birim oluşmuyor.Sürücü 1 4tb olan sağlıklı ama ilk kullanıma hazır değil gözüküyor.Sonraki sorunum ise nasıl hangi seçenek ile kurmam gerektiğini bilemiyor olmam.Yani SHR seçiyorum sadece 3tb olanı görüyor sanki diğer sürücüyü aynalama olarak kullanacakmış gibi.1 sürücü arıza toleransı için veri korumalı notu düşüyor açıklamasında.Ama ben böyle istemiyorum. İlk başta amacım 4-4 alıp aynalama olarak yedek alırım öyle kullanmak idi ama fiyatlardan dolayı 4 tb olanı ana disk 3 tb olanı ise silinmesi istemediğim dosyaları kopyala yapıştır ile ayarlama yapmak istiyorum.Zaten SHR ile ayarlama yaptığımda bile yine birim oluşmadı.Sürücü 1,4tb olan ayrıca uyumluluk uyarısı veriyor.Almadan önce kodu ile arama yaptım sitesinden uyumlu gözükmekte idi.