Turkcell den böyle bir msj geldi bilgisi olan var mı ?

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Merhabalar,

Uzun zamandır teknoseyire giriyorum ancak yazmamıştım.

Koç grubunda çalışıyorum ve flextra adında bir kampanya yaptılar. Bazı ek ödemeleri maaşa yansıtmayan buradan ürün alarak daha fazla para ettirebiliyoruz. Yani bayram harçlığı 100 TL net yatıyorsa burada harcarsam brüt ücret üzerinden hesaplanıyor ve ekstra destek yapıyor koç grubu. Sadede geliyorum. Burada teknoloji ürünlerinden imac mini var. Bunu almak mantıklı mı ? Biraz araştırdım 4. Nesil işlemci var 2014 yılından beri güncelleme almamış. Ayrıca bunu almak yerine kendim masaüstü PC de hakintosh yapsam daha mı iyi olur.

Bende işlemci olarak i5 4690k ve GTX 1060 6gb var.Anakart ise asus z87 deluxe quad.

Teşekkürler 🙂
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11
 • Jay Freeman @cydia

  Almayın paranızı toplayıp güncel bir Mac almaya bakın yada ikinci elde olur, hacintosh ile uğraşmayın youtube daki profesyonel kişilerin uğraşları sizi hayalkırıklığına uğratır inanmayın zaten mac verimi de alamazsınız bir güncelleme bile sistemin çökmesine sebep olabilir.

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Hackintosh'u bir hobi gibi düşünün. Öyle kurdum, çat çalıştı, Mac gibi oldu diye bir şey yok. Ben hiç kurmadım ama çok araştırdım ve hep sonradan vazgeçtim, çünkü iki günde sıkılıp Windows'a döneceğimi biliyordum. Yani derdiniz Mac kullanmak ise Hackintosh'u boşverin. Hackintosh, sırf "Hackintosh kurdum" demek için kurulur -tabii çok çok iyi bilen aşmış kişileri ayrı tutuyorum, onlar çalışır hale getirebiliyorlar. O kadar biliyor olsanız burada sormazdınız zaten, o yüzden kurmayın Hackintosh.

  Eğer Mac çok lazımsa, şartsa, fiyatı da uygunsa, alınabilir bence o Mac Mini. 4. nesil işlemci varmış, yazdığınıza göre kullandığınız PC de 4. nesil işlemciye sahip, oyun oynamayacaksanız ya da tasarım programları kullanmayacaksanız ekran kartına da ihtiyacınız yok, gayet kullanırsınız Mac Mini'yi eski de olsa.

  • Aykut Çan @gercekbilisim

   Şart değil Android programlamaya başlıyorum. Yakın zamanda istediğimi yapacak hale geleceğini düşünüyorum ve aynı zamanda ios içinde programlama yapmak istiyorum böylece bir uygulama için şirkete teklif yaparken ikisini de yapacağımı söylemek daha kolay olur satış için yada iş bulmak için bir yerde. Yani daha sonra alsam da olur fırsat geçti elime o yüzden sormak istedim.