LG G3 32 GB versiyonu fiyatları internet mağazalarında (n11, gittigidiyor) 1350 - 1450 arasında temin edilebiliniyor. Bu da bir ya da iki günlük bir kampanya değil yaklaşık 2 haftadır denk geldiğim bir durum.

Vatan, Teknosa vb. mağazalarada ise 1900 TL üzerinde bu duruma bir anlam veremedim, kaldiki G2 hala 1400 ler civarında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@leventp @gamsizm CASPER marka bilgisayarlar ile ilgili kötü bir algı mevcut , sizce bu geçmişten gelen sorunlar nedeniyle oluşan bir ön yargı mı ? yok sa casper ürünlerinin hala istenilen ölçütlerde olmaması mı?

Benim görüşüm casperin bazı parça özelliklerini şişirip, fiyatı düşük tutup iyi bilgisayarı ucuza sunuyorum cinsinden bilgisayar kurdu olmayan kesimin gözünü boyaması ancak istenen performansı verememesi

Not:Ben de 10 yıllık bir casper kullanıcısıyım, ilk 2005 yılında aldığım masaüstünü 2013 de raminde çıkan sorun nedeniyle rafa kaldırdım, ayrıca 2010 yılında aldığım dizüstünü ise hala sorunsuz bir şekilde kullanmaktayım. Bu durumda ben biraz şanslıyım ya da önyargı mevcut .

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Merih @merih

  Ram'i Casper üretmiyor sonuçta, bu sorun satın alınan pahalı bir markada veya toplama olarak kurulan herhangi bir bilgisayarda da görülebilir. Bence önemli olan öncelikle ürünün üretim kalitesi, fiyat/performans ve satış sonrası hizmet kalitesidir. Yine de teknolojiyi biraz takip eden biri teknoloji mağazasına gidip de hemen Casper almıyor (mağazada satış elemanları Casper'ı gazlıyorsa bilemem), başka alternatifleri de araştırıp geliyor.. Yeni çıkardıkları telefon bence fena değil, reklam da hedefledikleri kitleye göre başarılı ama eğer ortada hala kötü bir algı varsa Casper'ın kendisinin bunun nedenlerini araştırması lazım.

 • Okan Demir @okandemir

  @merih ram ile ilgili caspere karşı zaten bir suçlamam yok benim orada belirtmek istediğim bilgisayarımın casper marka olmasına rağmen 8 yıldan uzun bir süre sorunsuz çalışması

 • LP @leventp

  Önyargı kesinlikle var, ama tek neden bu değil bence. Yerli firmalar sitelerine bir "Sürücü İndirme" bölümünü bile ancak koyabildiler. Dökümantasyon vs. hep zayıf oldu. Bu konularda geç kalınması sadece Casper değil tüm yerli firmalara karşı bir soğukluk oluşturdu.

 • Cihan Ç. @cculha

  @leventp Türk insanı olarak ne zaman ki sadece para kazanmak için yapıyoruz algısından vazgeçeriz, o zaman biraz yol kat ederiz.